Προς το περιεχόμενο

The Witcher 3: Wild Hunt


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

To Blood and Wine είναι το καλύτερο PC game της χρονιάς σύμφωνα με το Metacritic και με μέγεθος περίπου 25-30 ωρών δεν βλέπω το λόγο γιατί να μην είναι για πρώτη φορά ένα expansion υποψήφιο για Game of the Year.

Όταν ακούς τη κοινότητα και στόχος σου είναι να βγάλεις ένα σωστό παιχνίδι και όχι πως θα το κλειδώσεις με DRM και encryption, αυτό είναι το αποτέλεσμα.

 

Όπως λέει και ο AngryJoe το παιχνίδι δεν είναι Masterpiece.

Χωρίς να το έχω παίξει, είμαι σίγουρος πως θα είναι και αυτό φοβερό!

:D

 

Όταν το τελειώσω σκέφτομαι να αρχίσω τα προηγούμενα Witchers. Δύσκολο με τα γραφικά βέβαια, αλλά πιστεύω ότι θα αξίζουν τον κόπο.

 

Το 1 εκτός από τα γραφικά δεν υποστηρίζει controller και έχει πολύ περίεργο σύστημα μάχης. Το μόνο θετικό του είναι ότι είχε πολύ δυνατό story. Καλύτερα δες ένα αναλυτικό video με story recap. 

Το 2 μια χαρά παίζεται αλλά σε καμία περίπτωση δεν είναι τόσο καλό όσο το 3.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 10,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Όταν ακούς τη κοινότητα και στόχος σου είναι να βγάλεις ένα σωστό παιχνίδι και όχι πως θα το κλειδώσεις με DRM και encryption, αυτό είναι το αποτέλεσμα.

 

Το 1 εκτός από τα γραφικά δεν υποστηρίζει controller και έχει πολύ περίεργο σύστημα μάχης. Το μόνο θετικό του είναι ότι είχε πολύ δυνατό story. Καλύτερα δες ένα αναλυτικό video με story recap. 

Το 2 μια χαρά παίζεται αλλά σε καμία περίπτωση δεν είναι τόσο καλό όσο το 3.

Πάντως και το 3 δεν παίζεται άσχημα με Keyboard - Mouse. Είναι έξυπνα φτιαγμένα τα κουμπιά. Με Gamepad το παίζω βέβαια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με Μ/Κ έπαιξα το παιχνίδι, αλλά δοκίμασα κάποιο απο τα παλιότερα με textures packs και και και. Δεν μου άρεσε. Όχι το στόρυ γιατί δεν πρόλαβα να το δώ, αλλά το σύστημα μάχης, ο χειρισμός. Εάν δεν κάνω λάθος, ξεκινάει στο κάστρο των Witcher.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To πρωτο ξεκιναει απο το καστρο των Witcher και ναι το κυριοτερο προβλημα του ειναι το περιεργο συστημα μαχης και οχι τα γραφικα, εστω και αν ειναι πλεον outdated.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τερμάτισα πάντως πριν 2 μέρες το witcher 2 και μπορώ να πω ότι μου άρεσε πάρα πολύ. Αν είχα δηλαδή κάποιους ενδοιασμούς για το αν θα μου άρεσε το 3, τώρα δεν έχω κανέναν. Δεν είχα κανένα πρόβλημα με τα κοντρολς του 2. Με την ιστορία είχα χαθει λίγο όσον αφορά τα ονόματα και τα βασίλεια, αλλά μετά απο λίγο όλα κομπλέ.

 

Περιμένω τώρα τα Χριστούγεννα να πέσει σε sale το 3 να το τσιμπήσω :)

 

Όσοι το έχετε παίξει, μπορείτε να μου πείτε αν υπάρχει ρεαλιστικος τρόπος να συνδυαστούν melee και signs χωρίς να είναι πολύ suboptimal το build;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Heatspreader:

 

To 1o είναι must επειδή σε εισάγει σε κόσμο και χαρακτήρες που συναντάς ξανά και ξανά μέχρι και το 3 (όπως και σε αντικείμενα/quest, ακόμα).

 

Τα γραφικά του είναι όντως παλιά πλέον, αλλά μέχρι εκεί.

 

Προσωπικά, το σύστημα μάχης του το βρήκα εξαιρετικό, πολύ καλύτερο από του 2.

 

Το 2ο, είναι εκπληκτικό. Μελανό σημείο το σύστημα μάχης (βάζω και την προετοιμασία), μαζί με τα QAE (ειδικά στα boss fights).

 

Καταπληκτική ιστορία/πλοκή, εξαιρετικά γραφικά (στέκονται άνετα και σήμερα), το έχω ξαναπεί ότι σε κάποια σημεία ίσως να είναι καλύτερο του 3.

 

Το 3, απλά, ΑΡΙΣΤΟΥΡΓΗΜΑ!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μερικα screenshot απο τη καινουρια μου πανοπλια & εξοπλισμο σε mastercrafted, απλα πανεμορφo :D

 

 

witcher3_2016_10_09_01_15_28_723.jpg
 
witcher3_2016_10_09_01_15_55_910.jpg
 
witcher3_2016_10_09_01_16_47_469.jpg
 
witcher3_2016_10_09_01_17_09_243.jpg
 
witcher3_2016_10_09_01_18_13_710.jpg
 

Παιδια πηγα απο level 5 στο level 35 με console command για να φορεσω τη bear armor αλλα τωρα το παιχνιδι ειναι τοσο ευκολο που δε λεει και το εβαλα στο τελευταιο επιπεδο να δυσκολεψει λιγο, δυστηχως δε προσαρμοζει τη δυσκολια αναλογα με το level μου οπως περιμενα να γινει, υπαρχει καποιος τροπος να παιξω το newgame+ απο την αρχη χωρις να το τερματισω μπας και γινει λιγο πιο δυσκολο χωρις να χασω τη πανοπλια ή να το αφησω ετσι μπας και δυσκολεψει λιγακι οσο το προχωραω?

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. για μενα χαλασες το παιχνίδι επειδη βιαστηκες.. Ήταν και το 1ο σου playthrough

2. Δε μπορείς να πας κατευθειαν NG+ αν δεν το τερματίσεις.

3. Υπάρχει Mod που ανεβάζει το lvl των τεράτων 5 λεβελ πανω απο σενα, με πιο δυσκολα boss . Ψαξ' το, θα το βρεις με ενα απλο google search και θα δεις οτι εχει διαφορετικές επιλογές ως προς τη δυσκολια.
 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη διαβασα σε καποιο προηγουμενο Post οτι καποιος ειχε προβλημα και δεν του αρεσε το παιχνιδι αλλα μολις του ψιλοεξηγησε ενας φιλος του τι παιζει το λατρεψε...αυτην την καθοδηγηση υπαρχει περιπτωση να την πετυχεις με το All Quest Objectives On mod?Η γενικα πρεπει να κανεις οτι βλεπεις γυρω σου πριν φυγεις απο μια περιοχη για να την παλεψεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3. Υπάρχει Mod που ανεβάζει το lvl των τεράτων 5 λεβελ πανω απο σενα, με πιο δυσκολα boss

Ναι κάπου το ειδα κι εγώ αυτο, αλλά αν βγει update ή ξεκίνησω αργότερα τα dlc θα συνεχίζει να είναι ενεργό το mod? Γιατί λένε ότι είναι για συγκεκριμένες εκδοσεις update που βγαίνουν ανα καιρούς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι όντως εχουν προσθέσει με τα πρόσφατα update την επιλογή level scaling στα option από ότι διάβασα, τέλεια λύθηκε το πρόβλημα, τώρα θα είναι πραγματική πρόκληση και στο blood march επίπεδο μάλιστα αν και πρώτο playthrough θα το δοκιμασω ;)

 

Κρίμα που δε μπορώ να αποκτήσω τη grandMaster bear armor, έχω μέχρι τη mastercrafted, ξέρετε μήπως κάποιο τρόπο πως να την αποκτήσω στο vanilla game γιατί δεν έχω αγοράσει ακόμα expansion

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...