Προς το περιεχόμενο

The Witcher 3: Wild Hunt


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το είχα παρατήσει το παιχνίδι κάποιο καιρό επειδή δεν είχα κάρτα γραφικών και με την GTX 1080 απλά έπαιξα λίγο. Δεν ήταν δική μου και δεν ψηνόμουν...

Είχα πελαγώσει λίγο επειδή έπαιρνα πολύ στα σοβαρά τα Quest. Είχα στο μυαλό μου πως ότι Quest παίρνω πρέπει να το κάνω εκείνη τη στιγμή. Είχα φτάσει 8 Level με 30 coins και δεν μπορούσα να κάνω τίποτα.

Ήρθε ένας φίλος και μου εξήγησε μερικά πράγματα και από τότε αρρώστησα. Κάνω τα Secondary Quest παίρνω ότι Quest βρω, παίζω λίγο main και μετά πηγαίνω για εξερεύνηση σε σημεία που έχει ερωτηματικά, θησαυρούς, κλπ, οπότε έχω φτάσει στο σημείο σε 2 μέρες να πάω 14 Level με 6000 coins, πολύ καλύτερα όπλα και πανοπλίες.

Έχει τύχει κάνα δυο φορές μάλιστα να κάνω Quest όπου το Boss ήταν 10 lvl πάνω από εμένα και να το κερδίσω. Δεν το κάνω βέβαια συνέχεια, απλά όταν μια περιοχή έχει ένα τέτοιο Boss θέλω να την καθαρίζω.

 

Αυτή τη στιγμή το παιχνίδι με έχει καθηλώσει όσο τίποτα! Έχω βαρέσει κάτι 8ώρα σερί. 

 

Έχω αυτό το λάθος με τα παιχνίδια όπου πολλές φορές δεν πειραματίζομαι και ακολουθώ κατά γράμματα Tutorials. Μεγάλο λάθος αυτό. 
Μάλιστα ο συγκεκριμένος φίλος μου έλεγε και για άλλα παιχνίδια που δεν μου άρεσαν στην αρχή και τελικά είχε δίκιο. Είχαμε πάντα τα ίδια γούστα στα παιχνίδια, απλά το λάθος μου ήταν αυτό που εξηγώ παραπάνω.

Εκεί που άρχισα να γουστάρω ακόμα πιο πολύ ήταν όταν έβαλα στο σπαθί burn 2% και σε boss 10lvl παραπάνω από εμένα έτυχε να πιάσει δύο φορές και να του κόψει τρελό HP.

Έχω μάθει να παίζω άριστα Gwent επίσης και έχω κερδίσει όλα τα fist fights ανετότατα.

 

Τα γραφικά όπως έχω πει σαν σύνολο είναι καλά, αλλά συνεχίζω να πιστεύω ότι για την ποιότητα τους η απόδοση έπρεπε να ήταν καλύτερη.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 10,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ειναι απο τα παιχνιδια που πρεπει να του αφιερωσεις ενα σεβαστο διαστημα χρονου αλλιως θα το παρατησεις.

 

Αυτο μαλλον εγινε και παραπανω,δεν αφιερωσες οσο χρονο επρεπε στις αρχες(και με βαση τι εγινε και με την καρτα γραφικων σου)και τωρα που ξεμπερδεψες γιαυτο και το απολαμβανεις παραπανω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό ακριβώς έγινε...
Αυτό που με στεναχωρεί είναι ότι δεν υποστηρίζει Saves στο Cloud. Τα Achievements ωστόσο μένουν στο  GoG, αλλά είναι κρίμα να πρέπει να τα αποθηκεύεις μόνος σου. Μπορεί μετά από καιρό να τα χάσεις ας πούμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι φοβερό το ότι πιάνει κοινωνικοπολιτικά θέματα δίνοντας σου την δυνατότητα να επιλέξεις τι θες να κάνεις. Το παιχνίδι δεν είναι καθόλου "Αμερικανιά" όπως για παράδειγμα το Uncharted 4 το οποίο είχε ιδιαίτερα κακό σενάριο.

 

Για παράδειγμα πάντα παίρνω το μέρος των μειονοτήτων στο παιχνίδι. Δεν σκοτώνω τους φτωχούς κλέφτες της πόλης, απλά τους διώχνω και όταν μου λένε ότι κάποιος έκλεψε είμαι διστακτικός μέχρι να μάθω την αλήθεια. Βοηθάω τα γυναικόπαιδα χωρίς να παίρνω χρήματα.

 

 

Τον Junior τον σκότωσα για παράδειγμα. Δεν ήμουν σίγουρος, αλλά από την άλλη πήγε να σκοτώσει και εμένα και την Ciri. Στεναχωρήθηκα που κρεμάστηκε ο Baron και νευρίασα που τον κορόιδευε το χωριό. Αν είχε επιλογή να βγάλω σπαθί και να τους αρχίσω όλους θα το έκανα. :P Στον φρουρό έδωσα επιθετική απάντηση όταν τον είδα κρεμασμένο μήπως και γίνει μακελειό, αλλά δεν έγινε.

 

Εννοείται πως στον τραπεζίτη είπα ότι το σπίτι είναι στοιχειωμένο και δεν μαρτύρησα το Godling! :P

 

 

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά αν αγοράσω ξεχωριστά τα δύο expansion του witcher 3 περιλαμβάνουν μέσα και τα 16 dlc ή πρέπει να τα αγοράσω ξεχωριστά?

 

Δε θέλω να αγοράσω το goty γιατί έχω ήδη τη κανονική έκδοση, στο μέλλον βέβαια πολυ πιθανόν να αγοραστεί και το goty γιατί είναι ότι καλύτερο έχω παίξει ποτέ σε pc

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχουν τα 16 DLCs τα οποία είναι δωρεάν και 2 Expansions τα οποία είναι επί πληρωμή.

Εγώ χθες τα έβαλα τα DLCs.

 

Έχω αρρωστήσει με το παιχνίδι λέμε... :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αδυνατώ να πιστέψω ότι το B&W είναι τόσο μεγάλο.

 

Εντάξει, τα περισσότερα sides είναι ο ορισμός του grinding για να μαζέψεις υλικά/χρήματα και να στρώσεις τις Grandmaster, αλλά και πάλι, έχει ατελείωτα πράγματα να κάνεις, κάποια από αυτά με ωραία ιστορία και κάποια με αρκετή δυσκολία.

 

Btw

 

 

η Δούκισσα αποτελεί στόχο, έτσι?

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πιστεύεις ότι μου αρέσει το συγκεκριμένο grinding;

Παίζω 1-2 main quests, κάποιες άλλες φορές παίζω και 3 main σερί και μετά πάω και κάνω εξερεύνηση και Contracts. Κάνω ωστόσο και μερικά Secondary. Μετά πάω στα Main και έχω δυναμώσει τόσο που ακόμα και 8 lvl παραπάνω να είναι το Boss, το σκοτώνω με μερικά hits.

Έχω βάλει στα σπαθιά poison, bleed και burn, έχω φτιάξει όλα τα potions και oils για κάθε περίσταση και κόβω πολύ άσχημα. Έχω μαζέψει πολύ χρήμα ταυτόχρονα γιατί κάνω συνέχεια loot. Μαζεύω ότι βρω, από καλά πράγματα, μέχρι σκουπιδαριό και πάω και τα πουλάω.

 

Είμαι τώρα 25lvl και έχω κάνα 2-3 quests τα οποία είναι 7lvl. Όταν με βγάλει ο δρόμος προς τα εκεί πάω και τα κάνω. Άλλες φορές πάω μόνο γι' αυτά ώστε να καθαρίζω ότι εκκρεμότητα έχω.

 

 

:)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόνο για όσους το έχουν προχωρήσει παραπάνω από 30LVL - Σχετικά με την Yenefer!

 

Μην μου πείτε την εξέλιξη, αλλά έχω αρχίσει και δεν την γουστάρω την τύπισσα. Έχω κάνει σεξ μαζί της όπως έχω κάνει με την μάγισσα, αλλά και με την Triss. Από την αρχή δεν μου πήγαινε κάτι καλά με την Yenefer και τώρα που έκανε τον νεκρό να μιλήσει και κατέστρεψε τον κήπο η συμπεριφορά της ήταν σαν κακιάς. Και όχι μόνο αυτό, γενικά η συμπεριφορά της δεν είναι καλή ως προς τους άλλους. Από την αρχή δεν ήταν. Η Triss για παράδειγμα φαίνεται ότι είναι καλή.

Σαν συμπεριφορά δεν μου αρέσει ιδιαίτερα και η Ciri. Δεν πιστεύω ωστόσο πως είναι κακιά, απλά έχει λίγο σαν έπαρση. Λογικό από την άλλη, την κυνηγάνε οι πάντες.

Αρχίζω και συμπαθώ τον χοντρό από τα λουτρά που θέλει να σκοτώσει τον σαλταρισμένο βασιλιά και να κάνει το δικό του βασίλειο που θέλει να επιτρέπονται μεταλλαγμένοι. Δεν έχω κάνει το Quest που αναφέρεται στην πλεκτάνη γιατί θέλω λίγο να το σκεφτώ και να δω λίγο την εξέλιξη. 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To Blood and Wine είναι το καλύτερο PC game της χρονιάς σύμφωνα με το Metacritic και με μέγεθος περίπου 25-30 ωρών δεν βλέπω το λόγο γιατί να μην είναι για πρώτη φορά ένα expansion υποψήφιο για Game of the Year.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως λέει και ο AngryJoe το παιχνίδι δεν είναι Masterpiece.

Χωρίς να το έχω παίξει, είμαι σίγουρος πως θα είναι και αυτό φοβερό!

:D

 

Όταν το τελειώσω σκέφτομαι να αρχίσω τα προηγούμενα Witchers. Δύσκολο με τα γραφικά βέβαια, αλλά πιστεύω ότι θα αξίζουν τον κόπο.
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...