Προς το περιεχόμενο

The Witcher 3: Wild Hunt


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ναι, σίγουρα...μόνο που πιθανότατα θα ήταν σκουπίδια (με ελάχιστες εξαιρέσεις).

 

Εδώ, έχεις εκπληκτικά "ανοίγματα" για να δουλέψεις (βλ. "Μαύρη Φοράδα - Evil Incarnated", πχ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 10,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

Με βάλατε στην πρίζα και ψάχνω full hd μεταχειρισμένη οθόνη... είδες τι παθαίνει ο κόσμος...

 

 

Το σχολιο μου πηγαινε με την λογικη οτι ενας gamer 1παιχνιδι απο windows store να αγορασει κοστιζει 70ευρω.

Αν οντως το εννοεις αυτο θα σου προτεινα να κοιταζες σε ips panel monitor κατα προτιμηση απο 22ιντσες και πανω.

Επεξ/σία από Fulgore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σημερα το προχωρησα αρκετα και εχω εντυπωσιαστει πολυ οχι μονο απο το gameplay αλλα και απο τα γραφικα που τα θεωρω μαγευτικα ομορφα για τετοιου ειδους game, επιασα τον εαυτό μου κάμποσες φορές να σταματάω να παίζω και να χαζευω τον ήλιο να ξεπροβάλει από τα δαση, πανέμορφοι φωτισμοί και τα εφέ της βροχής αξεπέραστα και το κερασάκι στη τούρτα όλα αυτά σε μία απόλυτα smooth εμπειρία των 60+ fps. Τι άλλο να ζητήσει κανείς..

 

Tο Foliage Visibility Range τελικα σωζει πολλα fps, το εβαλα απο ultra σε high και τωρα χτυπαω 80+ fps για πλακα με max settings, παραθετω μερικα δικα μου screenshots απ το game στα ultra - μαγεια απλα :-D

 

 

 

witcher3_2016_09_25_19_58_50_912.jpg

witcher3_2016_09_25_20_16_09_832.jpg

witcher3_2016_09_25_21_04_42_082.jpg

witcher3_2016_09_25_21_34_05_719.jpg

witcher3_2016_09_25_21_34_45_656.jpg

witcher3_2016_09_25_21_42_32_468.jpg

witcher3_2016_09_25_22_35_14_450.jpg

Επεξ/σία από giorgosmcmc
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν εγραφε απο κατω EA,activision σιγουρα θα ειχαν βγαλει το λιγοτερο 3-4.

Αν έγραφε από κάτω EA, Αctivision το κάθε expansion θα ήταν διαφορετικό παιχνίδι.

Ειδικά η ΕΑ με τόσο υλικό θα είχε φτάσει στο Witcher 7...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σημερα το προχωρησα αρκετα και εχω εντυπωσιαστει πολυ οχι μονο απο το gameplay αλλα και απο τα γραφικα που τα θεωρω μαγευτικα ομορφα για τετοιου ειδους game, επιασα τον εαυτό μου κάμποσες φορές να σταματάω να παίζω και να χαζευω τον ήλιο να ξεπροβάλει από τα δαση, πανέμορφοι φωτισμοί και τα εφέ της βροχής αξεπέραστα και το κερασάκι στη τούρτα όλα αυτά σε μία απόλυτα smooth εμπειρία των 60+ fps. Τι άλλο να ζητήσει κανείς..

 

Tο Foliage Visibility Range τελικα σωζει πολλα fps, το εβαλα απο ultra σε high και τωρα χτυπαω 80+ fps για πλακα με max settings, παραθετω μερικα δικα μου screenshots απ το game στα ultra - μαγεια απλα :-D

 

 

 

witcher3_2016_09_25_19_58_50_912.jpg

witcher3_2016_09_25_20_16_09_832.jpg

witcher3_2016_09_25_21_04_42_082.jpg

witcher3_2016_09_25_21_34_05_719.jpg

witcher3_2016_09_25_21_34_45_656.jpg

witcher3_2016_09_25_21_42_32_468.jpg

witcher3_2016_09_25_22_35_14_450.jpg

 

εννοείται έχει γραφικάρες το παιχνίδι, ακόμη και στα low.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποια ειναι τα καλυτερα mods για το παιχνιδι;

Εχω τα:

Improved Signs Mod updated

The Witcher 3 HD Reworked Project

WEATHER v4

STLM 2.2

Auto Apply Oils

High Quality Faces

mod Map Quest Objectives

Over 9000 - Weight limit mod

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

mod Map Quest Objectives

 

 

Γνώμη μου είναι πως αυτό το mod καταστρέφει το παιχνίδι, δεν είναι φτιαγμένο να παίζεται ούτε σαν το Skyrim ούτε σαν τα παιχνίδια της Ubisoft.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα η αποψη μου ειναι οτι στο 1ο playthrough ολα τα mod χαλανε το παιχνιδι. (εκτός ισως απο καποια που εχουν σχεση με τον καιρο κτλ). Την 2η φορα οκ βαλε οτι θες για να επιταχύνεις και την διαδικασια

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολλοί players δεν κάνουν fast travel οποτε το backtracking χωρίς το mod είναι κουραστικό και βασικά είναι το μοναδικό rpg που έχω παίξει και δεν είχε multiple quest pointers. Συμφωνώ ότι καλο είναι την πρώτη φορα χωρίς mods πολύ απλά για να δεις τι χρειάζεσαι αλλα μερικά είναι must και θα προτιμούσα να τα είχε από day1, full gore for example.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γνώμη μου είναι πως αυτό το mod καταστρέφει το παιχνίδι, δεν είναι φτιαγμένο να παίζεται ούτε σαν το Skyrim ούτε σαν τα παιχνίδια της Ubisoft.

Σεβαστό, αλλά προσωπικά διαφωνώ, πιστεύω ότι είναι παράληψη η έλλειψη του από το παιχνίδι, έστω και σαν επιλογή για όποιον το επιθυμεί.

Παρόλο που το πρώτο play through μου είναι πάντα vanilla, το συγκεκριμένο mod το έβαλα μετά από λίγες ώρες παιχνιδιού.

Έχοντας συμπληρώσει ήδη 340+ ώρες χωρίς καν να έχω μπει στα dlc, δεν θέλω να σκέφτομαι πόσες ώρες θα χρειαζόμουν χωρίς το mod για να τελειώσω το παιχνίδι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ όταν είχα φτάσει κάπου στη μέση του παιχνιδιού έβαλα το "fast travel from anywhere" γιατί ήθελα να πάω σε όλα τα "?" και δεν υπήρχε περίπτωση, αν δεν είχα αυτό το mod ακόμα θα έψαχνα.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ όταν είχα φτάσει κάπου στη μέση του παιχνιδιού έβαλα το "fast travel from anywhere" γιατί ήθελα να πάω σε όλα τα "?" και δεν υπήρχε περίπτωση, αν δεν είχα αυτό το mod ακόμα θα έψαχνα.....

Πρόσεχε γιατί μπορεί το συγκεκριμένο mod να σου δημιουργήσει προβλήματα στα quest. Καλύτερα να το χρησιμοποιήσεις μόνο αφού έχεις τελειώσει το παιχνίδι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έπαθα ήδη, δε μου ξεκινούσε το "now or never" γιατί είχα κάνει teleport στο προηγούμενο quest :P

Το διόρθωσα με αυτές τις εντολές στη κονσόλα:

addfact(q302_completed)
addfact(q302_post_mafia_completed)
addfact(sq302_start)

Γενικά αυτό διορθώνει οτιδήποτε χαλάσει με το fast travel αρκεί να βρεις τον αριθμό του quest :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Auto Apply Oils

 

Νομίζω με την τελευταία version (1.31) δεν δουλεύει. Εμένα μου έβγαζε μήνυμα λάθους και το διέγραψα.

Κρίμα γιατί είναι πολύ πρακτικό...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...