Προς το περιεχόμενο

The Witcher 3: Wild Hunt


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

πάντως έχει πολύ όμορφα γραφικά για open world σαν μία πρώτη γρήγορη άποψη αν και του dragon age inquisition που έχω παίξει σε ps4 μου φαινοντε μία σκαλα καλύτερα.

 

Εγώ πάντως θα περίμενα πολύ περισσότερα σχόλια για αυτό παρά για το πόσα κάνει το PC του καθενός.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 10,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εγώ πάντως θα περίμενα πολύ περισσότερα σχόλια για αυτό παρά για το πόσα κάνει το PC του καθενός.

τι να σχολιασει κανεις ... τοσες αστοχιες που ειχε αυτη η προταση μεσα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτι λάθος γίνεται, εγώ παίζω με το αρχαίο σύστημα της υπογραφής σε medium-high σε όλες τις περιοχές με 35-40fps πλην Novigrad που το ρίχνω στο low σε 1680x1050.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτι λάθος γίνεται, εγώ παίζω με το αρχαίο σύστημα της υπογραφής σε medium-high σε όλες τις περιοχές με 35-40fps πλην Novigrad που το ρίχνω στο low σε 1680x1050.

:shock:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι. Γιατί αυτή η αντίδραση;

Γιατι εν ετη 2016-2017,οταν το κοστος αγορας μιας 22αρας full hd οθονης ειναι μολις στα 100περιπου ευρω https://www.skroutz.gr/c/43/othones-tft/f/187048/%CE%A4%CE%BF%CF%85%CE%BB%CE%AC%CF%87%CE%B9%CF%83%CF%84%CE%BF%CE%BD-1920-x-1080.html?keyphrase=monitor ,το οποιο μεταφραζεται σε 3παιχνιδια,οσο να ναι χτυπαει ασχημα στο ματι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έ και; Το μόνο παιχνίδι που έχω αγοράσει εκτός από bundle των 1 ευρώ είναι το πρό με 13 πρόπερσι 15 πέρσι και 25 ευρώ φέτος.

 

Αν κάνω οικονομία για τους δικούς μου λόγους θα έπρεπε να χτυπάει στο μάτι σου; Μια χαρά είναι η οθόνη μου την οποία είχα πάρει το 2008 70 ευρώ. Ολο μου το σύστημα είναι σχεδόν μεταχειρισμένα προϊόντα από τις αγγελίες. Όταν αγοράζω λοιπόν κάτι με 100 ευρώ εγώ το μετράω αλλιώς απ ότι εσύ. Δικαίωμα μου, έτσι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έ και; Το μόνο παιχνίδι που έχω αγοράσει εκτός από bundle των 1 ευρώ είναι το πρό με 13 πρόπερσι 15 πέρσι και 25 ευρώ φέτος.

 

Αν κάνω οικονομία για τους δικούς μου λόγους θα έπρεπε να χτυπάει στο μάτι σου; Μια χαρά είναι η οθόνη μου την οποία είχα πάρει το 2008 70 ευρώ. Ολο μου το σύστημα είναι σχεδόν μεταχειρισμένα προϊόντα από τις αγγελίες. Όταν αγοράζω λοιπόν κάτι με 100 ευρώ εγώ το μετράω αλλιώς απ ότι εσύ. Δικαίωμα μου, έτσι;

Αρα το εν λογω παιχνιδι απο το θειο το παιζεις. Ενταξυ εννοειται οτι δικαιωμα σου ειναι οπως το θετεις παραπανω,εγω ουτως ή αλλως μιλαγα για gamer,γιατι αντικειμενικα παντα το να δωσεις 100ευρω για μια οθονη εν ετη 2016-2017 δεν ειναι και καμια πολυτελεια.

Τωρα αν αγοραζεις μονο τα pro οκ .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρα το εν λογω παιχνιδι απο το θειο το παιζεις. Ενταξυ εννοειται οτι δικαιωμα σου ειναι οπως το θετεις παραπανω,εγω ουτως ή αλλως μιλαγα για gamer,γιατι αντικειμενικα παντα το να δωσεις 100ευρω για μια οθονη εν ετη 2016-2017 δεν ειναι και καμια πολυτελεια.

Τωρα αν αγοραζεις μονο τα pro οκ .

Γιατι εν ετη 2016-2017,οταν το κοστος αγορας μιας 22αρας full hd οθονης ειναι μολις στα 100περιπου ευρω https://www.skroutz.gr/c/43/othones-tft/f/187048/Τουλάχιστον-1920-x-1080.html?keyphrase=monitor ,το οποιο μεταφραζεται σε 3παιχνιδια,οσο να ναι χτυπαει ασχημα στο ματι.

Είσαι ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΟΣ.. απλά αυτό. :D
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είσαι ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΟΣ.. απλά αυτό. :D

Γιατι ψεμματα ειναι?

 

Ουτε ανεφερα τιποτα πανακριβα gaming monitor των 350+ευρω,ουτε εμενα μου τρεχουν απο τα παντζακια για να δινω 700ευρω για Monitor και καρτες γραφικων και τα γραφω αυτα. 100(και καλυτερα 120 για ενα με Ips panel)ειναι ψιχουλα,ειδικα αν αφιερωνει καποιος αρκετες ωρες στον υπολογιστη ειτε για παιχνιδια,ειτε για δουλεια,ειτε για ταινιες,ειτε απλα για σερφαρισμα,καλο στα ματια του κανει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ε ναι ρε φίλε αλλά κάτσε δε ξέρεις την οικονομική δυνατότητα του κάθε ένα, για κάποιον 100 ευρώ μπορεί να ειναι παρά πολλά και να δουλεύει 15 ώρες την ημερα ή στο χειρότερο σενάριο να είναι χρόνια άνεργος και να μην έχει να πάρει ούτε τα τσιγάρα του και για κάποιον άλλον μπορεί να ειναι ψιχουλα και να τα βγάζει σε μία ώρα ή απλά να έχει δουλειά.

 

Πριν λίγους μήνες αναβαθμιστηκα απ το 15ετιας σύστημα μου.

 

Σε απλά ελληνικα intel pentium 650, 2gb ram, 350w τροφοδοτικο, gpu "radeon" x600 128 mb και άγιος ο Θεος και ναι εν έτη 2016! δηλαδή επειδή μέχρι πριν λίγους μήνες το σύστημα μου ήταν αυτό πάει να πει πως χτυπάω άσχημα στα μάτια των άλλων και πώς είμαι ξεφτιλας που δεν έχω σκάσει κάνα χιλιάρικο 15 ολόκληρα χρόνια να αναβαθμιστω,

 

όχι βέβαια, αλλα εγώ μπορεί να ήθελα να τα τρώω σε όλα τα υπόλοιπα και όχι εκεί, γιατι? Γιατί ο καθένας κάνει κουμάντο στη τσέπη του και ξέρει τι θα χαλασει που θα το χαλάσει αν θα το χαλασει και ποτέ θα το χάλασει.

 

μ****α μου που το ανελυσα τόσο αλλά θέλω να πω πως χτύπησε λίγο άσχημα το "χτυπάει άσχημα στα μάτια" τώρα για τα υπόλοιπα ότι είναι χώμα οι τιμές οθονών και πώς ειναι καλο για τα ματια να παίζεις σε καλύτερες οθόνες κτλπ δεν αντιλεγω αλλά να μη μπαίνουμε και σε τόσο προσωπικό επίπεδο τη στιγμή που ο καθένας κάνει τα γούστα του, αν θέλω εγώ απο σήμερα να πουλησω το σύστημα μου κοψοχρονια και να αγοράσω amiga ή να το χαρίσω ξέρω γω ή αν θέλω να παίζω με gtx1080 ή απλά σύστημα σαν το δικό μου σε 480p και στη πιο τελευταία τηλεοραση, (επίκαιρο και στη προηγούμενη συζήτηση που είχαμε λιγα post πανω και μου την ψιλοειπες επειδή έπαιζα σε 1080)

 

ατομα που σκανε 2κ σε pc για να παιζουν σε 1080p ειναι η ειρωνια η ιδια.

γούστο μου ποιος θα με κρίνει για αυτό εμένα ή τη τσέπη μου!? Πίος θα κρίνει το καθένα όταν ο καθένας είναι αφεντικό του εαυτού του και κάνει ότι του αρέσει και όχι του λέει η "μοδα" ή η εποχή ή οι άλλοι.

 

Παρόλα αυτά σεβαστή ή κάθε άποψη αλλά να μη μπαίνουμε σε προσωπικό επιπεδο και και να κατακρινουμε, ζητώ συγνώμη προς τους διαχειριστές του φόρουμ για το οφτοπικ.

Επεξ/σία από giorgosmcmc
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε ναι ρε φίλε αλλά κάτσε δε ξέρεις την οικονομική δυνατότητα του κάθε ένα, για κάποιον 100 ευρώ μπορεί να ειναι παρά πολλά και να δουλεύει 15 ώρες την ημερα ή στο χειρότερο σενάριο να είναι χρόνια άνεργος και να μην έχει να πάρει ούτε τα τσιγάρα του και για κάποιον άλλον μπορεί να ειναι ψιχουλα και να τα βγάζει σε μία ώρα ή απλά να έχει δουλειά.

 

Πριν λίγους μήνες αναβαθμιστηκα απ το 15ετιας σύστημα μου.

 

Σε απλά ελληνικα intel pentium 650, 2gb ram, 350w τροφοδοτικο, gpu "radeon" x600 128 mb και άγιος ο Θεος και ναι εν έτη 2016! δηλαδή επειδή μέχρι πριν λίγους μήνες το σύστημα μου ήταν αυτό πάει να πει πως χτυπάω άσχημα στα μάτια των άλλων και πώς είμαι ξεφτιλας που δεν έχω σκάσει κάνα χιλιάρικο 15 ολόκληρα χρόνια να αναβαθμιστω,

 

όχι βέβαια, αλλα εγώ μπορεί να ήθελα να τα τρώω σε όλα τα υπόλοιπα και όχι εκεί, γιατι? Γιατί ο καθένας κάνει κουμάντο στη τσέπη του και ξέρει τι θα χαλασει που θα το χαλάσει αν θα το χαλασει και ποτέ θα το χάλασει.

 

μ****α μου που το ανελυσα τόσο αλλά θέλω να πω πως χτύπησε λίγο άσχημα το "χτυπάει άσχημα στα μάτια" τώρα για τα υπόλοιπα ότι είναι χώμα οι τιμές οθονών και πώς ειναι καλο για τα ματια να παίζεις σε καλύτερες οθόνες κτλπ δεν αντιλεγω αλλά να μη μπαίνουμε και σε τόσο προσωπικό επίπεδο τη στιγμή που ο καθένας κάνει τα γούστα του, αν θέλω εγώ απο σήμερα να πουλησω το σύστημα μου κοψοχρονια και να αγοράσω amiga ή να το χαρίσω ξέρω γω ή αν θέλω να παίζω με gtx1080 ή απλά σύστημα σαν το δικό μου σε 480p και στη πιο τελευταία τηλεοραση, (επίκαιρο και στη προηγούμενη συζήτηση που είχαμε λιγα post πανω και μου την ψιλοειπες επειδή έπαιζα σε 1080)

 

γούστο μου ποιος θα με κρίνει για αυτό εμένα ή τη τσέπη μου!? Πίος θα κρίνει το καθένα όταν ο καθένας είναι αφεντικό του εαυτού του και κάνει ότι του αρέσει και όχι του λέει η "μοδα" ή η εποχή ή οι άλλοι.

 

Παρόλα αυτά σεβαστή ή κάθε άποψη αλλά να μη μπαίνουμε σε προσωπικό επιπεδο και και να κατακρινουμε, ζητώ συγνώμη προς τους διαχειριστές του φόρουμ για το οφτοπικ.

Σε τεχνολογικο forum ειμαστε αγαπητε ξερω γω τι θες να πω?Το witcher 3 μαζι με τα expansion(πριν βγει η Goty)κοστιζουν συνολικα οσο ενα καινουργιο monitor των 90και 100ευρω.Δεν θελω να το παω αλλου και να βγουμε off topic ημουν συγκεκριμενος σε οτι εγραψα δεν χρειαζεται μεγαλη αναλυση.Οταν γραφω οτι ενα απλο full hd monitor κοστιζει οσο 3-4καινουργια παιχνιδια(γιατι σε θεμα που αφορα παιχνιδι για pc ειμαστε)και αρα πηγαινει για καποιον που σιγουρα αγοραζει μερικα παιχνιδια,οχι δεν ειναι υπερβολη αυτο που εγραψα και ας το αφησουμε εδω.

πάνε λίγη μήνες που έχω αναβαθμιστεί και με κάτι τέτοια παιχνίδια θα αναγκάστω να βάλω τριπλό ή τετραπλο sli και να σκασω αλλά τρία με τεσσερα χιλιάρικα στη ξεφτιλα, πραγματικά ντροπη στους developers που πρέπει να φτιαξεις πιο ακριβό υπολογιστή και από BMW για να παίζεις τουλάχιστον 60fps, δεν έχω να πω κάτι άλλο.

Επισης το σχολιο που κανεις quote πηγαινε στο παραπανω. Δικαιωμα του καθενος να δινει οσα χρηματα θελει σε υπολογιστη(απο την τσεπη του)ειναι.Δεν ειναι δικαιωμα ομως του καθενος να γραφει ανακριβειες οπως το παραπανω(που εν μερη μπορει να θεωρηθουν και παραπληροφοριση για οποιον δεν ασχολειται με αυτα).

 

Και μαλιστα σε προσωπικο επιπεδο(οχι αμεσα αλλα εμμεσα) και εσυ σχολιασες με το παραπανω που εγραψες πιο μετα.

 

Όποιος είναι θύμα του καταναλωτισμού θα το παρει από skroutz

 

 

Τεσπα, βγηκαμε offtopic στα τελευταια σχολια,αλλα ουτως ή αλλως νομιζω οτι εχει ηδη 1000αναλυθει το εν λογω παιχνιδι αφου εχουμε φτασει στις 467σελιδες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η έκπληξη εκεί που έχεις μπει για μια ωρίτσα με το ζόρι στο Β&W και βγαίνοντας έχεις το Aerondight (δεν παίρει sockets αυτό?) κάνοντας κι ένα troll χαλίκι με 10+1 χτυπήματα, συμπληρώνεις στο άσχετο από ένα κ.λοχώρι το CollectThemAll και αναρωτιέσαι πόσα Expansions/DLCs θα μπορούσαν ακόμα να βγάλουν αν ήθελαν να σπρώξουν λίγο την κάθε "δευτερεύουσα" ιστορία...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αναρωτιέσαι πόσα Expansions/DLCs θα μπορούσαν ακόμα να βγάλουν αν ήθελαν να σπρώξουν λίγο την κάθε "δευτερεύουσα" ιστορία...

Αν εγραφε απο κατω EA,activision σιγουρα θα ειχαν βγαλει το λιγοτερο 3-4.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...