Προς το περιεχόμενο

The Witcher 3: Wild Hunt


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρε παιδιά το παιχνίδι το αγορασα χθες σήμερα έβαλα να παίξω και σερνετε με το σύστημα της υπογραφής μου (σύστημα 2000€) ακόμα και low ρυθμησεις δε πιάνω πάνω από 50 fps το οποίο μεταφραζετε σε 40 όταν ενεργοποίηση το vsync διότι χωρίς vsync το tearing σπάει κόκκαλα στη tv που παίζω.. πάνε λίγη μήνες που έχω αναβαθμιστεί και με κάτι τέτοια παιχνίδια θα αναγκάστω να βάλω τριπλό ή τετραπλο sli και να σκασω αλλά τρία με τεσσερα χιλιάρικα στη ξεφτιλα, πραγματικά ντροπη στους developers που πρέπει να φτιαξεις πιο ακριβό υπολογιστή και από BMW για να παίζεις τουλάχιστον 60fps, δεν έχω να πω κάτι άλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 10,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1) V-Sync ενώ είσαι κάτω από την ανανέωση της TV σου?

 

Για δες μήπως έχεις κάπου το In-game overlay του GOG ενεργοποιημένο.

 

2) Σε τί ανάλυση είναι η τηλεόραση? Θέλω να πιστεύω 1080 και όχι 4Κ.

 

3) Τα hairworks θεωρώ δεδομένο πως τα έχεις off, έτσι?

 

Σα σύγκριση, μόνο, με τη 290 μου (3-5/10% < από τη δική σου) σε 1440 και κάτω από 30 δεν πέφτω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά παίζει να ήταν δικιά μου βλακεια πριν, με τις παρακάτω ρυθμησεις είμαι στα 60fps, αν πάω σε ultra με πάει στα 50-55 αλλά ή εικόνα φαινετε σαν να σπάει λίγο σαν frame drop στα ultra ίσως φταίει και ή tv μου δε ξέρω κατά τα άλλα παίζει μία χαρά στα high οπότε θα το αφήσω εκεί.

post-391493-0-73203700-1474548901_thumb.jpg

post-391493-0-20815600-1474549048_thumb.jpg

post-391493-0-10151800-1474549194_thumb.jpg

post-391493-0-58822200-1474549346_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό το "σπάσιμο" στη κίνηση του geralt κάπως το ελεγε ο psycho δεν θυμαμαι..μάλλον εννοείς αυτό.

Ακόμα και με το σύστημα μου το έχω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν κοιτάς δεξιά αριστερά σαν σπάσιμο στην εικόνα αλλά μόνο στα ultra, anyway τέλος καλό όλα καλά ελπίζω όταν βρω χρόνο και παίξω παραπάνω θα γράψω και άλλες εντυπώσεις, πάντως έχει πολύ όμορφα γραφικά για open world σαν μία πρώτη γρήγορη άποψη αν και του dragon age inquisition που έχω παίξει σε ps4 μου φαινοντε μία σκαλα καλύτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά το παιχνίδι το αγορασα χθες σήμερα έβαλα να παίξω και σερνετε με το σύστημα της υπογραφής μου (σύστημα 2000€) ακόμα και low ρυθμησεις δε πιάνω πάνω από 50 fps το οποίο μεταφραζετε σε 40 όταν ενεργοποίηση το vsync διότι χωρίς vsync το tearing σπάει κόκκαλα στη tv που παίζω.. πάνε λίγη μήνες που έχω αναβαθμιστεί και με κάτι τέτοια παιχνίδια θα αναγκάστω να βάλω τριπλό ή τετραπλο sli και να σκασω αλλά τρία με τεσσερα χιλιάρικα στη ξεφτιλα, πραγματικά ντροπη στους developers που πρέπει να φτιαξεις πιο ακριβό υπολογιστή και από BMW για να παίζεις τουλάχιστον 60fps, δεν έχω να πω κάτι άλλο.

Το οτι εσυ(και ο οποιοσδηποτε καταναλωτης)παει και δινει χωρις να ξερει ενα καρο χρηματα σε gaming pc και αργοτερα το μετανιωνει δεν ειναι ντροπη των developers,αλλα μια ψευτο προσπαθεια να δικαιολογησει τις κακες-πανακριβες αγορες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά παίζει να ήταν δικιά μου βλακεια πριν, με τις παρακάτω ρυθμησεις είμαι στα 60fps, αν πάω σε ultra με πάει στα 50-55 αλλά ή εικόνα φαινετε σαν να σπάει λίγο σαν frame drop στα ultra ίσως φταίει και ή tv μου δε ξέρω κατά τα άλλα παίζει μία χαρά στα high οπότε θα το αφήσω εκεί.

 

Βγάλε το blur, textures-terrain-detail ultra.

 

Επιμένω, πήγαινε στο GOG, δες αν το in-game overlay είναι οn.

 

Αν είναι, αυτό προκαλεί κατά 99% το "σπάσιμο" όταν στρίβεις/γυρίζεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.public.gr/product/gaming/games/pc-games/the-witcher-iii:-wild-hunt-blood-and-wine-expansion-pack-limited-edition-pc-game/prod8090751pp/

 

Στα 22.30 το Blood and wine απο τα Public

 

επομενη τιμη στο σκρουτζ 26.70

https://www.skroutz.gr/s/9036983/The-Witcher-3-Wild-Hunt-Blood-and-Wine-Expansion-PC.html?from=catspan&keyphrase=blood+and+wine

 

 

Επισης στα 39.90 η Goty του Witcher 3 παλι  απο τα Public.Επομενη τιμη σκρουτζ στα 43ευρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.public.gr/product/gaming/games/pc-games/the-witcher-iii:-wild-hunt-blood-and-wine-expansion-pack-limited-edition-pc-game/prod8090751pp/

 

Στα 22.30 το Blood and wine απο τα Public

 

επομενη τιμη στο σκρουτζ 26.70

https://www.skroutz.gr/s/9036983/The-Witcher-3-Wild-Hunt-Blood-and-Wine-Expansion-PC.html?from=catspan&keyphrase=blood+and+wine

 

 

Επισης στα 39.90 η Goty του Witcher 3 παλι απο τα Public.Επομενη τιμη σκρουτζ στα 43ευρω.

Όποιος είναι θύμα του καταναλωτισμού θα το παρει από skroutz, εγώ επειδή είμαι έξυπνος θα το πάρω από cdkeys στα 15.59 ;) ή ακομα καλύτερα θα πάρω τη GOTY στα 23 ευρώ από το ίδιο site πάντα σε digital

Βγάλε το blur, textures-terrain-detail ultra.

 

Επιμένω, πήγαινε στο GOG, δες αν το in-game overlay είναι οn.

 

Αν είναι, αυτό προκαλεί κατά 99% το "σπάσιμο" όταν στρίβεις/γυρίζεις.

Το απενεργοποίησα και ναι όντως είχα καλύτερο αποτέλεσμα, thanks for help.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όποιος είναι θύμα του καταναλωτισμού θα το παρει από skroutz, εγώ επειδή είμαι έξυπνος θα το πάρω από cdkeys στα 15.59 ;)

Να τα γραφε κανεις αλλος να πω παει στο καλο.Αλλα το να μιλαμε για θυματα καταναλωτισμου ατομα που σκανε 2κ σε pc για να παιζουν σε 1080p ειναι η ειρωνια η ιδια. Επισης επειδη βιαστηκες να συγκρινεις ανομοια πραγματα ναι εχεις δικιο συγκρινεται ενας σκετος κωδικος με την παραπανω εκδοση........

  • Like 11
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όποιος είναι θύμα του καταναλωτισμού θα το παρει από skroutz, εγώ επειδή είμαι έξυπνος θα το πάρω από cdkeys στα 15.59 ;) ή ακομα καλύτερα θα πάρω τη GOTY στα 23 ευρώ από το ίδιο site πάντα σε digital

 

Το απενεργοποίησα και ναι όντως είχα καλύτερο αποτέλεσμα, thanks for help.

3 post κάτω απο το comment για 2000 ευρώ pc ειπες "Όποιος είναι θύμα του καταναλωτισμου" ?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Να τα γραφε κανεις αλλος να πω παει στο καλο.Αλλα το να μιλαμε για θυματα καταναλωτισμου ατομα που σκανε 2κ σε pc για να παιζουν σε 1080p ειναι η ειρωνια η ιδια. Επισης επειδη βιαστηκες να συγκρινεις ανομοια πραγματα ναι εχεις δικιο συγκρινεται ενας σκετος κωδικος με την παραπανω εκδοση........ https://www.youtube.com/watch?v=896KVSgsXtA

Δεν ήξερα ότι θα έπρεπε να ντρεπομε επειδή εχω pc των 2000 ευρώ και παίζω σε 1080p, ούτε θυμάμαι ποιος και πότε είπε πως όποιος έχει pc 2000€+ είναι ανεπίτρεπτο να παίζει σε 1080p και πού ξέρεις αν εγώ σε λίγο καιρό από τώρα αγοράσω 4K monitor και απλά επένδυσα για το μελλον, τεσπα απλά ήταν άστοχο και χωρίς βάση το σχόλιο σου αυτό.

 

Και όσο για το αν συγκρίνετε ένας κωδικός με τη παραπάνω έκδοση που ανεβασες, φυσικά και δεν συγκρίνετε, στη πρώτη περίπτωση αγοραζεις "χαρτόνι" "εξώφυλλο" και manual, στη δεύτερη περίπτωση αγοραζεις απλά το ΠΑΙΧΝΙΔΙ και ΠΑΙΖΕΙΣ, πλην μία περίπτωση στο φανατικό κοινό αλλά και πάλι σε 4-5 συγκεκριμένα games που θα ήθελες να έχεις σε έκδοση όπως τη παραπάνω, φιλικά πάντα.

Επεξ/σία από giorgosmcmc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ήξερα ότι θα έπρεπε να ντρεπομε επειδή εχω pc των 2000 ευρώ και παίζω σε 1080p, ούτε θυμάμαι ποιος και πότε είπε πως όποιος έχει pc 2000€+ είναι ανεπίτρεπτο να παίζει σε 1080p και πού ξέρεις αν εγώ σε λίγο καιρό από τώρα αγοράσω 4K monitor και απλά επένδυσα για το μελλον, τεσπα απλά ήταν άστοχο και χωρίς βάση το σχόλιο σου αυτό.

 

Και όσο για το αν συγκρίνετε ένας κωδικός με τη παραπάνω έκδοση που ανεβασες, φυσικά και δεν συγκρίνετε, στη πρώτη περίπτωση αγοραζεις "χαρτόνι" "εξώφυλλο" και manual, στη δεύτερη περίπτωση αγοραζεις απλά το ΠΑΙΧΝΙΔΙ και ΠΑΙΖΕΙΣ, πλην μία περίπτωση στο φανατικό κοινό αλλά και πάλι σε 4-5 συγκεκριμένα games που θα ήθελες να έχεις σε έκδοση όπως τη παραπάνω, φιλικά πάντα.

Ε ναι γιατι ως γνωστον το 4κ gaming δεν εχει καθολου απαιτησεις και η R9 390 θα αντεξει την αναλυση αυτη...δεν.

 

Δεν ειναι θεμα να ντρεπεσαι και το σχολιο μου μια χαρα πετυχημενο ηταν για αυτο που εγραψες πιο πανω. Εσυ ησουν αυτος που εγραψε αστοχα πραγματα χωρις βαση για 1080p κιολας 

πάνε λίγοι μήνες που έχω αναβαθμιστεί και με κάτι τέτοια παιχνίδια θα αναγκάστω να βάλω τριπλό ή τετραπλο sli και να σκασω αλλά τρία με τεσσερα χιλιάρικα στη ξεφτιλα, πραγματικά ντροπη στους developers που πρέπει να φτιαξεις πιο ακριβό υπολογιστή και από BMW για να παίζεις τουλάχιστον 60fps, δεν έχω να πω κάτι άλλο.

 

Επισης 

 

Και όσο για το αν συγκρίνετε ένας κωδικός με τη παραπάνω έκδοση που ανεβασες, φυσικά και δεν συγκρίνετε, στη πρώτη περίπτωση αγοραζεις "χαρτόνι" "εξώφυλλο" και manual, στη δεύτερη περίπτωση αγοραζεις απλά το ΠΑΙΧΝΙΔΙ και ΠΑΙΖΕΙΣ, 

Δεν εκανες καν τον κοπο να κοιταξεις εστω την εικονα του link να δεις οτι μαζι με τα expansion του Witcher,δινονται μαζι σε φυσικη μορφη και οι καρτες του παιχνιδιου,ενα προνομιο που πριν κυκλοφορησουν τα expansion,το ειχε μονο η Collectors edition του XboxOne των 150ευρω.

 

Όποιος είναι θύμα του καταναλωτισμού θα το παρει από skroutz, εγώ επειδή είμαι έξυπνος θα το πάρω από cdkeys στα 15.59

Επισης δεν ημουν εγω αυτος που εγραψε το παραπανω(και αρα κοροιδευει κιολας οποιους αγορασαν την φυσικη εκδοση των expansion),αρα λιγο προσοχη στο τι γραφουμε οχι τιποτα αλλο μην γινουμε και ρεζιλι κιολας γιατι τα διαβαζει και κοσμος αυτα.

 

Φιλικα παντα.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...