Προς το περιεχόμενο

The Witcher 3: Wild Hunt


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 10,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλά το πόσο αξιόπιστο είναι το User's Score ας το αφήσουμε απέξω. Τo unity πχ μπορεί να μην είναι κάποια παιχνιδάρα και να είχε πολλά θέματα, αλλά σαν παιχνίδι 2.6 δεν αξίζει :P

 

http://www.metacritic.com/game/pc/assassins-creed-unity

 

Man αναφερόμαστε για pc και για το μεσο ορο μεταξυ reviewers/users. 94%+9.1 > 96%+8.4 και παλι :P

 

Σου αναφέρω το Xbox γιατί εκεί στάλθηκαν οι περισσότεροι review κώδικες τότε στα sites. Αν δεις έχει τις διπλάσιες κριτικές από την έκδοση του PC. Με περισσότερες και πάλι μεγαλύτερος μέσος όρος. Γενικά τα μεγάλα μέσα την έκδοση του 360 αξιολόγησαν.




Με λίγα λόγια, απο τα 4 εκ. πωλήσεις, 1.3 ηταν για PC! :)

The Witcher 3 – Out Of Its 4 Million Sold Copies, 1.3 Million Were From The PC Version

 

Πολύ δυνατά! Αν σκεφτεί κανείς πως πρόκειται για single player παιχνίδι σε full price, που μπορεί άνετα κάποιος να πειρατεύσει. Μπράβο CDPR!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά το πόσο αξιόπιστο είναι το User's Score ας το αφήσουμε απέξω. Τo unity πχ μπορεί να μην είναι κάποια παιχνιδάρα και να είχε πολλά θέματα, αλλά σαν παιχνίδι 2.6 δεν αξίζει :P

 

http://www.metacritic.com/game/pc/assassins-creed-unity

 

 

Όταν ένα παιχνίδι έχει τόσο χαμηλό user score, τότε έχεις υποχρέωση στον εαυτό σου εφόσον ενδιαφέρεσαι για αγορά να το ψάξεις το ζήτημα και να δείς τί συμβαίνει, διότι υπάρχει σοβαρή πιθανότητα να είσαι ανάμεσα στους απογοητευμένους.

 

Το πρόβλημα με τους μέσους όρους αυτών των site δεν είναι οι μέσοι όροι, αλλά το πώς μεταφράζει ο καθένας το αποτέλεσμα στο μυαλό του.

 

Καί το Mass Effect 3 έχει 5.3 στην PC έκδοση. Είναι παιχνίδι για 5.6? Αν το ψάξεις όμως θα δείς ότι ο κόσμος απογοητεύτηκε τόσο πολύ από το τέλος του, που τα μηδενικά πήγαν βροχή, γιατί ο κόσμος τερμάτιζε το παιχνίδι, τσατιζόταν από το τέλος και μετά βαθμολογούσε. Οπότε κάνεις την αγορά σου προετοιμασμένος.

 

Εγώ προετοιμασμένος ήμουν, αλλά και πάλι αν έβαζα βαθμολογία τη στιγμή του τερματισμού, 0 θα έβαζα και εγώ από τα νεύρα μου.

 

Γενικός κανόνας: Όταν reviewers και users έχουν όμοια χαμηλά scores ή όταν υπάρχει αισθητή ψαλίδα μεταξύ reviewers και users την ψάχνουμε την υπόθεση πρίν κάνουμε αγορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν ένα παιχνίδι έχει τόσο χαμηλό user score, τότε έχεις υποχρέωση στον εαυτό σου εφόσον ενδιαφέρεσαι για αγορά να το ψάξεις το ζήτημα και να δείς τί συμβαίνει, διότι υπάρχει σοβαρή πιθανότητα να είσαι ανάμεσα στους απογοητευμένους.

 

Το πρόβλημα με τους μέσους όρους αυτών των site δεν είναι οι μέσοι όροι, αλλά το πώς μεταφράζει ο καθένας το αποτέλεσμα στο μυαλό του.

 

Καί το Mass Effect 3 έχει 5.6 στην PC έκδοση. Είναι παιχνίδι για 5.6? Αν το ψάξεις όμως θα δείς ότι ο κόσμος απογοητεύτηκε τόσο πολύ από το τέλος του, που τα μηδενικά πήγαν βροχή, γιατί ο κόσμος τερμάτιζε το παιχνίδι, τσατιζόταν από το τέλος και μετά βαθμολογούσε. Οπότε κάνεις την αγορά σου προετοιμασμένος.

 

Εγώ προετοιμασμένος ήμουν, αλλά και πάλι αν έβαζα βαθμολογία τη στιγμή του τερματισμού, 0 θα έβαζα και εγώ από τα νεύρα μου.

 

Γενικός κανόνας: Όταν reviewers και users έχουν όμοια χαμηλά scores ή όταν υπάρχει αισθητή ψαλίδα μεταξύ reviewers και users την ψάχνουμε την υπόθεση πρίν κάνουμε αγορά.

Στο παραπανω παραδειγμα και εγω θα εκραζα το Mass Effect γιατι η εκδοση στο Pc δεν ειχε υποστηριξη για Gamepad γιατι λεει δεν ειχανε λεφτα για να το κανουν αυτο.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

ΛΟΛ! Μολις πηγε 94% στο Metacritic που το καθιστα 2ο καλυτερο Rpg (απο reviews+users) ολων των εποχων...!!

 

1ο http://www.metacritic.com/game/pc/baldurs-gate-ii-shadows-of-amn 95% + 9.3(~1k users)

 

2ο http://www.metacritic.com/game/pc/the-witcher-3-wild-hunt  94% + 9.1(2k users)

 

Well done,CDPR,well done :)

πάρα πολύ καλό το W3, αλλά δεν ακουμπάει Planescape Torment...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θελουμε remake Planescape Torment σε full 3d environment με γραφικα 2015,γινεται? Πληρωνω οσο οσο για κατι τετοιο

 

 

Και κατι που θυμηθηκα,η καμερα νομιζω οτι ειναι λιγο περισσοτερο zoomed out απ'οσο θα θελα..Θα ταν καλη ιδεα να βαζαν camera options,για την ακριβεια αν μπορουσες να χεις την καμερα ετσι οπως ζουμαρει οταν μπαινεις σε indoors περιοχες θα ταν γαματο

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Καλά τώρα βαθμολογίες από metacritic να τις βράσω και γενικά από μεγάλα site αλλα ναι το user score θέλω να πιστεύω είναι έμπιστο. Προσωπικά αν και μισό τις βαθμολογίες σε οτιδήποτε με ένα εξάμηνο delay θα το έβαζα 11/10 κάτι που πιστεύω θα αξίζει η ΕΕ άμα τελικά βγει και δεν πέσουν με τα μούτρα στο Cyberpunk που πιστεύω μετά από τέτοια επιτυχία αυτό θα γίνει, τουλάχιστον ποντάρω ότι έστω ένα skeleton crew θα το αφιερώσουν στο Witcher για μελλοντικά patch και DLC. Πάντως συνεχεια με Ciri δεν θα ήθελα να δω, ίσος κάνα DLC με τις περιπέτειες της ναι, full game με τίποτα, μετά τον Geralt το χάος imho καλύτερα να το σταματήσουν.

 

Ακόμα περιμένω να γράψεις

ποιον τερματισμό είδες. :P

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πάρα πολύ καλό το W3, αλλά δεν ακουμπάει Planescape Torment...

Καλά αυτό "σηκώνει" μεγάλη κουβέντα νομίζω... Πράγματι για την εποχή που βγήκε το Planescape Torment, δεν το ακουμπάει.. Αν έβγαιναν ωστόσο σήμερα και τα δύο παιχνίδια, μάλλον το W3 θα "έπαιρνε κεφάλι" άνετα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ghost μάλλον είδα αυτόν που μένεις

με το πουλί στο χέρι :D με παράτησαν και οι δυο (Triss, Yen) αν και δεν κάρφωσα ποτε την Yen και μετά άφησα την Ciri να destroy το White Frost και μετά μαζί Witcherιασαμε και ο Geralt back το being a Witcher like always.

Δεν ήταν κακός αλλα περίμενα παραπάνω. Στο δεύτερο playthrough ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά αυτό "σηκώνει" μεγάλη κουβέντα νομίζω... Πράγματι για την εποχή που βγήκε το Planescape Torment, δεν το ακουμπάει.. Αν έβγαιναν ωστόσο σήμερα και τα δύο παιχνίδια, μάλλον το W3 θα "έπαιρνε κεφάλι" άνετα..

Σίγουρα θα έπαιρνε κεφάλι και σε πωλήσεις και σε παίξιμο. Το PS:T και τότε νομίζω είχε πατώσει σε πωλήσεις. Το PS:T απευθύνεται σε μικρό κοινό. Εδώ για το W3 διάβασα παράπονα σε ξένα φόρα ότι έχει μεγάλους διαλόγους και από ένα σημείο και μετά κάποιοι βαρέθηκαν και πατούσαν όποια επιλογή να ναι :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Ghost μάλλον είδα αυτόν που μένεις

με το πουλί στο χέρι :D με παράτησαν και οι δυο (Triss, Yen) αν και δεν κάρφωσα ποτε την Yen και μετά άφησα την Ciri να destroy το White Frost και μετά μαζί Witcherιασαμε και ο Geralt back το being a Witcher like always.

Δεν ήταν κακός αλλα περίμενα παραπάνω. Στο δεύτερο playthrough ;)

 

 

Σου είπα να διαλέξεις, αλλά ήθελες και τις 2. :P

Witcher Ciri = Best Ending. Μια superpowered κόρη την έχουμε, αν δεν την κακομάθουμε... :P

Γενικά μου άρεσε πολύ η σχέση του Geralt με την Ciri. :D

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...