Προς το περιεχόμενο

The Witcher 3: Wild Hunt


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 εκατομυρια με τα κλειδια των sites ή μονο retail;

 

Αυτό η αλήθεια είναι πως δεν το διευκρίνισαν. Και είμαι περίεργος να μάθω για το PC αν μέτρησαν τις Retail πωλήσεις ή τα πόσα κλειδιά ενεργοποιήθηκαν στο GOG. Όπως και ναι έχει τίποτα από τα 2 δεν αντιπροσωπεύει με ακρίβεια όλες τις πωλήσεις που έγιναν στο PC.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 10,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ότι και να είναι 4 εκατομμύρια σε 2 εβδομάδες είναι υπερβολικά καλά νούμερα. Και τα αξίζει και με το παραπάνω το παιχνίδι. Σίγουρα βοήθησαν και τα reviews μια εβδομάδα πριν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις πούλησα την πανοπλία που μου έφτιαξε η master armorer ακριβώς διπλα στον βοηθό τις :D βασικά ένα από τα διαφορα που μου την σπάνε είναι όπως για παράδειγμα σου δίνουν ένα σπαθί κειμήλιο βασιλιά δεν ξέρω και εγώ τι και it fuckin sux! :D και επιτέλους έκανα τα πάντα mastercrafted. Ursine armor me Feline steel kai Ursine Silver :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως απο τι βλέπω τα αντικείμενα που παίρνεις τουλάχιστον απο quest είναι συνδεδεμένα με το level που είσαι εκείνη την στιγμή.

Άλλο σπαθί πήρα εγώ που είμαι μικρό lvl και άλλο ένας φίλος μου στο ίδιο quest που είναι πολύ μεγαλύτερο lvl.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ότι και να είναι 4 εκατομμύρια σε 2 εβδομάδες είναι υπερβολικά καλά νούμερα. Και τα αξίζει και με το παραπάνω το παιχνίδι. Σίγουρα βοήθησαν και τα reviews μια εβδομάδα πριν.

 

Και σκέψου ότι πολλοί περιμένουν την ΕΕ για να το αγοράσουν(Συμπεριλαμβανομένου και του εαυτού μου).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το optimization ειναι πολυ καλο μακαρι τα παιχνιδια της Ubisoft να ειχαν τετοιο optimization

 

Μιλάω για κακό optimization με το σκεπτικό ότι το Witcher αναπτύχθηκε με το PC σαν κύρια πλατφόρμα, δε χρειάζεται να αντιπαραβάλουμε port της κακιάς ώρας. Ειδικά αν χρειάζεται να ανατρέξουμε σε epic fail ports όπως το Unity για να μας βγει συμφέρουσα η σύγκριση, χάνουμε το δίκιο μας.

 

Προσωπικά βλέπω αδικαιολόγητα drops από 60 σε 40-45 όλη την ώρα χωρίς προφανή λόγο, ολόκληρες αγέλες npcs να διακτινίζονται μόλις πλησιάσω στο μισό μέτρο, ανύπαρκτα shadows τη νύχτα, και διάφορα άλλα... Και σε καμία περίπτωση οπτικό αποτέλεσμα που να μη μπορεί να κρατάει ακατέβατα 60fps σε 1080p με gpu των 600-700€, έλεος δηλαδή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιλάω για κακό optimization με το σκεπτικό ότι το Witcher αναπτύχθηκε με το PC σαν κύρια πλατφόρμα

κονσολα ειχαν στο μυαλό τους.Αν δεν φοβόντουσαν κατακραυγή ίσως να μην το έβγαζαν καν για pc.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεγαλο μερος των πωλησεων/εσοδων τους προερχεται απο τις κονσολες,αρα να που οφειλεται το downgrade.Τα ειπαμε αυτα για σελιδες επι σελιδων μην τα ξαναλεμε συνεχεια,ειδικα μιας και σε λιγες μερες βγαινει αλλο ενα παιχνιδι το οποιο να δουμε ποσο καλυτερα γραφικα θα εχει απο το Witcher δεδομενου οτι λογικα δεν ειναι τοσο Open world οσο το W3.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομιζω μιλας για το batman. Δεν ξερω αν μπορεις να κανεις συγκριση. Το batman ειναι πολυ κλειστου χωρου game. Ποληκατοικιες, μαυριλα, μαυρος ουρανος, μαυρος και ο πρωταγωνιστης.. Ε ειναι αλλη φαση.

Στο Witcher μπορεις να "δεις" περισσοτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κονσολα ειχαν στο μυαλό τους.Αν δεν φοβόντουσαν κατακραυγή ίσως να μην το έβγαζαν καν για pc.

Τα witcher 1 και 2 πουλησαν περισσοτερο στοpc και το witcher 3 επισης εχει πουλησει πανω απο 1 εκατομυριο στο pc αν οχι 2 εκατομυρια. Ηξεραν πολυ καλα απο τις πωλησεις των witcher 1&2 οτι και οι πωλησεις του 3 στο pc θα ηταν τοσες ωστε να βγαλουν κερδος. Το downgrade που εγινε σιτς κονσολες δεν χρειαζοταν να γινει στο pc.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και σκέψου ότι πολλοί περιμένουν την ΕΕ για να το αγοράσουν(Συμπεριλαμβανομένου και του εαυτού μου).

 

 και αυτο συν τα λεφτα απτα expansion που θα αγοραστουν μεμονωμενα....οτι και να λεμε η CD Project θησαυρισε με το Witcher,οι απαιτησεις πλεον για το Cyberpunk 2077 φτανουν στον θεο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...