Προς το περιεχόμενο

The Witcher 3: Wild Hunt


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όντως και εγώ νόμιζα ήταν bug...ειδικά μέσα σε κτίρια είναι νύχτα με την μέρα...ο φωτισμός είναι τελείως flat indoors, φαντάζομαι θα το κάνει η CDPR με patch no reason for mod.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 10,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πολύ καλό αυτό το mod αν βγει. Πραγματικα, Ωρες ωρες, ξύνεις το κεφάλι σου για το πως σκέφτονται οι devs.

 

Ολα καλά και αγια με το παιχνίδι....αλλα κάτι πράγματα τα οποία δεν ήταν περισσοτερος κόπος να γίνουν, είναι κουφό το οτι τα έχουν χειριστεί έτσι.

Εκτός από την κίνηση του Gerald, (αραχνοϋφαντα μαλλιά,κλπ), δεν θα μπορουσαν να κάνουν κάτι με αυτές τις αναθεματισμένες armors??

 

Ξεκινάς με μια φοβερή chainmail-leather armor...Και μετά αρχίζεις και παίρνεις κάτι κλοουνίστικες μάλλινες armors, και σου λέει είναι πιο καλες...lol..έλεος.

Δηλαδή το οφθαλμοφανές ρε παιδιά.

 

Η θα μπορούσαν τουλάχιστον να είχαν κάνει ένα σύστημα, που να επιλέγεις όποια armor σου αρέσει, και να μπορούσες να την κάνεις διαρκώς upgade ωστε να μπορείς να την κρατήσεις ως το τέλος αν θέλεις.(+ τις οποιες specialized armors μπορεις να φτιάξεις)

 

Τελος πάντων...το παιχνίδι είναι πολύ καλό....αλλα σε ξενερώνει με κάτι τέτοια σκηνικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Dude σύμφωνο απόλυτα ειδικά για το πρώτο armor...αλλα είναι ολοφάνερο ότι χρειαζόντουσαν ένα εξάμηνο ακόμα χαλαρά, δες εδώ και θα καταλάβεις...

 

1391212292-the-witcher-3-wild-hunt-concethe_witcher_3_wild_huntbear_armour.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παντως απο οτι βλεπω οταν βγει η Enhanced edition το παιχνιδι θα ειναι αγνωριστο σε σχεση με τωρα με ολα αυτα που βγαινουν. Σιγουρα Day One αγορα για μενα με το που ανοιξουν τα Pre order σε retail καταστηματα. Αν ειδικα φτιαξουν και την κινηση λιγο αλλα και την καμερα οταν πολεμας ακομα καλυτερα. Σπαστικο επεισης που καποιες φορες εκει που πας να αναψεις μια φωτια για φωτισμο εξαφανιζεται το κουμπι και πρεπει να ξαναπας για να εμφανιστει.

 

Μεχρι να μου φτιαξει το ρημαδο gamepad παιζω με Keyboard γιατι απλα δεν μπορω να περιμενω αλλο και ευτυχως η κατασταση παλευεται σε σχεση με αλλα παιχνιδια πχ Dark Souls.

 

Μακαρι τωρα που εγινε εμπορικη επιτυχια το παιχνιδι να βγει και καμια ταινια με βαση αυτο γιατι το Story που εχει και γενικα τα main story quest τα σπανε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O βασικός λόγος που δεν βάλανε τον enhanced φωτισμό προφανώς έχει να κάνει ότι πχ στα cutscenes με μεγάλη κίνηση έχω framedrop περίπου 10 fps.

κι αυτό είναι κρίσιμο σε συστήματα όπως το δικό μου που παίζει το παιχνίδι στα 34-35 fps.

 

Θα μπορούσαν βέβαια να το βάλουν ως επιλογή στο ultra αλλά δεν γνωρίζω προγραμματισμό για να πω εαν αυτό είναι εφικτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O βασικός λόγος που δεν βάλανε τον enhanced φωτισμό προφανώς έχει να κάνει ότι πχ στα cutscenes με μεγάλη κίνηση έχω framedrop περίπου 10 fps.

κι αυτό είναι κρίσιμο σε συστήματα όπως το δικό μου που παίζει το παιχνίδι στα 34-35 fps.

 

Θα μπορούσαν βέβαια να το βάλουν ως επιλογή στο ultra αλλά δεν γνωρίζω προγραμματισμό για να πω εαν αυτό είναι εφικτό.

Εφόσον μπορεί να ενεργοποιηθεί κατά την διάρκεια cutscenes,γίνεται.Και δεν μπήκε για το console parity.Αυτός είναι ο μόνος και αποκλειστικός λόγος.Εδώ δεν έβαλαν radiant ai λόγο των cpu των κονσολων (έβαλαν radiant quest system που θέλει πολύ προσωπική εργασία.Οπότε πέρνουν points για αυτό)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερώτηση.

Υπάρχει επίπεδο δυσκολίας στο gwent? (ανα άτομο), ή απλά παίζεις με όποιον τύχει?

Είναι κάποια άτομα, ή περιοχές, που πρέπει να παίξεις με σειρά?... ή όποιος νά'ναι, αρκεί να αγοράζεις κάρτες?

Γιατι, ο Baron είναι το δεύτερο άτομο που πάω να παίξω, και με τσακίζει κάθε φορά. (αλλα δεν έχω αγοράσει τίποτα καρτες ακόμα)

 

φυσικά τα βασικά τα του παιχνιδιού, τα κατάλαβα αργότερα, αφού είδα κάποιο βιντεο στο you-tube για το πως παίζεται...αλλιως δεν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάλι το βρήκα πολύ απλό, έξυπνο και εύκολο πέρα από τις πρώτες φορες που δεν είχα πάρει χαμπάρι ότι πρέπει να κερδίσεις 2 γύρους. Αυτήν που δίνουν κάρτα έχουν σειρά από quest αλλα δεν είναι αναγκαίο αφού κάθε ένας που κερδίζεις σου λέει τον επόμενο, αλλα από αυτούς παίρνεις μονο κάρτες και από όλους τους άλλους (traders, merchants, inkeepers) παίρνεις φράγκα.

 

p.s. πάντως είναι πια αδύνατο να χάσω με την συλλογή που έχω κάνει και άσε που μάλλον παίζει bug με τους spies και ότι πολλές φορες τα παρατάνε ενώ έχουν 1-3 κάρτες ακόμα, πάντως ξεκίνησα με north και ακόμα συνεχίζω, μονο τα monsters λένε κάπως αλλα το perk του north imho είναι το καλύτερο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάλι το βρήκα πολύ απλό, έξυπνο και εύκολο πέρα από τις πρώτες φορες που δεν είχα πάρει χαμπάρι ότι πρέπει να κερδίσεις 2 γύρους. Αυτήν που δίνουν κάρτα έχουν σειρά από quest αλλα δεν είναι αναγκαίο αφού κάθε ένας που κερδίζεις σου λέει τον επόμενο, αλλα από αυτούς παίρνεις μονο κάρτες και από όλους τους άλλους (traders, merchants, inkeepers) παίρνεις φράγκα.

 

p.s. πάντως είναι πια αδύνατο να χάσω με την συλλογή που έχω κάνει και άσε που μάλλον παίζει bug με τους spies και ότι πολλές φορες τα παρατάνε ενώ έχουν 1-3 κάρτες ακόμα, πάντως ξεκίνησα με north και ακόμα συνεχίζω, μονο τα monsters λένε κάπως αλλα το perk του north imho είναι το καλύτερο.

Ε αν έχει fog η snow και εχει κανα 40αρια ποντους σε αυτες τις κατηγοριες λογικό είναι να του μείνουν κάρτες στο χέρι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι...αυτό που δεν είχα καταλάβει είναι οτι πρέπει να σώνεις κάρτες για δεύτερο ή τρίτο γύρο.

Καθώς και τι ρόλο βαράει ο spy.

Καλά... πήγα να δοκιμάσω να παίξω με τη γυναίκα του dwarf armorer κοντά στο σπίτι του Baron, και με ισοπέδωσε με Monster Deck. Πεταγε κάτι τέρατα που γεννούσαν 2πλές και 4πλές κάρτες επιτόπου... δεν μπορεσα να πάρω ανάσα.

 

Θα πάω να αγοράσω μερικές κάρτες, κα μετά ξαναπάω για Baron...Thnx.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Ερώτηση.
Υπάρχει επίπεδο δυσκολίας στο gwent? (ανα άτομο), ή απλά παίζεις με όποιον τύχει?
Είναι κάποια άτομα, ή περιοχές, που πρέπει να παίξεις με σειρά?... ή όποιος νά'ναι, αρκεί να αγοράζεις κάρτες?
Γιατι, ο Baron είναι το δεύτερο άτομο που πάω να παίξω, και με τσακίζει κάθε φορά. (αλλα δεν έχω αγοράσει τίποτα καρτες ακόμα)
 
φυσικά τα βασικά τα του παιχνιδιού, τα κατάλαβα αργότερα, αφού είδα κάποιο βιντεο στο you-tube για το πως παίζεται...αλλιως δεν...

 

Το επίπεδο των καρτών που έχουν οι παίχτες συμβαδίζει με αυτό του δικού σου. Οι unique παιχτες από quest είναι πάντα πιο δύσκολοι.

 

Αν μαζέψεις όλες τις δυνατές κάρτες και πας να ξαναπαίξεις στη Velen θα δεις ότι οι αρχικοί παίχτες θα έχουν τις κάρτες σου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O βασικός λόγος που δεν βάλανε τον enhanced φωτισμό προφανώς έχει να κάνει ότι πχ στα cutscenes με μεγάλη κίνηση έχω framedrop περίπου 10 fps.

κι αυτό είναι κρίσιμο σε συστήματα όπως το δικό μου που παίζει το παιχνίδι στα 34-35 fps.

 

Θα μπορούσαν βέβαια να το βάλουν ως επιλογή στο ultra αλλά δεν γνωρίζω προγραμματισμό για να πω εαν αυτό είναι εφικτό.

 

Απ'ότι είπε ο modder δεν έχει διαφορά σε fps (1-2) αλλά θα το δούμε όταν το κάνει release.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάλι το βρήκα πολύ απλό, έξυπνο και εύκολο πέρα από τις πρώτες φορες που δεν είχα πάρει χαμπάρι ότι πρέπει να κερδίσεις 2 γύρους. Αυτήν που δίνουν κάρτα έχουν σειρά από quest αλλα δεν είναι αναγκαίο αφού κάθε ένας που κερδίζεις σου λέει τον επόμενο, αλλα από αυτούς παίρνεις μονο κάρτες και από όλους τους άλλους (traders, merchants, inkeepers) παίρνεις φράγκα.

 

p.s. πάντως είναι πια αδύνατο να χάσω με την συλλογή που έχω κάνει και άσε που μάλλον παίζει bug με τους spies και ότι πολλές φορες τα παρατάνε ενώ έχουν 1-3 κάρτες ακόμα, πάντως ξεκίνησα με north και ακόμα συνεχίζω, μονο τα monsters λένε κάπως αλλα το perk του north imho είναι το καλύτερο.

Οποιον και αν νικήσεις την πρώτη φορα θα παρεις κάρτα..ακόμα και απο traders/blacksmiths. Άμα παρατηρήσεις μετά τα φράγκα στο Log σου λέει και ποια κάρτα πήρες.

Πάντως ναι το free clear weather απο τον northern leader είναι το καλύτερο για μένα. Σε συνδυασμό με combo cards ,τις κάρτες που τις βάζεις στους αντιπάλους για να πάρεις εσυ 2 extra καθώς και τις medic κάρτες χάνεις πολύ δύσκολα(απο κάνα monster deck).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...