Προς το περιεχόμενο

The Witcher 3: Wild Hunt


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έβαλα και εγώ τους 353.06 για να δω πως τα πηγαίνουν. Όντως δίνουν 5 - 6 frames στην δική μου περίπτωση και συγκεκριμένα αυξάνουν τα min fps στο game, πράγμα θετικό.

 

Δεν φαίνεται βέβαια αυτό να δίνει την λύση που ήθελα γιατί ενδέχεται στο game να συναντήσω πολλά πράγματα να συμβαίνουν μαζί και να δω και παρακάτω από 30 καρέ στιγμιαία. Η μόνη λύση για μένα για να παίξω στα ultra + hairworks χωρίς αντιληπτά framedrops είναι το 30 cap.

 

Anw αύριο βγαίνει και το 1.05 οπότε θα δούμε τι συνδυασμό θα κάνει με τους new drivers και αν θα μου επιτρέψει να παίξω στα 40+ avg χωρίς stuttering και framedrops. Δεν νομίζω να γίνει κάτι τέτοιο. Δεν με πειράζει καθόλου να το παίξω στα 30 καρέ, απλά αν γίνει κάτι από την cd projekt που θα μου επιτρέψει να παίξω στα ιδανικά (για pc) frames, θα είμαι happy.

 

*χωρίς όμως να υποστεί downgrade.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 10,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Με το input lag που δημιουργούν τα low fps δύσκολο να παίξεις action/combat ειδικά στην μεγαλύτερη δυσκολία.

Άμα πατάς στο keyboard να κάνεις dodge και γίνεται μετά από 2-3 δευτερόλεπτα δεν έχει νόημα κιόλας.

 

Εγώ πιστεύω πως για τα γραφικά που έχει δεν δικαιολογείτε το performance, αλλά δεν μπορούμε να κάνουμε και πολλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Τελικά με την αδρεναλίνη έβγαλε κανεις άκρη?

 

Κάνει παραπάνω ζημιά, όσο περισσότερα points έχεις.

Το έχουν βάλει και σε κάποιο από τα loading screen tips.

 

Δεν είδα να βοηθάει (εκτός των διαφόρων skills που το χρησιμοποιούν) αλλού.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα skills τα οποία έχουμε ξεκλειδώσει με πόντους, για να λειτουργήσουν πρέπει να μπουν στο skill tree δεξιά; Γιατί στα προηγούμενα witcher δεν υπήρχε κάτι τέτοιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξεκίνησαν τα preorders στο GOG για το expansion pass. Δώρο Witcher 1 και Witcher 2. Κυκλοφορία τον Οκτώβριο.

 

http://www.gog.com/game/the_witcher_3_wild_hunt_expansion_pass

 

Η CD Projekt μου τα παίρνει κανονικά.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Meh τα έχω τα πρώτα δυο και στο gog και στο steam :P

 

Btw άλλαξα το παιχνίδι χωρίς hud, minimap και healthbars για εχθρούς και τον Geralt δεν το αλλάζω πίσω, πολύ πιο immersive έτσι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τέλος και από μένα, the game was ploughing awesome, το προσπάθησα να μην κάνω κατευθείαν τις τελευταίες main quests για να κρατήσει όσο το δυνατον περισσότερο. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25άρισα, μου έχει μείνει μόνο ένα contract και 5-6 side quests εδώ κι εκεί συν αυτά με τις κάρτες που δεν πρόκειται να τα κάνω γιατί τα θεωρώ σπατάλη χρόνου σε τέτοιο παιχνίδι. Πάντως ρε γαμώτο, το movement με το άλογο είναι πολύ κακό, σταματάει το άλογο ξαφνικά ενώ δεν πρέπει ή όταν κολυμπάς και θες να ανέβεις στη στεριά και δεν ανεβαίνει ενώ θα έπρεπε..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σοβαρά πως το έχετε τελειώσει?! Παίζω τουλάχιστον 3-5 ώρες κάθε μέρα και δεν έχω πάει ακόμα νησιά και όλοι οι πίνακες είναι γεμάτοι. Να φανταστώ ότι τρέχετε & fast travel έτσι?!

 

Kaer Morhen σε πάει quest μονο σωστά?!

 

p.s. Κρίμα που δεν έχεις σπίτι να αποθηκεύεις πράγματα και να κρέμας τα trophies. :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...