Προς το περιεχόμενο

The Witcher 3: Wild Hunt


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 10,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Έτσι ακριβώς, ο χειρισμός είναι το μοναδικό "σοβαρό" ελάττωμα του παιχνιδιού.

 

με 360 gamepad μια χαρά μου φάνηκε ο χειρισμος

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ βρήκα εξαρχής φοβερό το χειρισμό με m/k. Το συνήθισα μετά από λίγο και άλλαξα 2 commands μόνο γιατί το dodge δεν βόλευε στο alt.

 

Έβαλα να δοκιμάσω και με χειριστήριο αλλά μετά από 5 λεπτά το παράτησα γιατί δεν με βόλευε καθόλου και δεν παλευόταν.

Ειδικά αν παίζεις signs build, το βρίσκω απλά γελοίο να αναγκάζεσαι να διαλέγεις τη sign κάθε φορά μπαίνοντας στο quick access menu.

 

Όπως βολεύεται ο καθένας υποθέτω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξαρταται αν παιζεις μονο την κεντριη ιστορια η αν θα κανεις και τα side quest. Εγω που παιζω και τα 2 απο την προηγουμενη Τεταρτη το εχω ξεκινησει και τωρα μετα απο 11 μερες δεν το εχω τερματισει ακομα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα να ρωτήσω αν το Witcher 3 υποστηρίζει  3D Vision γιατί δεν βλέπω να έχει αναφερθεί και αν κάποιος το έχει παίξει  με γυαλιά 3D καλό  θα ήταν να μας μεταφέρει  την εμπειρία . Πάντως το Witcher 2 που το είχα παίξει 3D ανέβαζε τη συνολική  εμπειρίας σε άλλο επίπεδο και σε αποζημίωνε για το υψηλό κόστος κτίσεις του συστήματος.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έπαιζα με m+k αρχικά και είπα να δοκιμάσω το gamepad και από τότε έτσι παίζω. Το combat του βολεύει πιο πολύ με χειριστήριο.

 

Και εμενα το ιδιο, και βοηθαει και σε πιο smooth experience με το framerate καθοτι το joystick δεν γυριζει τοσο αποτομα, οσο ενα mouse με υψηλο dpi..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα να ρωτήσω αν το Witcher 3 υποστηρίζει  3D Vision γιατί δεν βλέπω να έχει αναφερθεί και αν κάποιος το έχει παίξει  με γυαλιά 3D καλό  θα ήταν να μας μεταφέρει  την εμπειρία . Πάντως το Witcher 2 που το είχα παίξει 3D ανέβαζε τη συνολική  εμπειρίας σε άλλο επίπεδο και σε αποζημίωνε για το υψηλό κόστος κτίσεις του συστήματος.  

Απο οτι διαβαζω προς το παρον δεν υποστηριζει,δεν γνωριζω αν αυτο αλλαξει αργοτερα βεβαια.

 

Και εμενα το ιδιο, και βοηθαει και σε πιο smooth experience με το framerate καθοτι το joystick δεν γυριζει τοσο αποτομα, οσο ενα mouse με υψηλο dpi..

Αστα να πανε :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε ναι και να κατεβασω dpi δεν παιζει νιωθω σαν αναπηρος αν το χαμηλωσω στο mouse :P

Εγω δοκιμασα λιγο με M+k(ποντικι Logitech g502)και οντως αυτο που ειπες το παρατηρουσα με το καλημερα με το που κατεβαινα απο το αλογο.Ακομα και στον χαρτη ηταν λιγο ενοχλητικο :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γνωρίζετε να μου πείτε πως κάνεις repair  με το repair tool kit ώστε να αποφεύγω να πληρώνω repair στους  ατσαλάδες??  Ευχαριστώ πολυ

 

Διπλό κλικ αν δεν κάνω λάθος και μετά επιλέγεις το item. Υπάρχουν διαφορετικά για armors και weapons.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...