Προς το περιεχόμενο

The Witcher 3: Wild Hunt


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 10,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Είχα πολύ καιρό να γράψω εδώ αλλά αφού δοκίμασα το συγκεκριμένο παιχνίδι, δεν άντεξα.
Από τα καλύτερα γραφικά σε παιχνίδι (ίσως τα καλύτερα), εξαιρετικός χειρισμός και γενικώς έχω μείνει ενθουσιασμένος (όχι ότι περίμενα κάτι χειρότερο από την CD Projekt).
Να ρωτήσω κάτι (μπορεί να έχει αναφερθεί αλλά επειδή μου είναι αδύνατον να διαβάσω 250 σελίδες για αυτό ρωτάω), υπάρχει κάποια ρύθμιση που δεν χαλάει τόσο τα γραφικά αλλά ανεβάζει τα fps?
Παίζω με όλα ultra και είμαι γύρω στα 20 με το pc της υπογραφής μου.
Υπάρχει κάποια ρύθμιση που πρέπει να φτιάξω για να τα αναβάσω? Ίσως κάποια ρύθμιση που δεν "χαλάει" τόσο τα γραφικά άμα την ρίχνεις?

Ευχαριστώ όλους για το χρόνο σας.


 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βαλε hairworks off, foliage distance high και shadows high. Αυτα νομιζω θα βοηθησουν πολυ

Σε ευχαριστώ πολύ.

Βοήθησε πάρα πολύ.

Ειδικά το Hairworks τα εκτόξευσε τα FPS. Τώρα είμαι στα 50 ^_^.

Τα hairworks τι κάνει ακριβώς?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα πολύ καιρό να γράψω εδώ αλλά αφού δοκίμασα το συγκεκριμένο παιχνίδι, δεν άντεξα.

Από τα καλύτερα γραφικά σε παιχνίδι (ίσως τα καλύτερα), εξαιρετικός χειρισμός και γενικώς έχω μείνει ενθουσιασμένος (όχι ότι περίμενα κάτι χειρότερο από την CD Projekt).

Να ρωτήσω κάτι (μπορεί να έχει αναφερθεί αλλά επειδή μου είναι αδύνατον να διαβάσω 250 σελίδες για αυτό ρωτάω), υπάρχει κάποια ρύθμιση που δεν χαλάει τόσο τα γραφικά αλλά ανεβάζει τα fps?

Παίζω με όλα ultra και είμαι γύρω στα 20 με το pc της υπογραφής μου.

Υπάρχει κάποια ρύθμιση που πρέπει να φτιάξω για να τα αναβάσω? Ίσως κάποια ρύθμιση που δεν "χαλάει" τόσο τα γραφικά άμα την ρίχνεις?

 

Ευχαριστώ όλους για το χρόνο σας.

 

 

Τα Ultra με Fx 6300 και 7870 τι τα θες? :P Ριξε τις ρυθμισεις σε High(που θα δεις και ο ιδιος οτι διαφορες οπτικα δεν υπαρχουν και δεν ποσο ανεβαινουν τα Fps).Επισης αν εχεις βαλει Hairworks οντως βγαλτο,πιο πολυ προβλημα για τα Frames ειναι παρα βοηθαει.

 

Εμενα δυστηχως δεν ηταν γραφτο μου απο οτι φενεται να παιξω το 3ημερο W3 καθως τα φτυσε το Gamepad(F710)και αναγκαστικα περιμενω απο βδομαδας για να παρω αλλο. :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον εξαιρετικό χειρισμό που τον είδατε ; Από τους χειρότερους που έχω δει στα τελευταία παιχνίδια είναι, το σώζουν άλλα πράγματα το παιχνίδι..Πάντως από ένα σημείο και μετά τα secondary quests έχουν πολύ χαζολόγημα στους διαλόγους, μόνο και μόνο για να περνάει η ώρα ας πούμε.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον εξαιρετικό χειρισμό που τον είδατε ; Από τους χειρότερους που έχω δει στα τελευταία παιχνίδια είναι, το σώζουν άλλα πράγματα το παιχνίδι..Πάντως από ένα σημείο και μετά τα secondary quests έχουν πολύ χαζολόγημα στους διαλόγους, μόνο και μόνο για να περνάει η ώρα ας πούμε.

Έτσι ακριβώς, ο χειρισμός είναι το μοναδικό "σοβαρό" ελάττωμα του παιχνιδιού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο χειρισμός είναι καθαρά για κονσόλα!

έπαιξα με το x360 gamepad και ΚΑΜΙΑ σχέση με το K/M..η μέρα με την νύχτα είναι,και μπορώ να πω με βόλεψε πιο πολύ να παίξω έτσι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά το gamepad και αν είναι για τον .... Τρέχεις με το ''Α'' μέσα στην πόλη και μπορεί να κλέψεις κάτι καταλάθος και να σε κυνηγάνε οι φρουροί, ότι να 'ναι..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά το gamepad και αν είναι για τον .... Τρέχεις με το ''Α'' μέσα στην πόλη και μπορεί να κλέψεις κάτι καταλάθος και να σε κυνηγάνε οι φρουροί, ότι να 'ναι..

δεν αντιλέγω γιαυτό...μαντάρα τα χω κάνει :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...