Προς το περιεχόμενο

The Witcher 3: Wild Hunt


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Βρήκα τίτλο που θα παίξω στο Playstation 4 τελικά.
Στο PC για να παίξω στα 45fps πρέπει να βάλω Low τα Post Proccessing, Medium τα υπόλοιπα και 1600x900 ανάλυση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 10,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Βασικά το ένα αν και του έχω κάνει complete όλα τα objectives (Cave of Dreams quest) μου το έβγαλε failed και νομίζω γιατί πήρα μια εγωιστική απόφαση στο τέλος (παίζω σαν το απόλυτο @@)

 

Λένε και άλλοι (και σε μένα έτυχε) για το Cave of Dreams. Δεν θα έπρεπε να κάνει fail.

 

Edit: Επίσης βρήκα άλλο ένα bug για χαρακτήρα από το 2 στο "The Great Escape"

 

την Sile αν θυμάμαι καλά, την άφησα να σκοτωθεί από τον κρύσταλλο, αλλά μου έβγαλε journal entry μετά την διάσωση της Margarita ότι βρήκα την Sile στο μπουντρούμι και την σκότωσα για να μην πάθει χειρότερα or something -_-

 

Weird buggy flag there.

 

 

 

Επεξ/σία από GhostRiderLSOV
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαγκες το intensity στο quen sign ξερετε τι επηρεαζει ακριβως? Μονο το damage που κανει οταν σπαει το shield και το ποσο damage μπορει να αντεξει η ασπιδα? Η και το ποσο vitality αναπληρωνει οταν χρησιμοποιεις το alternate?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοείτε ότι το game έχει παρα πολλά μειονεκτικά στοιχεια αλλα τα θετικά υπερτερούν και αυτό έχει σημασία, αλλα αυτό το non-stop ίδιος διάλογος από NPCS είναι κουραστικός για 2015, μονο τις ατάκες από τα παιδάκια δεν βαριέμαι να ακούω "What happen το your mug?" " Can i be a Witcherete, plz, plz, plzzzz?". Επίσης παίζει "gamebreaking" bug σε quest της Triss νομίζω λέγεται "now or never", will confirm.

 

Εψαξα λιγο στο google και επειδη παιζω με sword κιριως μαλλον η πιο καταλληλη ειναι η Feline armor νομιζω.

Σωστα?

 

Dont we all?! :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εψαξα λιγο στο google και επειδη παιζω με sword κιριως μαλλον η πιο καταλληλη ειναι η Feline armor νομιζω.

Σωστα?

Όλες πάνω κάτω τα ίδια είναι. Εξαρτάται εσένα τι σου αρέσει. 

 

Τα mastercrafted items δεν έχουνε μεγάλη διαφορά στο armor, απλά αλλάζει το stamina regeneration και κάποια άλλα πράματα ανάλογα αν είναι light, medium, heavy 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η πανοπλια που φορουσα πριν ηταν καλυτερα απο την πρωτη Feline αλλα ειμαι ακομα 15 lvl,....

Για τα weapon δε μπορω να βρω crafter...Να βαλω αλλη πανοπλια?Η να την κρατησω οπως ειναι?

Αν φοραω ολο το set παιρνω καποιο bonus? :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

86 ώρες και 6 λεπτά.

Normal (Sword and Story) δυσκολία. Με όλα τα Witcher Contracts, σχεδόν όλα τα secondaries (High Stakes δεν πήγα μέχρι να τιγκάρω το gwent deck και να βρω και αυτό το κωλόπουλο το Villentretenmerth) και έχοντας αφήσει αρκετά μέρη από Cat, Ursine armor (έκανα masterwork Griffin) και πολλαπλά spots στον χάρτη με θησαυρούς, κλπ.

 

1) Θα ακουστεί πολύ fanboiko αλλά E-Π-Ι-Κ-Ο.

Σίγουρα όπως τα Mass Effect είναι η αγαπημένη μου sci-fi σειρά, έτσι και τα Witcher είναι η αγαπημένη μου σε fantasy.

 

2) Για να μαθαίνει η BioWare

δεν μας πειράζει όταν έχουμε καλό τερματισμό (ένοχος ότι είχα κοιτάξει τι πρέπει να κάνω για να τον βγάλω). Και playable epilogue για να γουστάρουμε. :)

 

Witcher Ciri και ότι ο Geralt της παίρνει δώρο το δικό της ασημένιο σπαθί (φυσικά όλοι "Swallow" θα διαλέξουν), όλα τα λεφτά. Τι να κάνουμε, virtual κόρη, να μην την κακομάθουμε; :P

 

Και η τελευταία ατάκα, "Let's try it out, then". Με άφησε πολύ ευχαριστημένο. :D

(αν και ήθελα λίγο ακόμα in-game Yennefer stuff ;))
 

Και το ταξίδι και ο προορισμός, τα έσπασαν.

 

 

3) Σίγουρα το παιχνίδι έχει διάφορα αρνητικά και μερικά χτυπάνε σε διάφορα σημεία περισσότερο από άλλα, αλλά όπως είπε και ο Skull, τα θετικά υπερτερούν των αρνητικών. Και ναι, στο τέλος σκεφτόμουν να σκοτώσω τον φρουρό στο Skellige που έλεγε για τα γεννέθλια κάποιου την επόμενη μέρα, παρ' όλο που πέρναγα εκεί δεν ξέρω και 'γω πόσες μέρες. Groundhog day, "We have entered an endless recursion of time" και τα σχετικά. :P

 

Tώρα, θα ξεκουραστώ λίγο, να χωνέψω τι καλά που ήταν και να πάω για 2ο playthrough με μερικές αλλαγές και Triss. :)

 

Πολλά μπράβο στην CD Projekt Red!

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλιστα πάλι δηλαδή διαλέγεις με πια? Too late, της έχω δώσει δαχτυλίδι από το πρώτο game, και όχι τίποτα αλλα έχω φορτώσει και το save οποτε θα το θυμάται :P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...