Προς το περιεχόμενο

The Witcher 3: Wild Hunt


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 10,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Χτεσινή πραγματική ιστορία...

 

Πάει ο lvl 4+ Witcher σε ένα guarded treasure, με "υφάκι"...

 

Πετάγεται το Algoul, Quen, hit (50+ ζημιά + poison), ωραία λέω...τρώω την 1η, ζαλίζομαι, 2 και χαρήκαμε που σας γνωρίσαμε.

 

Αουτς...6+ ώρες, δεν φτάνουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο normal το quen είναι ez mode, δεν νοήται 10ρης witcher να μην κινδυνεύει απο 2 wyvern nests και καπάκι royal wyvern boss fight (25+ mobs). 'Ολα αυτά με ταπεινό εξοπλισμό, απλό draconoid oil, water hag decoction και 0 bombs και potions εκείνη τη στιγμή. Εντάξει μπορεί να μην πέθαναν γρήγορα, αλλά δεν κινδύνεψα και ποτέ tbh.

Τα πιο επικίνδυνα mobs είναι μακράν τα high level wraiths αν σε περικυκλώσουν και είσαι low stamina.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1) Όχι, απλά τρέξιμο για να βρεις (αν θες) τα Witcher Gear Plans (Feline,Griffin,Bear)

2) Μοιάζουν απλά, τα Secondary Quests του Witcher 3 είναι όσο ενδιαφέροντα ήταν του Skyrim το Main Plot Line. Καταλαβαίνεις για πόσο επικούρα.

3) Ναι.

 

 

Είδες κανά review στο youtube? Θα βοηθήσει πολύ περισσότερο από να σου πούμε εμείς σε 5-10 γραμμές. Το Skyrim έχεις για top rpg? Αν ναι, υπάρχει μια μακρά λίστα για να ξεκινήσεις να παίζεις.

 

 

-------------------------------------------------------------

 

Σημαντικό πράγμα που ΠΡΕΠΕΙ να τσεκάρετε, την πάτησα 2 φορές. Όταν craftάρετε Witcher Gear και το κάνετε upgrade κοιτάτε στο upgrade το LvL Req. Έκανα το Feline Armor μου Superior και τώρα μέχρι να πάω 26 (είμαι 25 και 3/4) κυκλοφορώ με ότι να'ναι armor. To έπαθα και με τα swords αλλά ευτυχώς είχα back up...

 

 

Και η ώρα των Spoilers.

Δυνατό Secondary Quest Spoiler με hints (αν και προσπάθησα να κρύψω λόγια) για το Main Quest.

 

 

Με το Secondary Quest (Line?) που σου ξεκινάει ο Dijkstra με το assassination plot ενάντια στον Radovid (που εννοείται ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΨΩΦΗΣΕΙ) έχει προχωρήσει κανείς αρκετά; Εγώ το πήγα μέχρι εκεί που βρίσκεις τα trolls που θέλουν παπούτσια και το quest έγινε completed. Δεν άνοιξε κάποιο καινούριο ακόμα, λογικά ή θα πρέπει να ξεκινήσω τα Secondary Quests του Roche που τον έχω χεσμένο ή θα πρέπει να κάνω advance το main που το έχω αφήσει

να μαζέψω λαό για ξύλο στο Δεν-Λέω-Όνομα-Μέρος αφού πάω σε ένα συγκεκριμένο νησί να βρω ένα άτομο.

 

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρέπει να 'ναι από τις τελευταίες αποστολές απ' ότι πήρε το μάτι μου κάπου. Νομίζω, λογικό είναι αφού το quest δεν είναι της πλάκας.


Κάτι άλλο. Πήγα στα νησιά και κάνω μόνο secondary missions. Έχω πράμα ακόμα μέχρι να το τερματίσω ; 21 lvl είμαι με 87 ώρες gameplay

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι main και side λέτε, έχω 60+ ώρες και ακόμα νησιά δεν πήγα και όλοι οι πίνακες είναι γεμάτοι αποστολές...damn Qwent :D έχω όλα τα factions εκτος από monsters που μου λείπουν 2 αλλα συνεχίζω και παίζω με North μιας και έχω βρει υπέροχες κάρτες με τίποτα κάτω από 5 :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Keplerικοι για δοκιμάστε αυτο το fix, πολλοί λενε οτι όντως πετυχαίνει! 

https://youtu.be/XnWkSFqo5A4

 

Το ίδιο ισχύει αν βαλετε το physx να διαβαστει απο το cpu και οχι στο auto..χμμμ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Keplerικοι για δοκιμάστε αυτο το fix, πολλοί λενε οτι όντως πετυχαίνει!

 

Το ίδιο ισχύει αν βαλετε το physx να διαβαστει απο το cpu και οχι στο auto..χμμμ

Ευχαριστούμε! Όταν πάω σπίτι θα το δοκιμασω. Προς το παρόν παίζω σε 720p για υψηλό frame rate. Είναι τόσο ωραίο το παιχνίδι που το θέμα της ανάλυσης το ξεπέρασα αμέσως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Η μάχη του

Kaer Morhen ήταν όλα τα λεφτά. :)

 

 

Βέβαια, το τραγούδι "goodbye old friend", είχε spoiler-ιάσει ότι κάποιος θα πεθάνει. Δεν ήμουν σίγουρος για ποιος, αλλά κόλλαγε να είναι ο Vesemir.

H Ciri μετά σε κάνει να θές να την αγκαλιάσεις. Όπως προειπώθηκε, η έκφρασή της εκεί, ήταν πολύ καλοφτιαγμένη.

 

Τώρα τελειώνω secondaries / witcher contracts, κλπ, πριν πάω στο Final Preparations.

 

Δοκίμασα να κάνω το High Stakes quest, αλλά θέλω διάφορες κάρτες που δεν έχω. Οπότε το έκανα load πιο πριν και μάλλον θα το αφήσω για το τέλος / μετά το main story. :P

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια και δεν παίζει σε μένα :( βρήκα αυτό το playthrough για να δω πως είναι η ιστορία. Με βόλεψε πολύ γιατί ο τύπος δεν μιλάει μέσα στο παιχνίδι και εκτός από κάποιες βασικές side quest, παίζει μόνο την κύρια πλοκή.

 

Ήθελα λοιπόν να ρωτήσω κάτι σχετικά με το lore που μου φάνηκε παράξενο

 

 

 

Όλοι οι Aen Elle είναι τόσο σωματώδεις ? Εδώ για παράδειγμα που είναι η μάχη με τον Imlerith, φαίνεται πιο κτήνος και από τον Letho. Και πιο μπροστά που πλάκωσαν ο Eredin με τους raiders, όλη είναι μυώδη κτήνη :) Στο wiki που κοίταξα λέει μόλις 2 γραμμές για τους Aen Elle.

 

Εννοείται πως ότι είναι Elf δεν σημαίνει απαραίτητα ότι πρέπει να έχουν ίδια εμφάνιση με D&D ή Tolkien Elves αλλά μου φάνηκε παράξενο γιατί οι Aen Seidhe, όπως ο Iorveth και οι λοιποί, έχουν την κλασική εμφάνιση ενός Elf.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...