Προς το περιεχόμενο

The Witcher 3: Wild Hunt


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

το ξερω οτι εχουν ειπωθει αλλα εχω χαθει με τοσες σελιδες..

ναι σορρυ

 

i5 4690, r9 280 , 8gb

 

ua kanv mia ayto poy eipe o Fulgore

Prospector8 και αυτα high τα εχω εκτος απο το foilage

Sakiz105 με τα blur κλειστα ΔΕΝ εχω καποια διαφορα στα φραμες
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 10,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Έχει ξαναειπωθεί, αλλά δες και εσύ και όσοι ρωτάνε για διαφορές μεταξύ high-ultra κλπ αυτόν τον εξαιρετικά αναλυτικό οδηγό από το geforce experience: http://www.geforce.com/whats-new/guides/the-witcher-3-wild-hunt-graphics-performance-and-tweaking-guide

 

Ανάλογα με το τι διαφορές θα δείτε από τον οδηγό κάντε και αντίστοιχες ρυθμίσεις.Έχει άπειρα sliders για τις διαφορές.Στα shadows-textures πάντως σίγουρα μέχρι τώρα δεν είχε διαφορά στην ποιότητα, μόνο στον αριθμό που θα προφόρτωνε η κάρτα.Για τα textures έχω την αίσθηση ότι το διάβασα και στο digital foundry αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με το patch καλύτερα αλλα έφαγα ήδη ένα crash, δεν είδα άμα έφυγε το micro stutter μέσα στις πόλεις.

 

Δε ξέρω για σας ,παντως σε μένα μόλις έβαλα τα frames απο 60 fps κλειδωμένα σε unlimited frames,στο unlimited frames μου τρέχει νερό.Χωρίς stuttering

 

Τελείως αδιάφορο setting για να επηρεάζει stutter, still you never know. Επίσης όσοι παίζεται fullscreen με vsync (μονο στα cutscenes είχε tearing με v-sync off όχι ingame, weird) να ξέρετε κάνει κάθε φορα reset και μπαίνει boardless. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με lock στα 30 έχει πολύ καλύτερη ροή το παιχνίδι(Εφόσον είσαι συνήθως τόσο χαμηλά) και το gamepad δείχνει πολύ πιο responsive..Πάντως αυτό που τα secondary quests είναι ουσιαστικά σαν τα main σε διαλόγους-υπόθεση τα σπάει άσχημα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον το τελειωσα και γω μετα απο μια βδομαδα και κανα 60-70 ωρες υποθετω.Ακριβες playtime δε ξερω διοτι εκανα connect στο gog galaxy περιπου στη μεση του παιχνιδιου και απο τοτε αρχισε να μετραει το playtime....

 

εκανα ολα τα main και τα περισσοτερα sidequest+witcher contracts....δεν ασχοληθηκα ωστοσο καθολου με treasure hunts διοτι ηταν παρα πολλα και το quest tracking system δε βοηθουσε καθολου σε αυτον τον τομεα

 

Masterpiece οπως αναμενοταν, 9.5/10 του βαζω.....οπως ειπε και καποιος καποιες σελιδες πιο πριν το 10αρι θα το παρει στο GOTY edition που θα βγει σε κανα 1μιση χρονο

 

Εξαιρετικο main story,dialogues,τα sidequest ηταν σαν main quests σε ποιοτητα και ta τερατα στα witcher contracts εξαιρετικα ολα τους

 

φυσικα εχω αφησει ποσα ερωτηματικα unexplored σε παρα πολλες περιοχες,απλα δεν μου εφτανε ο χρονος πλεον ενοψει εξεταστικης

 

Το πραγματικα μοναδικο ελαττωμα του παιχνιδιου -περα απο καποια bugs που θα φτιαχτουν-,ειναι το quest tracking system...ΤΟ γεγονος οτι υπαρχουν τοσα πολλα quest και δεν τα εμφανιζει σαν markers στον χαρτη ειναι απλα εξωφρενικο....ελπιζω να το φτιαξει η CD Project μετα απο player feedback η να βγει καποιο mod που να το αλλαζει,διοτι ηταν απλα τεραστια ξενερα να τελειωνεις ενα quest και το επομενο που να θες να τελειωσεις να ταν ακριβως διπλα απο εκει που ησουν και να πρεπει να ξαναπας παλι.....

 

Θα το ξαναπαιξω σιγουρα οταν βγει η GOTY μαζι με ολα τα expansion και τα DLC και οταν θα ναι patchαρισμενο στο φουλ...

 

Cheers και καλα λιωσιματα σε οσους το ξεκινησαν/ξεκινανε

 

 

ΥΓ: Ενα ειναι το πραγματικο γκομενακι του Geralt

 

2d6eb1741b4759b2476b9bc118063c64.jpg

 

 

 

 

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έκανα απεγκατάσταση και κατέβασα το patch απο αλλού (1,03).Δεν παλευεται η 1,04.Προχωρουσα και τα npcs εμφανιζόντουσαν αφότου τους περνούσα.Τι draw distances ρυθμισαν? -20?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Freddy,δοκιμασα με την gts 450 στην αναλυση σου,ολα low και μου εδειχνε 22-25fps,σχεδον playable, με την δικια σου θα εισαι καπου 28+,οποτε μαλλον με πιο χαμηλη αναλυση θα εισαι ακατεβατα 30fps.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έκανα απεγκατάσταση και κατέβασα το patch απο αλλού (1,03).Δεν παλευεται η 1,04.Προχωρουσα και τα npcs εμφανιζόντουσαν αφότου τους περνούσα.Τι draw distances ρυθμισαν? -20?

 

Αυτό υπήρχε από πριν δεν φταίει το 1.04 :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια!Πως κανω Lock να τρεχει σταθερα στα 30fps?Αν ειναι να εχω ανεβοκατευασματα καλυτερα σταθερα fps πιστευω!

Aλλα πως γινεται??? :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ένα είναι το ΣΟΥΠΕΡ φιξ με την 1/04

 

  • Game icon updated.

 


Εγώ έκανα απεγκατάσταση και κατέβασα το patch απο αλλού (1,03).Δεν παλευεται η 1,04.Προχωρουσα και τα npcs εμφανιζόντουσαν αφότου τους περνούσα.Τι draw distances ρυθμισαν? -20?

witcher 3 bat

δοκίμασε αυτό το bat που έφτιαξα..

το μόνο που πρέπει να προσέξετε είναι το dir που έχω βάλει,σε περίπτωση που έχετε αλλο,πρέπει να περάσετε το σωστό!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...