Προς το περιεχόμενο

The Witcher 3: Wild Hunt


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

Tο τελειωσα μετα απο περιπου 80 ωρες ( σχετικο ειναι αυτο καθως θελω τουλαχιστον αλλες 20 με 30 ωρες για να κανω οσα side quests μου εχουν μεινει και να επισκευτω ολα τα ερωτηματικα) .Ας πω λιγα λογια χωρις να αναφερθω σε σποιλερ.

 

Ας παρουμε τα θετικα αρχικα. 

+Τεραστιος κοσμος , μεγαλυτερος απο οποιοδηποτε εχουμε δει μεχρι τωρα σε παιχνιδι , και το πιο αξιοθαυμαστο ειναι οτι ειναι γεματος και ζωντανος. χαιρεσαι να τριγυρνας με τα ποδια . πολυ σπανια χρησημοποιησα fast travel και αυτο λεει κατι . 

+Ενα απο τα καλυτερα στορυ σε open world rpg , μου πηρε γυρω στις 40 ωρες και θα ηθελα να συνεχιστει και για αλλες 40 δεν με κουρασε λεπτο. 

+ Βest side quests ever . Οτι καλυτερο μεχρι τωρα σε rpg .Καθε side quest ηταν διαφορετικο και πολλες φορες ηταν πιο ενδιαφερον και απο το main quest. Κατι το ιδιαιτερο που δεν εχουμε ξανασυναντησει ειναι οτι τα side quest ηταν αμεσα συνδεδεμενα με το main story  και το αντιστροφο .

+Το καλυτερο combat system στην σειρα. πολυ πιο αναβαθμισμενο απο το 2 και πολυ πιο ευχριστο παιζεται ανετα με keyboard και ποντικι. παρολα αυτα υπαρχουν περιθορια για περαιτερο αναβαθμιση  

+Φοβεροι χαρακτηρες με τον καθενα να εχει την δικια του προσωπικοτητα. Πραγματικα σε εκανε να νοιαζεσαι ακομα και για τον τελευταιο περαστικο που χρειαζοταν βοηθεια. 

+Υπεροχο voice over , πραγματικα οι ανθρωποι ηταν λες και το ζουσαν , εδειχναν πολυ καλα τα συναισθηματα της καθε στιγμης. Του Γκεραλτ του Vas απο το far cry 3 και του Αdam απο του DEUS EX τους συγκαταλεγω στους τοπ που εχω δει σε παιχνιδια. 

+Απιθανο γραψιμο , το καλυτερο που εχουμε δει στο ειδος και ενα απο τα καλυτερα γενικα που εχουμε συναντησει στα video games. Πολυ καλο χιουμορ τις στιγμες που χρειαζοταν . Φοβερη αποτυπωση της γυναικιας  ψυχολογιας  :P

+Πολυ καλα γραφικα παρα του downgrade . Εδιναν τρομερη ατμοσφαιρα στο παιχνιδι . Με τοπ στιγμες την ωρα που ανετειλε και εδυε ο ηλιος. Τα καιρικα φαινομενα και κυριως ο αερας ηταν κατι το υπεροχο .Επισης τα μοντελα των χαρακτηρων συγκαταλεγονται στα καλυτερα που εχω δει σε παιχνιδι.Πολυ καλη αποτυπωση των συναισθηματων στα προσωπα. 

+Best soundrack ever ταιριαζε απιστευτα στο στιλ του Witcher . 

+Ειναι ενα ''ωριμο'' παιχνιδι καταπιανετε με διαφορα θεματα οπως τον ρατσιμο ,την θρησκεια, το σεξ . 

+Πολυ καλο optimization , προσωπικα δεν ειχα ουτε ενα crash με μια μιξη Ultra /high και κλειστο το hairwork ειχα 40με 60 fps. ( asus 280x 8 gb ram i5 3570 )

+παρα πολλα αντικειμενα με τις πανοπλιες να ειναι σχεδον διαφορετικες σε εμφανιση η μια απο την αλλη . 

+και αλλα πολλα οπως το gwent , τους αγωνες με τα αλογα κτλπ 

 

Στα αρνητικα τωρα. 

-Καποια προβληματα με την με τον χειρισμο του χαρακτηρα , και καθως και με το περπατηματα του , ηταν καπως ατσουμπαλο. 

Κυριως το παρατηρησα οταν ηθελα να παρω loot η ειμουν κατω απο την θαλασσα. 

- η ΑΙ του αλογου θα μπορουσε να ειναι καλυτερη κυριως οταν το φωναζεις.

-Οι 100 ωρες ηταν λιγες 

- Εχασα επαφη με τον εξω κοσμο αυτες τις 6 μερες

-Και το κυριοτερο εκανε τα υπολοιπα παιχνιδια να ειναι πολυ ''λιγα'' μπροστα του

 

9.8/10 απο μενα με το 10 αρη να περιμενει οταν βγει η enhanced edition

 

Αν και δεν το εχω βγαλει το παιχνιδι,σε γενικες γραμμες συμφωνω αν και στα αρνητικα θα εβαζα για μενα λιγο και την Camera που με μπερδευει ωρες ωρες,αλλα σε γενικες γραμμες το παιχνιδι ειναι ευκολα απο τωρα GOTY. Οσο καλο και να ειναι το Batman δεν παιζει να το φτασει το W3(εκτως αν δουμε την εκπληξη απο το MGS V),ειδικα μιας και πειρμενουμε για φετος και 1 Expansion να βγει.Οσο για την Enhanced Edition μονο και μονο που θα ειναι με τα 2expansion μεσα διαρκειας κοντα 30ωρων συνολικα(απο οτι λενε) θα ειναι μακραν μια απο τις καλυτερες αγορες για το 2016 και εγω προσωπικα θα την τιμησω σιγουρα πιθανως και Day One.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 10,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Νεοι Drivers για ATI κανενα νεο???

Ειναι απασχολημενοι με το να λεμε ποσο ενθουσιασμενοι ειναι εκει στην Amd για τις νεες καρτες που θα βγαλουν .... Οπως ειχα πει πιο παλια δυστηχως ειναι ενας απο τους λογους που καταληγω σε Nvidia τις περισσοτερες φορες,δηλαδη οι Drivers που οπως και να το κανουμε ειναι λιγο καλυτεροι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πέρνα μετά απο κάνα εξάμηνο να μας ξαναρωτήσεις. Εγώ την επόμενη φορά τα σκάω στην nvidia. Προσωπικά, για το mantle αγόρασα πάλι ati (να!! μακακα!) , κανα παιχνίδι όμως της προκοπής να το υποστηρίζει δεν είδα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πέρνα μετά απο κάνα εξάμηνο να μας ξαναρωτήσεις. Εγώ την επόμενη φορά τα σκάω στην nvidia. Προσωπικά, για το mantle αγόρασα πάλι ati (να!! μακακα!) , κανα παιχνίδι όμως της προκοπής να το υποστηρίζει δεν είδα.

 

Και η Nvidia εχει κανει τις μλκιες της(2gb Vram μονο στην 770,το ολο θεμα με τα 4gb της 970 κλπ)αλλα δυστηχως η Amd οντως ενω στο θεμα επιδοσεων και τιμων τα παει καλα, στο θεμα Drivers κλπ εχει μεινει πολυ πισω. Αυτη την περιοδο πχ αξιζει να αγορασει καποιος Nvidia καθως δινει δωρο 2 βαρβατα παιχνιδια οπως W3 και Batman(και αρα βγαινει και αρκετα φθηνοτερα η καρτα),στην Amd ας διαφημιζουν το Mantle για το... Battlefield 4(γιατι το Hardline το παιζουν λιγοι :P)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτή τη στιγμή που μιλάμε, μιά 290Χ παίζει καλύτερα το παιχνίδι από μία 780ti και ήδη στα ξένα φόρουμς γίνεται λόγος για επίτηδες χαντάκωμα των καρτών παλιάς γενιάς από την Nvidia για να σπρώξει τη σειρά 9ΧΧ.

 

Δεν είναι τα πράγματα άσπρο μαύρο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ούτε ξέρω πόσο καιρό ακούω για την επερχόμενη υπεροχή των amd καρτών λόγω ps4 και του mantle και δε ξέρω γω τί άλλο. Αν δεν αλλάξει κάτι δραματικά, του τύπου να βγει ο ήλιος από τη δύση, θα συνεχίσω να αγοράζω nvidia για αρκετά χρόνια ακόμα.

 

Κατά τα άλλα, το παιχνίδι είναι πολύ εθιστικό και σίγουρα δεν είναι σλας εν ρολ. Πρέπει συνεχώς να διαβάζεις και μετά να παίρνεις αποφάσεις (για potions, για skills κλπ), αν θες να είσαι αποτελεσματικός, ειδικά στα υψηλά επίπεδα δυσκολίας. Η επιτυχία του έγκειται στο γεγονός ότι το gameplay του συνδυάζει πολλά διαφορετικά στοιχεία τα οποία όλα σκοράρουν ψηλά. Το συνολικό αποτέλεσμα το βλέπουμε όλοι.

.

.

.

...inquisition my @ss!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο rendering.ini έχει ένα setting για msaa αλλά με το που βάζω πχ 2 ή 4 το game λίγο πριν μπει τρώει crash, οπότε υποθέτω ότι δεν δουλεύει. Ωραίο το tool αλλά τα πιο πολλά του options είναι useless ή δεν φαίνεται να δουλεύουν ακόμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν δουλεύει το MSAA λένε με τον renderer της RED Engine. Άσε που και να δούλευε, δεν υπάρχουν οι κατάλληλες GPU για να το σηκώσουν :D Χαιρόμαστε και λέμε ότι τρέχει καλά, αλλά χωρίς MSAA..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...