Προς το περιεχόμενο

The Witcher 3: Wild Hunt


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 10,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το hairworks είναι που του αλλάζει τα φώτα.Αν βγει αυτό είσαι πάνω από 50fps συνέχεια. Είναι σαν να είχαμε physx. Κάπου τόσο (και χειρότερα) θα μας έκοβε.

 

Αnw δεν έχω θέμα για χάρη της ποιότητας να το παίξω στα 30. Τα 60 του είναι πολύ choppy/jerky, δεν μπορώ να το περιγράψω αλλιώς..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το hairworks στα default settings τρέχει και 8xMSAA. Άλλαξε το από το rendering ini και βάλτο 2 ή 4 στο HairworksMSAA. Εγώ με 4MSAA hairworks τρέχω στα 40-45 fps με όλα ultra και foliage+shadows high στα 1440p, όχι στα 1080p.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το hairworks στα default settings τρέχει και 8xMSAA. Άλλαξε το από το rendering ini και βάλτο 2 ή 4 στο HairworksMSAA. Εγώ με 4MSAA hairworks τρέχω στα 40-45 fps με όλα ultra και foliage+shadows high στα 1440p, όχι στα 1080p.

Το αυτο.. 

 

Δεν βρίσκω την εικόνα που τα συγκρίνει αλλα με x4 θα εισαι κομπλε.. Και οπως ειπαμε πιο πίσω LOCKαερετε τα fps σας :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tα ίδια Spartan. Το 30αρι πέφτει σύννεφο στην περιοχή που δείχνω.  Επίσης αν βάλεις το ΑΑ του hairworks στο 2 ή 0 πραγματικά δείχνει άθλιο, το καταλαβαίνεις και στα μαλλιά του Geralt όπως και στα ζώα. Δεν είναι μόνο το hairworks και το AA του, έχεις κατεβάσει και τις σκιάσεις το foliage, οπότε λογικό να είσαι οκ.

 

Lock στα 30 και όλα στα ultra θα προτιμήσω. Κάτι χάνεις- κάτι κερδίζεις, εγώ προτιμώ το οπτικό αποτέλεσμα από τα frames γενικά εκτός αν από τα first person shooters όπου προτιμώ ακριβώς το αντίθετο.

 

Όταν lock-ριστει στα 30 πηγαίνει απροβλημάτιστα για την δική μου περίπτωση το game, οπότε μένω εδώ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tα ίδια Spartan. Το 30αρι πέφτει σύννεφο στην περιοχή που δείχνω.  Επίσης αν βάλεις το ΑΑ του hairworks στο 2 ή 0 πραγματικά δείχνει άθλιο, το καταλαβαίνεις και στα μαλλιά του Geralt όπως και στα ζώα. Δεν είναι μόνο το hairworks και το AA του, έχεις κατεβάσει και τις σκιάσεις το foliage, οπότε λογικό να είσαι οκ.

 

Lock στα 30 και όλα στα ultra θα προτιμήσω. Κάτι χάνεις- κάτι κερδίζεις, εγώ προτιμώ το οπτικό αποτέλεσμα από τα frames γενικά εκτός αν από τα first person shooters όπου προτιμώ ακριβώς το αντίθετο.

 

Όταν lock-ριστει στα 30 πηγαίνει απροβλημάτιστα για την δική μου περίπτωση το game, οπότε μένω εδώ.

Πώς μπορείς τα 30; Χωρίς τρίχες, θολούρες και με το AA χαμηλά, θα έχεις 60ρια σταθερά. Ίσως χρειαστείς και oc στην κάρτα σου, αλλά όπως και να έχει, τα 30ρια δεν παλεύονται σε τίποτα πια, ούτε σε σκάκι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί να το διόρθωσαν.Εγω το είχα δει πριν  το day one patch

Διορθωθηκε αυτο στο 1,02(στον 1.03 λεγετε οτι θα βελτιωσουν και τα frame drops)

Πώς μπορείς τα 30; Χωρίς τρίχες, θολούρες και με το AA χαμηλά, θα έχεις 60ρια σταθερά. Ίσως χρειαστείς και oc στην κάρτα σου, αλλά όπως και να έχει, τα 30ρια δεν παλεύονται σε τίποτα πια, ούτε σε σκάκι.

Χιλιες φορες 30 lock,παρα αυτο το ανεβοκατεβασμα στην αποδοση των frame rates.Εχει δικαιο σε αυτο που λεει ο alex.(Δεν κανω συγκριση αναμεσα στα 60 και στα 30 frames)Για να μην παρεξηγηθω το ανεφερα αυτο. :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πώς μπορείς τα 30; Χωρίς τρίχες, θολούρες και με το AA χαμηλά, θα έχεις 60ρια σταθερά. Ίσως χρειαστείς και oc στην κάρτα σου, αλλά όπως και να έχει, τα 30ρια δεν παλεύονται σε τίποτα πια, ούτε σε σκάκι.

Στο συγκεκριμένο genre δεν με ενοχλεί το 30αρι, αρκεί φυσικά να μην πηγαίνει ούτε μισό frame κάτω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 τα 30ρια δεν παλεύονται σε τίποτα πια, ούτε σε σκάκι.

 

πρώτο Dark Souls με το 60fps fix, σχεδόν αλλο παιχνιδι και εμπειρια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διορθωθηκε αυτο στο 1,02(στον 1.03 λεγετε οτι θα βελτιωσουν και τα frame drops)

Χιλιες φορες 30 lock,παρα αυτο το ανεβοκατεβασμα στην αποδοση των frame rates.Εχει δικαιο σε αυτο που λεει ο alex.(Δεν κανω συγκριση αναμεσα στα 60 και στα 30 frames)Για να μην παρεξηγηθω το ανεφερα αυτο. :P

Το μόνο ανεβοκατέβασμα που βλέπω είναι από τα 60 στα 58. Και δεν έχω πουσάρει στο τέρμα την κάρτα, θα το κάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτές οι περιοχές που αντί δίνουν τόσο λίγα fps θα διορθωνόντουσαν μόνο με dx12.Σχεδόν ότι παιγνίδι έχει βγει τα τελευταία 2 χρόνια έχει τέτοιες περιοχές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το δικο μου παντως συστημα ,σε high[oxi ultra],disable το hair ,εχω πολλα frame drops.Πολυ κακο optimize ,Σιγα τα γραφικα που εχει .Πρεπει να αρχισω να σκεφτομαι για αναβαθμιση με αυτα που βλεπω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...