Προς το περιεχόμενο

The Witcher 3: Wild Hunt


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχει δοκιμασει κανεις να lockαρει τα fps με το Riva Tuner? Οτι και αν εχω δοκιμασει,εννοειται με borderless,δεν λεει το game να μεινει στα fps που βαζω στο προγραμμα αυτο... :mad:

 

Εγω ναι δεν συναντησα προβλημα.. Εχεις βαλει την ρυθμιση στο αντιστοιχο witcher3.exe ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 10,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εγώ είχα καταλάβει πόσο δε μου άρεσε το Inquisition από το Witcher 2.

 

Σχετικά με τη Vram που τόσο μας έχει απασχολήσει τα τελευταία χρόνια, το witcher γιατί καταναλώνει τόση λίγη; Μήπως είναι ελαττωματικό; :ph34r:

Το θέμα δεν είναι τι κάνει ένα στα 20 καλάo ptimized παιχνίδι, αλλά να μην έχεις γενικά θέματα σε όλα τα port

 

Μακάρι όλα να έπαιζαν με 2 πυρήνες 512vram και το πολύ 4 ram και να είχαμε ακόμα PC 10ετιας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια δοκιμασε κανεις να το παιξει με emulated controller?

Πρεπει να ειναι πιο βολικο με χειριστηριο!

Εγώ το παίζω με dualshock 4 λόγο combat, το σύστημα μάχης με το Ds4 φέρνει Dark Souls/Bloodborne controls που προτιμώ να παίζω με gamepad anyway. Fps/Moba/Mmo/Turn-based = KB/M, TPS, TPA και ότι άλλο = gamepad. Και αυτό είναι το μεγαλύτερο ατού του PC για όσους δεν το έχουν καταλάβει, flexibility. Ούτε γραφικά, ούτε draw distance, ούτε περίπλοκα control. Το καλύτερο πράμα στο PC είναι ότι κανεις τα πάντα scale στα γούστα σου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ps4 δεν έχει καν συνεφα :D

 

lol τι; αυτό μου φάνηκε κάπως :-D

 

 

 

NVIDIA on The Witcher 3 – New Driver Updates Will Address Kepler Issues

 

Το παιχνίδι τα σπάει, το καλύτερο open-world RPG μέχρι στιγμής. Κάνει σκόνη Skyrim και Dragon Age για πλάκα.

 

 

καλό αυτό με τον driver για τους keppler

 

Σιγουρο ειναι καλύτερο απο το skyrim ως προς το role playing, quests, σύστημα μάχης κτλ.

 

Ενα πράμα που δεν μου άρεσε στο παιχνιδι ειναι οταν φθάνεις στην άκρη του χάρτη και σου εμφανιζει ένα μηνυμα πως δεν μπορεις να προχωρήσεις παρακάτω, μετά δειχνει τον χάρτη και σε ξαναδειχνει στραμένο στην αντιθετη κατεύθυνση, ειναι κάπως άκομψο.

 

Επισης παιζοντας ολες αυτές τις ώρες έχω παρατηρήσει πως περισσοτερο προχωράω πεζος παρά χρησιμοποιώ το άλογο, σε μια αναλογια 65%-35%

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παρε ενα xbox 360 controller , τα δυο πρωτα τα ειχα τελειωσει με Μ + keyboard , απλως αυτο τα τo γ@μ το lock on enemy δεν ... α ναι και το αλογο συνεχιζει να γκρεμοτσακιζεται :cry: .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η κίνηση του χαρακτήρα είναι ανυπόφορη. Κάνα "sweetfx" για τα controlls έχουμε;; Νιώθω ότι ο χαρακτήρας δεν έχει βάρος και η μετάβαση απο περπάτημα σε τρέξιμο παραέιναι αποτομη με αποτέλεσμα να χάνεις σε ακρίβεια κινήσεων. Γιατί τέτοιο f.up με τα controlls ρε γμτ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η κίνηση του χαρακτήρα είναι ανυπόφορη. Κάνα "sweetfx" για τα controlls έχουμε;; Νιώθω ότι ο χαρακτήρας δεν έχει βάρος και το threshold απο περπάτημα σε τρέξιμο παραέιναι μικρό με αποτέλεσμα να χάνεις σε ακρίβεια κινήσεων. Γιατί τέτοιο f.up με τα controlls ρε γμτ;

Αν παίζατε dark souls το witcher 3 θα σας φαινόταν παράδεισος :P.

Τώρα που το ανέφερα.Θα προτειμούσα οι θησαυροί να μην έχουν ? απο πάνω,αλλά απο βιβλία διαλόγους κτλ να προσανατολιζόμαστε στις περιοχές που έχει θησαυρούς.Έστω και λιγότερους να είχε.Τώρα κάθε λεβελ αλλάζω και relic όπλο.Κάνει το craft κακό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν παίζατε dark souls το witcher 3 θα σας φαινόταν παράδεισος :P.

 

Τι εννοεις?Στο dark souls εχεις  απολυτο ελεγχο στον χαρακτηρα σου ειδικα οταν μαχεσαι.Μετα απο χιλιαδες ωρες σε demons,dark 1,dark 2 και bloodborne η μεταβαση στο witcher 3 ηταν κολαση οχι παραδεισος.

 

Τουλαχιστον μετα απο καποιες ωρες συνηθισα και την κινηση και το συστημα μαχης.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Οι ανθρωποι ειναι απιστευτοι εχουν αποτυπωσει τοσο καλα τα συναισθηματα στους χαρακτηρες

zZ5E8OZ.jpg

 

το μονο κακο ειναι οταν τελειωσει τα υπολοιπα παιχνιδια θα ειναι πολυ ''λιγα''

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι εννοεις?Στο dark souls εχεις  απολυτο ελεγχο στον χαρακτηρα σου ειδικα οταν μαχεσαι.Μετα απο χιλιαδες ωρες σε demons,dark 1,dark 2 και bloodborne η μεταβαση στο witcher 3 ηταν κολαση οχι παραδεισος.

 

Τουλαχιστον μετα απο καποιες ωρες συνηθισα και την κινηση και το συστημα μαχης.

Δεν έπαιξες το dark souls 1 day one με keyboard/mouse μου φένεται :D

Ισως όμως να είναι αυτό που λες.Να το συνήθισα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...