Προς το περιεχόμενο

The Witcher 3: Wild Hunt


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μια βοήθεια με το K-putt fx επειδή δεν το έχω ξαναδοκιμάσει. Λέει πως το toggle δε δουλεύει μέσα στο παιχνίδι οπότε να είναι enabled από πριν. Πως όμως?

 

Βρήκα στα global settings "enable at start" αλλά δε βλέπω διαφορά εντός παιχνιδιού.

 

Ένα "how to" παρακαλώ αν κάποιος γνωρίζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 10,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μια βοήθεια με το K-putt fx επειδή δεν το έχω ξαναδοκιμάσει. Λέει πως το toggle δε δουλεύει μέσα στο παιχνίδι οπότε να είναι enabled από πριν. Πως όμως?

 

Βρήκα στα global settings "enable at start" αλλά δε βλέπω διαφορά εντός παιχνιδιού.

 

Ένα "how to" παρακαλώ αν κάποιος γνωρίζει.

 

Πάρε ενα screenshot με το sweetfx και ένα χωρίς . Το preset που χρησιμοποιώ εγώ έχει toggle και σε πληροφορώ έχει τεράστια διαφορά. Θα το καταλάβεις εύκολα με τα screenshots .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάρε ενα screenshot με το sweetfx και ένα χωρίς . Το preset που χρησιμοποιώ εγώ έχει toggle και σε πληροφορώ έχει τεράστια διαφορά. Θα το καταλάβεις εύκολα με τα screenshots .

 

Υπάρχει κάποιο συγκεκριμένο enable πέρα από το να βάλω το εξής toggle "#define ReShade_Start_Enabled     1" στο 0?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια βοήθεια με το K-putt fx επειδή δεν το έχω ξαναδοκιμάσει. Λέει πως το toggle δε δουλεύει μέσα στο παιχνίδι οπότε να είναι enabled από πριν. Πως όμως?

 

Βρήκα στα global settings "enable at start" αλλά δε βλέπω διαφορά εντός παιχνιδιού.

 

Ένα "how to" παρακαλώ αν κάποιος γνωρίζει.

http://reshade.me/

χρειάζεσαι το reshade+sweetfx2

 

παιδιά σε εμένα πάντως λειτουργεί το toggle,μπορώ να τα κάνω on/off όποτε θέλω με το scroll lock

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://reshade.me/

χρειάζεσαι το reshade+sweetfx2

 

παιδιά σε εμένα πάντως λειτουργεί το toggle,μπορώ να τα κάνω on/off όποτε θέλω με το scroll lock

 

Τα κατέβασα αυτά σύμφωνα με τις οδηγίες. Κάτι μάλλον κάνω λάθος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απάντηση δεν έχω πάρει ακόμα ρε παιδιά. Με το σύστημα της υπογραφής μου, αν θέλω να το τρέξω στα 1080p (σαφέστατα χωρίς ΑΑ ή 2Χ) σε τι settings μπορώ να το τρέξω με κλειδωμένα 30FPS (γιατί 60 δεν πρόκειται να τρέξει ακόμα και στα Low); Καταφέρνουμε γραφικό επίπεδο witcher 2 ή όχι;

 

Δεύτερο, μήπως είναι καλύτερα να περιμένω κάποιου είδους major patch update ή ακόμα και enchanced edition;

Με 3770k (4.5 OC και 670 max OC) τρέχει στα 30 fps cap με vsync, όλα high και on μόνο το FVR medium (έτσι πρότεινε και ο nvidia guide). Το αποτέλεσμα είναι πανέμορφο δεν μπορώ να καταλάβω διαφορές από ultra που τρέχει γνωστός με 970 sli όμως για κάποιο λόγο έχει τρελό stutter. Σε βίντεο στο youtube με παρόμοιο σύστημα και settings βλέπω σε αρκετούς να μην υπάρχει. Όλα αυτά με το τελευταίο patch και drivers.

 

P.S Είμαι και σε υψηλή ανάλυση για τα δεδομένα της κάρτας μου (1200p). Α και αυτονόητο είναι χωρίς τρίχες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα graphs setting εκτος από το foliage προσωπικά δεν βλέπω διαφορες ιδιαίτερες με low-ultra οπτικά και fps, και το foliage πιο κάτω από medium μην το βάλετε το popping είναι τρισάθλιο.

 

Επιτέθηκα σε ένα beasty με skull level και παίξαμε το roll game για κάνα δεκάλεπτο μέχρι που αποφάσισε να φωνάξει για backup κάτι λύκους με skull level...οποτε την έκανα και πάνω στην πανικόβλητη όχι τόσο ηρωική έξοδο μου πέρασα από 1 bandit camp μέχρι που κατέληξα στον προορισμό. Ύστερα από καμια μέρα γύρισα στον bandit camp και βρήκα τους πάντες νεκρούς :D προφανώς ακόμα με ψάχνουν :D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα graphs setting εκτος από το foliage προσωπικά δεν βλέπω διαφορες ιδιαίτερες με low-ultra οπτικά και fps, και το foliage πιο κάτω από medium μην το βάλετε το popping είναι τρισάθλιο.

Έτσι το medium είναι η κατάλληλη επιλογή για αυτούς που ψάχνουν και το τελευταίο fps. Λίγο με το άλογο όταν τρέχεις υπάρχει ενα μικρό popping αλλά όχι κάτι που να προβληματίζει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδες εκανα μια γκαφα μαλλον, πρεπει να πουλησα καταλαθος την magic lamp, ξερει κανεις αν μπορω να την ξαναπαρω? εχω κανει το Q, και δν μπορω να ενεργοποιησω τα quest που θελουν magic lamp :/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι questara ηταν το wild of heart πολυ μου αρεσε,τι αποφαση πηρατε εσεις?

 

 

Το quest με τον λυκανθρωπο την γυναικα του και την αδελφη της

 

valar morghulis

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Τι questara ηταν το wild of heart πολυ μου αρεσε,τι αποφαση πηρατε εσεις?

 

 

Το quest με τον λυκανθρωπο την γυναικα του και την αδελφη της

 

 

 

Εφόσον ο τύπος άθελά του σκότωσε την ίδια του την γυναίκα, ήταν επικίνδυνος και δεν θα τον άφηνα να κατασπαράξει άνθρωπο μπροστά μου.

 

Η άλλη, αν και φταίει που σκοτώθηκε η αδερφή της ή θα πλαντάξει στο κλάμα ή θα βρει κάποιον άλλον, punishment enough for now.

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά δεν μπορείς να loot από παντού, ψείρισα από ένα στρατόπεδο μερικά πράγματα και με άρχισαν στις φάπες, σε αφήνουν σεκο δεν σε σκοτώνουν αλλα σου κλέβουν φράγκα. Eye for Eye i guess :D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...