Προς το περιεχόμενο

The Witcher 3: Wild Hunt


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οι uniques παίζουν από quests, αλλά καλό είναι να παίζεις και να νικάς εδώ κι εκεί, για να παίρνεις γενικά κάρτες. :)

Περίεργο ότι όταν κερδίζεις παίρνεις πάντα μια κάρτα, αλλά όταν χάνεις, δεν δίνεις καμιά δική σου.

Μάλλον επειδή έχεις 2 σπαθιά... :P

Είναι πολύ δύσκολο να νικήσεις, γιατί εγώ όλο βρίσκω δυνατές κάρτες για άλλες τράπουλες που δεν έχω 22 unit cards σε αυτές, ώστε να τις χρησιμοποιήσω. Παίζω με τη μούφα τράπουλα του Foltest.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 10,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τώρα που ενεργοποιήθηκε το VSR στην 7950 μου, με τρώει να το τρέξω στα 1440 (που όντως ενεργοποιήθηκε στην οθόνη) να δω τα θάματα...

 

Χωρίς ΑΑ και τρίχες :devil: , λογικά θα είμαι κάπου στα 30-35 με τη μίξη High-Ultra που έχω κάνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καποιος με 1440p και gtx970 να μου πει πως παει? Σε ultra εχω 32-35 fps ενω αν βγαλω το nvidia hairworks παιρνω 10 frames..

Επειδη και εγω ειμαι στα ιδια εριξα απο Ultra σε High και διαφορες οπτικα δεν ειδα,ισα ισα που κερδισα και καρφομενα 58 με 60fps. Μπορει να γινεται ολη η κουβεντα για Ultra και Ultra αλλα και High μια απο τα ιδια ειναι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βαλτο 1080p και εγω με την 970 ολα ultra 1080p με το 1.3 patch δεν πεφτει κατω απο 50 fps . Για 1440p θελει sli 970.

Τι ήπιες παλι μωρέ πρωί πρωί??? Ειναι δυνατον να κατεβασει την Native ανάλυση του ωστε να βλέπει θολα??...

 

Zap σωστά ειναι πανω κατω τα fps σου, παίξε λιγο με τα settings πχ βγαλε ολα τα blur, bloom, abe ba blom κτλπα εγω με sweetfx εχω βγαλει και το AA του game διοτι εχω Smaa, off και τα CA/Vignetting, και το Sharpening High στα 1440p/βάζουμε low στα 1080p.

 

Γενικα προς όλους, τα settings με το περισσότερο impact στα fps με σειρα ειναι Hairworks>Foliage Visibility Range>Shadow Quality βρειτε την χρυσή τομή σε αυτα τα settings και τα fps σας θα ειναι ψηλά :P

 

Tip για τους nvidia users που εχουν τα ψιλοκοληματακια:

Παμε nvidia cp και βάζουμε στο Witcher3.exe την επιλογη Maximum pre-rendered frames στο 1. Apply n enjoy

 

More για τα impact στα fps μπορειτε να δείτε και εδώ http://www.reddit.com/r/witcher/comments/36x97d/the_witcher_3_wild_hunt_performance_guide_rwitcher/

 

Face-Off: The Witcher 3: Wild Hunt

 

Οδηγός Σμουθιλας από PcGamer

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για 970: Shadows -> high Foliage Distance -> high ολα τα άλλα ultra χωρίς hairworks. 60 fps κολλημένα σε 1080p 45-55 1440p.

Κλείστε το grass density και βάλτε high foliage.Πολύ καλύτερα αποτελέσματα,ίδια fps

 

http://gfycat.com/VengefulGrandHorsefly

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κλείστε το grass density και βάλτε high foliage.Πολύ καλύτερα αποτελέσματα,ίδια fps

 

http://gfycat.com/VengefulGrandHorsefly

ή χαμηλά και τα 2,για να πάρεις fps

 

βρήκα και αυτό

You can turn off chromatic aberration in The Witcher 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βαλτο 1080p και εγω με την 970 ολα ultra 1080p με το 1.3 patch δεν πεφτει κατω απο 50 fps . Για 1440p θελει sli 970.

 

1080p σε 1440p oθόνη ειναι αυτο που λέμε fail

 

αυτα που τρωνε πιο πολύ ειναι foliage distance και grass density, βαλτε τα hig, ένα απο τα δύο medium ή και τα δύο medium, μια χαρά δειχνει και σε medium.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως με τα setting που είπα πιο πάνω με overclocked 970 έκανα ένα bench με μάχες + βάλτο που έχει αρκετά δέντρα + βροχή και έβγαλε average 59.942 fps με μονο ένα frame να πέφτει στα 46 fps όταν έκανε autosave.

 

witcher32015-05-2313-gfpyk.png

 

Πρακτικά locked 60 fps που είναι και ο λόγος που δεν ανοίγω hairworks, υπάρχουν περιπτώσεις που μου ρίχνει το framerate στα -20 στις χειρότερες καταστάσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απάντηση δεν έχω πάρει ακόμα ρε παιδιά. Με το σύστημα της υπογραφής μου, αν θέλω να το τρέξω στα 1080p (σαφέστατα χωρίς ΑΑ ή 2Χ) σε τι settings μπορώ να το τρέξω με κλειδωμένα 30FPS (γιατί 60 δεν πρόκειται να τρέξει ακόμα και στα Low); Καταφέρνουμε γραφικό επίπεδο witcher 2 ή όχι;

 

Δεύτερο, μήπως είναι καλύτερα να περιμένω κάποιου είδους major patch update ή ακόμα και enchanced edition;  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απάντηση δεν έχω πάρει ακόμα ρε παιδιά. Με το σύστημα της υπογραφής μου, αν θέλω να το τρέξω στα 1080p (σαφέστατα χωρίς ΑΑ ή 2Χ) σε τι settings μπορώ να το τρέξω με κλειδωμένα 30FPS (γιατί 60 δεν πρόκειται να τρέξει ακόμα και στα Low); Καταφέρνουμε γραφικό επίπεδο witcher 2 ή όχι;

 

medium/high και έχει 30-35 fps στα 1080p με χειρότερο cpu

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...