Προς το περιεχόμενο

The Witcher 3: Wild Hunt


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ έχω του K-Putt'e 1.2 γιατί είναι το πιο ισορροπημένο απ' όλα. Αλλά αυτό είναι καθαρά στην προτίμηση του καθενός. Πάντως απορώ με τι PC έτρεξαν το VGX trailer με εκείνα τα εφέ, είπαν ότι αν τα έβαζαν θα γονάτιζαν όλα τα σημερινά PC και δεν λένε ψέμματα, αυτή τη στιγμή σε 1440P με όλα Ultra + HairWorks γονατίζουν ακόμα και Titan X σε SLI, να φανταστώ ότι με τα εφέ της Ε3 θα έπρεπε να περιμένουμε 3-4 χρονάκια όπως με το πρώτο Crysis για να παιχτεί όπως πρέπει. Είπαν επίσης ότι τα εφέ δεν είναι δυνατά σε DX11, χρειαζόμαστε DX12, άντε να το δούμε κι' αυτό..Επίσης περιμένουμε patch σύμφωνα με τα λεγόμενά τους πως θα προσθέσουν έξτρα εφέ στο PC.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 10,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εγώ έχω του K-Putt'e 1.2 γιατί είναι το πιο ισορροπημένο απ' όλα. Αλλά αυτό είναι καθαρά στην προτίμηση του καθενός. Πάντως απορώ με τι PC έτρεξαν το VGX trailer με εκείνα τα εφέ, είπαν ότι αν τα έβαζαν θα γονάτιζαν όλα τα σημερινά PC και δεν λένε ψέμματα, αυτή τη στιγμή σε 1440P με όλα Ultra + HairWorks γονατίζουν ακόμα και Titan X σε SLI, να φανταστώ ότι με τα εφέ της Ε3 θα έπρεπε να περιμένουμε 3-4 χρονάκια όπως με το πρώτο Crysis για να παιχτεί όπως πρέπει. Είπαν επίσης ότι τα εφέ δεν είναι δυνατά σε DX11, χρειαζόμαστε DX12, άντε να το δούμε κι' αυτό..Επίσης περιμένουμε patch σύμφωνα με τα λεγόμενά τους πως θα προσθέσουν έξτρα εφέ στο PC.

Psycho το sharpening το εχεις off?το chromatic aberration?σχεδον ολες τα preset εχω δοκιμασει κ σαν του k-putt να φενεται το καλυτερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι κοντοφθαλμοι console gamers πανηγυριζουν μετά τις νέες δηλώσεις για τους λογους κυκλοφοριας και σε ps4 one

 

"τα λέφτά βρισκονται στις κονσόλες" " οι μισοι θα το κατεβάσουν πειρατικο ή θα το πάρουνε στα 5 ευρω σαν τo skyrim" :-D

 

το sharpening τι ακριβώς κάνει; μετά το νέο patch το έβαλα normal.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Chromatic Aberration Off

Blur Off

Sharpening High(Δείχνει απλά γαμάτα τα textures)

SweetFX preset K-Putt'e 1.2

HairWorks enabled με 4xMSAA(Από rendering.ini) αν και δεν ξέρω αν θα το κρατήσω, θα δω πως θα πάει γενικά με τα frames

Όλα τα άλλα Ultra συν HBAO+

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλα ανοιχτά αυτά, 35-40FPS με το HairWorks.(Εννοείται έχω OC στην κάρτα)


να υποθεσω οτι εχεις κ το gamma τερμα ε?

 

Τα περισσότερα SweetFX presets έχουν θέμα με το Gamma, δείχνουν πολύ σκοτεινά. Ακόμα και τέρμα να το πας, δεν φαίνεται καν το Witcher σύμβολο. Στου K-Putt'e είναι κομπλέ, που σημαίνει ότι δεν χάνεις λεπτομέρειες στις σκοτεινές σκηνές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ετσι οπως τα λες.κ τερμα να το πας δεν φενεται το συμβολο.ουτε στου k-putt με φενεται στο τερμα.κ εγω ιδιες ρυθμισεις με εσενα εχω με tweak απο το ini και το tweak απο το ccc με x8 tessalation εχω πανω απο 40 fps χωρις oc την καρτα.

Με sharpening στο high βγαζει πολυ ματι ομως(οχι με την καλη εννοια)νομιζω κουραζει.

Το ΑΑ το εχεις ΟΝ μεσα απο το παιχνιδι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά από... 28 ώρες gameplay έφτασα στην πρώτη πόλη. Τι να πω πια, απλά αυτό και το bloodborne είναι δυο παιχνίδια που κουβαλάνε μονα τους το 2015. Ήδη καλύτερη gaming χρονια από το 14 με μεγάλη διαφορα.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρέπει να διορθωθει αυτη η βλακεια με controls (πχ mouse keyboard ή gamepad) που εντοπιζονται.

ειχα βρει το fix για αυτο το θεμα αλλα δεν θυμαμαι που το ειχα δει.αυριο το πρωι θα σας το ξαναβρω :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρέπει να διορθωθει αυτη η βλακεια με controls (πχ mouse keyboard ή gamepad) που εντοπιζονται.

Eδω ειμαστε!!! :)

 

Go to your Witcher 3: Wild Hunt folder, then to "...\The Witcher 3\bin\config\base". Now open the "hidden.ini" file using Notepad. You will see two lines: edit "LockControlScheme=0" to "LockControlScheme=2" and those keyboard/gamepad notifications will disappear once you get back in the game.

 

 

 

ειχα βρει το fix για αυτο το θεμα αλλα δεν θυμαμαι που το ειχα δει.αυριο το πρωι θα σας το ξαναβρω  :P

 

Ε αστο το βρηκα εγω!!! :P

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ετσι οπως τα λες.κ τερμα να το πας δεν φενεται το συμβολο.ουτε στου k-putt με φενεται στο τερμα.κ εγω ιδιες ρυθμισεις με εσενα εχω με tweak απο το ini και το tweak απο το ccc με x8 tessalation εχω πανω απο 40 fps χωρις oc την καρτα.

Με sharpening στο high βγαζει πολυ ματι ομως(οχι με την καλη εννοια)νομιζω κουραζει.

Το ΑΑ το εχεις ΟΝ μεσα απο το παιχνιδι?

 

Το σύμβολο πρέπει να 'ναι barely visible, δηλαδή ίσα ίσα να φαίνεται. Αν δεν τον βλέπεις καθόλου, βεβαιώσου ότι έχεις το παιχνίδι σε FullScreen και αν όντως είσαι, θες λίγο boost από το monitor.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και σε 7970 με το 1.03 ανεβηκαν περιπου +10FPS με το HairWorks On και 4x Tesselation. Οποτε πλεον ~54-58 απο τα 42-44. Βεβαια, παλι OFF, γιατι κατω απο 60, δεν λεει!

 

Σε φιλο με 970 και αυτος ειδε μεγαλη βελτιωση στα FPS.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...