Προς το περιεχόμενο

The Witcher 3: Wild Hunt


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators

Πήγαινα πίσω για quest και στον δρόμο άναψα το witcher sense και βρήκα πατημασιές για witcher contract. :P

Επίσης σε ένα σπίτι μοναχό που μπήκα, το ίδιο.

 

Μπορεί να βγαίνουν και από τα notice boards (δεν τα έχω πάρει όλα στην Velen), αλλά και το να τα βρίσκεις έτσι, έχει φάση. ^_^

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 10,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

xtrmsnpr  γιατι το λες αυτο?

 

 

Γιατι ολοι οι driver που βγαζουν ειναι beta

 

ακριβώς γιαυτό!

Έχει περάσει ένα 6μηνο από τότε που έβγαλαν drivers....εαν νομίζουν ότι τους δίνουμε πωλήσεις,για να είμαστε beta testers,και όποτε το θυμούντε,είναι γελασμένοι..

Πήγα και έκραξα τον roy,και πήρα και ένα sory,να το βάλω στον ποπό μου

 

https://twitter.com/amd_roy/status/601346139657342976'>https://twitter.com/amd_roy/status/601346139657342976

xtrmsnpr  γιατι το λες αυτο?

 

 

Γιατι ολοι οι driver που βγαζουν ειναι beta

 

ακριβώς γιαυτό!

Έχει περάσει ένα 6μηνο από τότε που έβγαλαν drivers....εαν νομίζουν ότι τους δίνουμε πωλήσεις,για να είμαστε beta testers,και όποτε το θυμούντε,είναι γελασμένοι..

Πήγα και έκραξα τον roy,και πήρα και ένα sory,να το βάλω στον ποπό μου

 

https://twitter.com/amd_roy/status/601346139657342976

 

patch 1.03 changelog(μπορείτε να το δείτε από μέσα από το gog galaxy)

 
The Witcher 3: Wild Hunt - Patch 1.03 changelog:
  • Improves stability in gameplay and the UI
  • Improves performance especially in cutscenes and gameplay
  • Fixes grass and foiliage popping that can occur after density parameters change
  • Improves Nvidia Hairworks performance
  • Boosted texture anisotropy sampling to 16x on Ultra preset
  • Sharpen Postprocess settings extended from Off/On to Off/Normal/High
  • Improves menu handling
  • Improves input responsiveness when using keyboard
  • Corrects an issue with stamina regeneration while sprinting
  • Fixes a cursor lock issue that sometimes occcurs when scrolling the map
  • Generally improves world map focus
  • Corrects a bug where player was able to fire bolts at friendly NPCs
  • Corrects an issue in dialog selections
  • Corrects some missing translations in the UI
  • Minor SFX improvements -Blood particles will now properly appear after killing enemies on the water
  • Rostan Muggs is back
  • Adds Japanese language support (text and voice-over)
  • Adds Korean language support (text only)

 

  •  
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε 'σεις..Το WHQL είναι απλά μια στάμπα της M$, δεν σημαίνει ότι ο οδηγός θα 'ναι απροβλημάτιστος, βάλτε τους BETA κανονικά που περιέχουν τα latest fixes/improvements..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι άνθρωποι ειναι μάστορες με το νέο patch τρέχει ακομη καλύτερα το παιχνίδι, πρέπει να πηρα τουλάχιστον 5fps σε avg fps.

 

 

Στο changelog αναφέρει ότι βελτίωσαν το perfomance με το hairworks ανοιχτό στο 1.03. 

 

ισχύει και GTX 770 το τρέχει εμφάνεστατα καλύτερα, εκει που ειχα πχ 30 τώρα έχω 40 fps αν και δεν παιζω με το hairworks.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Ρε 'σεις..Το WHQL είναι απλά μια στάμπα της M$, δεν σημαίνει ότι ο οδηγός θα 'ναι απροβλημάτιστος, βάλτε τους BETA κανονικά που περιέχουν τα latest fixes/improvements..

Πιθανότατα ισχύει, αλλά το beta δεν σημαίνει απλά non-WHQL.

 

Σημαίνει "πιθανόν unstable - εγκαταστήστε το με δική σας ευθύνη" (o 15.4 επίσης δεν εμφανίζεται καν όταν ελέγχεις από το catalyst center για updates, ακόμα και συμπεριλαμβάνοντας το Beta channel) .

 

Γενικά, παρότι δεν συμμερίζομαι την αγανάκτηση του xtrmsnpr, έχω κι εγώ αρκετά παράπονα από το support τις AMD για τις κάρτες της (και όντως η δεύτερη σε σειρά παραπομπή στο άρθρο για το πώς να μην έχεις performance hit με hairworks, όταν τους ρωτούν για drivers, δεν κάθεται καλά). 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H 6950 μου με το patch σαν δια μαγείας να πήρε κανα 10αρι frames. Περίεργα πράγματα. Πλέον το παίζω medium κολλημένο στα 30 με πολύ μικρές πτώσεις. Άντε να βγούνε κι οι amd drivers να το παίξουμε πιο ανθρώπινα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλος ειναι με gtx 770 και i7 3770κ,και οτι ρύθμιση και να βαλει πανω απο 20-25fps δεν μπορει να παει,δοκιμασε καθε πιθανο τροπο που υπαρχει στο ιντερνετ,λολ! εχει ξενερωσει απιστευτα,ειδικα αμα δεν το επιλύσει η Nv το συντομοτερο. Instant Sell και μετα R9 290. Ελεος... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η NVIDIA τις έχει ξεφτιλίσει τις Kepler κάρτες της εντελώς..Η GTX680 σύμφωνα με τον John2gr(DSOgaming) για να έχει 60άρι σταθερό, πρέπει να τα έχεις ΟΛΑ στο Low και την ανάλυση 1680*1050(Μιλάω για πριν το νέο patch, τώρα δεν ξέρω)..


Αυτές οι αλλαγές στα χρώματα μπορούν να γίνουν και με πείραγμα στις ρυθμίσεις της οθόνης;

 

Όχι, θες SweetFX.


Πιθανότατα ισχύει, αλλά το beta δεν σημαίνει απλά non-WHQL.

 

Σημαίνει "πιθανόν unstable - εγκαταστήστε το με δική σας ευθύνη" (o 15.4 επίσης δεν εμφανίζεται καν όταν ελέγχεις από το catalyst center για updates, ακόμα και συμπεριλαμβάνοντας το Beta channel) .

 

Γενικά, παρότι δεν συμμερίζομαι την αγανάκτηση του xtrmsnpr, έχω κι εγώ αρκετά παράπονα από το support τις AMD για τις κάρτες της (και όντως η δεύτερη σε σειρά παραπομπή στο άρθρο για το πώς να μην έχεις performance hit με hairworks, όταν τους ρωτούν για drivers, δεν κάθεται καλά). 

 

Προσωπικά δεν είχα ποτέ θέμα με BETA οδηγό, είτε της NVIDIA, είτε της AMD. Η AMD μόνο μπορεί να εμφανίσει χαζά bugs τύπου να αλλάζει ο κέρσορας σε τετραγωνάκι και τέτοια. Αλλά είναι τραγικό να περνάει 6μηνο και να μην βγάζει WHQL οδηγό..Όσο για το HairWorks μην περιμένετε θαύματα σε AMD, είναι feature της NGreedia στην οποία επίσης δεν πάει ιδιαίτερα καλά..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλος ειναι με gtx 770 και i7 3770κ,και οτι ρύθμιση και να βαλει πανω απο 20-25fps δεν μπορει να παει,δοκιμασε καθε πιθανο τροπο που υπαρχει στο ιντερνετ,λολ! εχει ξενερωσει απιστευτα,ειδικα αμα δεν το επιλύσει η Nv το συντομοτερο. Instant Sell και μετα R9 290. Ελεος... 

 

Eγώ μια χαρά το παιζω με GTX 770, HBAO+, με shadows high ή medium/foliage distance medium και παιζω 60 έως 45 fps. Mε το νέο patch ειδα αυξηση στα fps ακομη και με hairworks. To pc του έχει κάποιο θέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό είναι καθάρά δικό σου θέμα.Εγώ θα σου πρότεινα να μπεις στη σελίδα που έχει τη λίστα με τα preset και να δοκιμάσεις όλα όσα σου κάθονται καλά στο μάτι εκ πρώτης όψεως.Εξάλλου εαν καταφέρεις και δουλέψεις ένα preset είναι ελαχίστων δευτερολέπτων δουλειά να αλλάξεις τις ρυθμίσεις βάζοντας ένα άλλο.Και εκτός αυτού νομίζω ότι πέραν της προσωπικής προτίμησης του καθενός δε μπορείς εκ των προτέρω να ξέρεις πώς θα σου "κάτσει" ένα preset.Μου έχει τύχει πολλές φορές preset που τα βλέπω και πιστεύω πως θα είναι τέλεια να τα βάζω και να είναι απογοητευτικά.Εξαρτάται και από τις ρυθμίσεις της οθόνης ίσως;Των ρυθμίσεων στους οδηγούς;Ακόμα ακόμα και στο φωτισμό του χώρου σου;Ποιός ξέρει, πάντως νομίζω πως μόνο με δοκιμή θα βγάλεις άκρη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...