Προς το περιεχόμενο

The Witcher 3: Wild Hunt


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 10,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πρέπει να έχει υπερφορτωθεί η σελίδα. Eίναι έτσι εδώ και πολλές ώρες. Μπορείς να το κατεβάσεις και από κανένα τορεντάδικο το update μόνο. Δεν είναι ντροπή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολυ ωραιο το hairworks παντως.. δινει ωραιο εφφε.. αλλα οταν τ ενεργοποιω μου κοβει 10-12 fps ..!!

 

θα δοκιμασω το παρακατω πιο μετα

 

http://wccftech.com/witcher-3-run-hairworks-amd-gpus-crippling-performance/

 

δοκιμασα το παραπανω.

εκανα αυτο που λεει στο Catalyst Control Center και μετα ενεργοποιησα το hairworks ingame.. χανω μονο 5 frames τωρα..

εκτος αν δεν επρεπε να το ενεργοποιησω καν μετα απο αυτο που αλλαζω στο catalyst.. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πιο ισορροπημένο SweetFX για ακόμη μία φορά, το έχει ο K-Putt'e:

 

https://sfx.thelazy.net/games/preset/3691/

 

Κάποια άλλα που τσέκαρα, είναι αρκετά σκοτεινά, σε σημείο να μην είναι καν barely visible το σήμα του Witcher στο gamma settings ακόμα και αν πήγαινες την μπάρα τέρμα δεξιά.

Από frame τι κάνει, πόσα κόβει περίπου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρέπει να έχει υπερφορτωθεί η σελίδα. Eίναι έτσι εδώ και πολλές ώρες. Μπορείς να το κατεβάσεις και από κανένα τορεντάδικο το update μόνο. Δεν είναι ντροπή.

 

Μωρέ το κατέβασα μέσω gog! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παντως εχει πεσει πολυ νευρο στο φορουμ της nvidia για τις 7χχ

απο οτι λενε ο 347 ειναι ο καλυτερος για να παιξεις το παιχνιδι σε καθε 7χχ καρτα 

https://forums.geforce.com/default/topic/833016/geforce-700-600-series/gtx-780-possible-fail-as-performance-in-the-witcher-3-wild-hunt-/18/

μια καρτα που δεν εχει κλεισει χρονο καλα καλα εγινε Legacy κιολας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το color banding στον ουρανό καλά κρατεί και στο Witcher 3 πάντως, μέχρι και οι screenshots της NVIDIA από το GeForce το δείχνουν..Πρέπει να αρχίσουν τα παιχνίδια να υποστηρίζουν 10bit χρώμα, όπως και όλα τα monitors και οι GPUs.

 

Κοιτάξτε τις διαβαθμίσεις στον ουρανό(Είναι πρόβλημα που το έχουν σχεδόν όλα τα παιχνίδια, και το GTA V υποφέρει από αυτό από τις εκδόσεις Ps3/X360 ακόμα):

 

the-witcher-3-wild-hunt-texture-quality-

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To borderless του εξακολουθεί να μου προκαλεί crashes ιδιαίτερα όταν βλέπω τον Geralt από κοντά. Windowed mode broken επίσης.

 

Anw, fullscreen και vsync on για μένα λοιπόν μέχρι να φτιαχτεί και αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με το καινουριο patch δε βλεπω καποια διαφορα στο hairworks.. τρωει ακομη πολλα frames

 

το μονο που με "σωζει" ειναι αυτο που ειπα πιο πριν με το catalyst control center (γλιτωνω 5 frames απο το hairworks) και ειμαι τωρα με ολα στο ULTRA, ingame vsycn ON , hairworks FULL και sweetfx -το kputt- , 1920x1080 στα 30 fps

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τόσο σκατά τρέχει στην 7xx; Μου κινείτε την περιέργεια. Για να το κοιτάξω και αυτό..

 

καθόλου σκατά, θα ανεβασω βιντεο, ποιος τα λέει αυτά; :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος γιατί δεν μου ανοίγει αυτή η σελίδα;

έχουν μάθει ότι είσαι αρχιλίσταρχος στο GTA,και πήραν τα μέτρα τους!

 

648mb είναι στο gog το update.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...