Προς το περιεχόμενο

The Witcher 3: Wild Hunt


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κοίτα μήπως είσαι encumbered και δεν το έχεις πάρει χαμπάρι.

overburdened μου εχει πανω αριστερα με κυκλακι κοκκινο που εχει μεσα ενα κουτι.

Ρε παιδια εχω ενα θεμα με το παιχνιδι.

Δεν μπορω να τρεξω!!!

Παταω shift τιποτα,μονο περπατητος πηγαινει!!!.

Τι γινεται?

Μονο με το αλογο τρεχει.Τι κουφο και αυτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 10,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Mε το 1.03 πάει καλύτερα και ότι micro stuttering είχε πριν το patch έχει εξαφανιστεί. Frame drops και πάλι υπάρχουν αλλά δεν χαλάνε γενικά το gameplay. Το Hairworks κόβει τον *ωλο του η αλήθεια είναι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει κανένας πρόβλημα με το galaxy να μην κάνει auto update (patches) αν έχει κάνει την εγκατάσταση του galaxy αλλά και του παιχνιδιού όχι στον default σκληρό c:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να το βαλουμε το νεο patch? Η θα εχει stuttering?

Πριν είχε κάποια σκαλώματα, με το 1.03 έχουν φύγει σε μένα. Δεν βρίσκω λόγο να μην κάνεις το update.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το εβαλα. Το hairworks δεν ριχνει τοσο πολυ την αποδοση του παιχνιδιου οσο πριν. Και για αυτο τωρα αποφασισα να το ενεργοποιησω ενω πριν το ειχα κλειστο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το εβαλα. Το hairworks δεν ριχνει τοσο πολυ την αποδοση του παιχνιδιου οσο πριν. Και για αυτο τωρα αποφασισα να το ενεργοποιησω ενω πριν το ειχα κλειστο.

Στο changelog αναφέρει ότι βελτίωσαν το perfomance με το hairworks ανοιχτό στο 1.03. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

All equipped items are visible in-game on Geralt

 

Ούτε το trophy δεν φαίνεται πάνω στο hook..seriously?! Anyways το game έχει πολλά πρόχειρα πράγματα, το χρειαζόταν ένα 6μηνο ακόμα delay, παρόλα αυτά είναι εξαιρετικό και το gore αρκετά ικανοποιητικό. Το ΕΕ λογικά θα είναι 10/10.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

overburdened μου εχει πανω αριστερα με κυκλακι κοκκινο που εχει μεσα ενα κουτι.

 

Πούλα ή ξεφορτώσου πράγματα. Κουβαλάς πολύ βάρος και δεν μπορείς να τρέξεις.

 

Ούτε το trophy δεν φαίνεται πάνω στο hook..seriously?! Anyways το game έχει πολλά πρόχειρα πράγματα, το χρειαζόταν ένα 6μηνο ακόμα delay, παρόλα αυτά είναι εξαιρετικό και το gore αρκετά ικανοποιητικό. Το ΕΕ λογικά θα είναι 10/10.

 

Trophy του griffin τουλάχιστον δείχνει πάνω στην Roach.

Edit: Ναι, τα trophies μπαίνουν πάνω στην Roach. Μικρά κεφάλια όμως είναι τυλιγμένα με σακούλα.

 

Όσο για τα hold light / heavy attacks για adrenaline points, ούτε εγώ είδα κάτι τελικά. :/

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελικα δεν ημασταν τρελοι και οντως παραδεχτηκαν οτι υπηρχε downgrade?? χαχα,καλιο αργα παρα ποτε....βεβαια τις δηλωσεις δεν τις λες ακριβως ικανοποιητικες,αλλα whatever

 

 

μεχρι στιγμης το παιχνιδι ειναι εξαιρετικο,αν και τα main quest κανουν μια κοιλια στο Novigrad ομολογω....ωστοσο τα sidequest  και κυριως τα witcher contracts ειναι υπερ-ικανοποιητικα...επιτελους νιωθεις πραγματικος monster slayer,οχι king's bodyguard οπως στο Assassins of Kings

 

και ακομα εχω πραμα να κανω στο Novigrad και ακομα δεν εχω παει Skellige καθολου που ειναι και τεραστια περιοχη επισης.

 

To pacing μεταξυ sidequest και main παντως ειναι πραγματικα κατι το εξαιρετικο,μεγαλη υποθεση το suggested level διπλα απτα quests,βοηθαει να κυλισει ομαλα η εξελιξη του παιχνιδιου

 

Το μεγαλυτερο σφαλμα του παιχνιδιου πιστευω ειναι το quest tracking system ωστοσο....σου εμφανιζει στον χαρτη μονο το active quest και ενω μπορει να εχεις αλλα 2-3 στην ιδια περιοχη να μην το παρεις χαμπαρι και να το καταλαβεις οταν εχεις φυγει απτην περιοχη...

 

Επισης ακομα μια ενοχληση ειναι οτι δεν μπορεις να κανεις fast travel απο οπουδηποτε παραμονο απο τα signposts,αλλα νταξει βοηθαει καπως στο immersion αν και τρωει λιγο παραπανω χρονο αποσο θα πρεπε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης όταν τελειώσουν τα bombs δεν σε αφήνει να φτιάξεις αλλα και μονο πετώντας τα λύνεται το πρόβλημα. Bug?!

 

 

Trophy του griffin τουλάχιστον δείχνει πάνω στην Roach.

 

 

 

Μα έχει επάνω του το hook, ίσως μονο συγκεκριμένα κουβαλάς?! Weird...με το adrenaline ούτε εγώ έχω καταλάβει τι παίζει, οποιος μάθει ας μας πει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Επίσης όταν τελειώσουν τα bombs δεν σε αφήνει να φτιάξεις αλλα και μονο πετώντας τα λύνεται το πρόβλημα. Bug?!

 

 

Μα έχει επάνω του το hook, ίσως μονο συγκεκριμένα κουβαλάς?! Weird...με το adrenaline ούτε εγώ έχω καταλάβει τι παίζει, οποιος μάθει ας μας πει.

 

Σόρρυ, δεν πρόλαβα να το κάνω edit παραπάνω.

Tα trophies μπαίνουν σίγουρα πάνω στην Roach. Απλά τα μικρά κεφάλια (μέχρι στιγμής noon/nightwraith) είναι τυλιγμένα, ενώ του griffin, όχι.

 

Ίσως το hook πάνω του το έχει επειδή ήταν και παλιότερα ή για άλλες χρήσεις (βλέπε πριν τον τερματισμό του 2 με την Saesenthessis)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τις βομβες πρεπει να εχεις alcohol επανω σου και να κανεις medi να περασουν καποιες ωρες.Αν εχεις alcohol γεμιζου αυτοματα οι βομβες οπως και το hp σου

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πιο ισορροπημένο SweetFX για ακόμη μία φορά, το έχει ο K-Putt'e:

 

https://sfx.thelazy.net/games/preset/3691/

 

Κάποια άλλα που τσέκαρα, είναι αρκετά σκοτεινά, σε σημείο να μην είναι καν barely visible το σήμα του Witcher στο gamma settings ακόμα και αν πήγαινες την μπάρα τέρμα δεξιά.

 

***Edit: Με το νέο patch και το παραπάνω SweetFX το παιχνίδι είναι πιο crisp από ποτέ.

 

Sharpening High

Blur Off

In-game AA Off(Έχει SMAA από το SweetFX που είναι καλύτερο)

CA Off

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...