Προς το περιεχόμενο

The Witcher 3: Wild Hunt


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

H χρωματικη παλέτα με sweefx reality 1.4 ειναι απολυτα ρεαλιστικη.

 

 

 

 

Και διάφορες πενηντάρες celebrities μετά από 2-3 χεράκια Photoshop στα εξώφυλλα των περιοδικών φαίνονται 20χρονες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 10,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ρεαλιστική είναι η χρωματική παλέτα του Arma. Εδώ, λόγω του θέματος του παιχνιδιού, δεν ενοχλεί να είναι και λίγο υπερβολική. Στον πραγματικό κόσμο, ο ήλιος καίει τα χρώματα και δημιουργεί έντονες αντιθέσεις και σκιές, είναι το μόνιμό μου παράπονο από τα video games.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Το auto-finisher κόβει το button prompt να φανταστώ?! Με το heavy attack δεν γίνονται τα finishers? Τελικά είναι last man standing από ότι φαίνεται.

 

Νομίζω auto το έχω.

Finisher κάνει 80% σε stunned εχθρούς (axii, stun chance από όπλα που το έχουν, κλπ), ακόμη και αν υπάρχουν ζωντανοί δίπλα σου.

 

Είσαι άτρωτος την ώρα του finisher, αλλά έχει ένα δευτερόλεπτο περίπου αφού τελειώσεις να σου δώσει control που μπορεί να φας καμία. :P

 

Last man standing finisher αλλάζει και την κάμερα κάποιες φορές για cinematic. ;)

 

Edit: Επίσης light attacks κάνουν finisher, οπότε δεν νομίζω να έχει σχέση αν είναι light ή heavy.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Thanx Ghost μέχρι στιγμής μονο κεφάλι έφυγε χωρίς finisher :D

Με την δυσκολία τι παίζει ακριβώς γιατί κατάλαβα αλλάζουν και αλλα πράγματα, ποσο θα ήθελα να υπήρχε κάτι σαν Ranger difficulty που όλοι μαζί με σένα να είναι δυο τρία hit το πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Thanx Ghost μέχρι στιγμής μονο κεφάλι έφυγε χωρίς finisher :D

 

Mε κανονικό dismemberment έχω κόψει και άτομα διαγώνια, χέρια, κλπ. Και από ανθρώπους και τέρατα.

Βασικά σε τέρατα νομίζω δεν γίνονται finishers.

 

Πάντως, finisher σε stunned άτομα είχε και στο 1. Νομίζω και στο 2 (δεν θυμάμαι ακριβώς, και μετά αφού έπαιρνες το group finisher skill... :P ), αλλά σε αυτά, λειτουργούσε το Aard για stun κυρίως. 

Τώρα βολεύει το Axii. Αν είναι λίγοι ειδικά, αλλιώς Igni (έβαλα και το skill για συνεχόμενο flame) ή βόμβες μάλλον (που σκέφτομαι να αρχίσω να χρησιμοποιώ) ή Roche horse-by slaying. ^_^

 

ΥΓ. Όσοι θυμάστε τα nekkers από το 2, άλλο τόσο σπασ@@ είναι κι εδώ. :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και διάφορες πενηντάρες celebrities μετά από 2-3 χεράκια Photoshop στα εξώφυλλα των περιοδικών φαίνονται 20χρονες.

 

 

....απο το pc μου ειναι οι εικονες ! Λες να κανω photoshop οταν παιζω   :blink:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαγκες επαιξα καμια ωριτσα,αφου εφαγα το griffin,σφυραω στο αλογακι να γυρισω να δωσω το κεφαλι και omg,ενιωθα σαν τον tommy vercetti καπου στο miami περνωντας απο λιμνουλες ποταμακια και χρυσαφενιες αμμουδιες,μαλλον παιχτικε μαλακια με το sweetfx λεω...βεβαια το ολο feeling απο τα cutscene οτι θα ειπωθει αλλη μια ωραια ιστορια ειναι σε υψηλοτατο επιπεδο και σε κανει να θες να παιξεις τεχνικα ομως το game δεν ειναι καλο(προσωπικη αποψη φυσικα)ειτε animations(οταν φυσαει και καλα πολυ δειχνει γελοιο)ειτε min/max textures,ειτε η χρωματικη παλετα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://twitter.com/amd_roy/status/601189859131269120

 

γελίες καταστάσεις πλέον ζούμε στην ati...και σας το λέω όταν θα πάω να πάρω κάρτα και με ακούσετε να λέω για amd,να μου θυμήσετε το post αυτό..

Τέρμα από μένα η AMD..

http://support.amd.com/en-us/kb-articles/Pages/The-Witcher3.aspx

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδες αυτο με τα tier 1-2-3-4 armor π λεγανε ισχυει? δν εχω βρει καμια τετοια!

 

μηπως εννοουν πρασινες (witcher) χρυσες μπλε κτλπ? ποιες ειναι upgradeable? εχω μπερδευτει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

ρε παιδες αυτο με τα tier 1-2-3-4 armor π λεγανε ισχυει? δν εχω βρει καμια τετοια!

 

Τι εννοείς;

 

Edit: Ακόμα ψάχνουμε για τα adrenaline points. Πρέπει να δω στο σπίτι ενώ παίζω.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...