Προς το περιεχόμενο

The Witcher 3: Wild Hunt


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

http://www.dsogaming.com/news/cdpr-on-downgrade-ation-smoke-effects-would-kill-any-pc-bad-decision-to-change-the-rendering-system/

 

CDPR On “Downgrade-Ation” – Smoke Effects Would Kill Any PC, Bad Decision to Change the Rendering System

 

Με καλύπτουν προσωπικά, είναι παραπάνω από σαφείς ως προς τις αλλαγές που έγιναν και τους βρίσκω να κινούνται στα πλαίσια του λογικού. Όσοι είχαν υποθέσει πως έγιναν για λόγους απόδοσης είχαν δίκιο τελικά και για εμένα προσωπικά το παιχνίδι τρέχει καλά, είναι σταθερό, scalάρει ομαλά στα διάφορα συστήματα και κρατάει ψηλά fps, δηλαδή είναι σε πολύ καλύτερη μοίρα από τη μεγάλη πλειοψηφία των ΑΑΑ τίτλων και για αυτό το θεωρώ επιτυχημένο. Οπότε case closed κατά βάση, εκτός από τις επεμβάσεις των modders που με πρόσβαση στο RedKit - και έμμεση υποστήριξη από τh CDP όπως διαφαίνεται - θα κάνουν ομορφιές.

 

Ακόμα και έτσι όμως, νομίζω πως όλοι συμφωνούμε πως το παιχνίδι είναι πανέμορφο.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 10,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ναι παιδια την 0.16 εχω,κανεις μετονομασια το reshade64.dll σε dxgi.dll και ετσι παιζει χωρις Install κτλ,επισης μεσα στο

global settings μπορειτε να το κανετε να ξεκιναει ετοιμο η να το ενεργοποιειται εσεις.

Τελικα το καλυτερο config πιο ειναι?

Εννοείς preset ή tweak στο ini;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι παιδια την 0.16 εχω,κανεις μετονομασια το reshade64.dll σε dxgi.dll και ετσι παιζει χωρις Install κτλ,επισης μεσα στοglobal settings μπορειτε να το κανετε να ξεκιναει ετοιμο η να το ενεργοποιειται εσεις.Τελικα το καλυτερο config πιο ειναι?

Το δικο μας είναι! Μη τους ρωτας αυτους εδώ, δε ξέρουν

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.dsogaming.com/news/cdpr-on-downgrade-ation-smoke-effects-would-kill-any-pc-bad-decision-to-change-the-rendering-system/

 

CDPR On “Downgrade-Ation” – Smoke Effects Would Kill Any PC, Bad Decision to Change the Rendering System

Επιτέλους! Επιτέλους!

Έπρεπε να το κάνουν εξαρχής! Αλλά όπως ξέρουμε, κάλιο αργά παρά ποτέ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το project reality:

 

Instructions: - Download Reshade + Sweet FX 2.0 from Reshade.me - Unrar files and run Reshade setup, choose .exe of the game what you want to apply this preset. - Then, download this preset and rename to SweetFX_Settings. - Finally overwrite on the same folder of the older SweetFX_Settings.

 

Αν ακολουθησετε αυτό εδώ,δεν νομίζω να έχετε κανένα πρόβλημα,δεν κάνετε τπτ install..βήμα βήμα.Ειναι πανευκολο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιτέλους! Επιτέλους!

Έπρεπε να το κάνουν εξαρχής! Αλλά όπως ξέρουμε, κάλιο αργά παρά ποτέ.

ρίχνω φως στην υπόθεση!μια νικολούλη έχω γίνει πχια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιτέλους! Επιτέλους!Έπρεπε να το κάνουν εξαρχής! Αλλά όπως ξέρουμε, κάλιο αργά παρά ποτέ.

μα και πάλι τα μασανε και προσπαθούν να τα μπερδεψουν κ να τα επιχρυσωσουν.

 

Όπως κ να έχει απέκτησαν κακη φήμη για παραπλάνηση μέσω διαφημίσεις, και θα τους το κοπανανε για πολυ καιρό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το game ότι καλύτερο έχω παίξει απο εποχή dark souls 1 (στον τομεα διασκέδασης)

Προσωπικά με στεναχωρεί για όσα λέγονται για την εταιρία,μιας και μόνο δυο game τους τελευταίους μήνες παίζει σε όλα τα συστήματα τόσο καλά.Ούτε εχει low fps στις amd,ούτε εχει stuttering στις nvidia (τα δυο πιο γνωστά θέματα σε όλα τα games).

Το μόνο που πιστεύω θα μπορούσαν να κάνoυν χωρίς να χαλάσουν το optimization,είναι να βάλουν κάτι του στυλ hd textures (4κ η 8κ).Διαφορά στα fps δεν θα είχε για όσους το χρησιμοποιούν και θα είχε αρκετή στο μάτι όπως και στην αξιοποίηση της vram μιας και τα νέα συστήματα έχουν τουλάχιστον 2gb vram.

Δεν είμαι ειδικός σε αυτά,αλλά με αυτά τα textures ακόμα και σε παλιό σκληρό δίσκο που το έβαλα εχω 0 texture popping (σε σχέση με dai ας πούμε) και σε σχέση με τις κονσολοεκδόσεις.Ειλικρινά δεν θα μπορούσα με τίποτα να παίξω την console έκδοση (pc stubborn race?)( http://www.playstationlifestyle.net/2015/05/20/witcher-3-ps4-vs-xbox-one-performance-analysis-gives-slight-edge-ps4-heavy-texture-pop/ )

 

tldr Εύγε στην cd projekt για το παιχνίδι,δικό τους λάθος όμως το trailer του 2013 αν δεν μπορούσε να βγεί σε μεγάλη κλίμακα (αν και έχω δει παρόμοιο σύστημα σε άλλο game δεν θυμάμαι πιο όμως.Αλλά δεν ηταν open world)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα πάντως δεν μου ρίχνει καθόλου τα fps το sweetFX. Τελικά με όλα high εκτος από foliage medium, ΑΑ και hairworks τρέχει ok με cap στα 30fps. Τα γράμματα στο menu είναι too fuckin small και το HUD δεν πάει μέχρι τέρμα στις γωνιές...πάντως για 1.2GB gpu μπράβο δεν έχω καθόλου stuttering με high textures.

Τα μικρά γράμματα με ενοχλούν κι εμένα που παίζω σε τηλεόραση από απόσταση
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Lvl 10 και πάω πάνω-κάτω την Velen να κάνω τα διάφορα quests στο level μου.

Είδα πάντως ότι έχει και μέχρι lvl 35 τουλάχιστον, οπότε θα έχουμε ταξιδάκια πίσω πάλι.

Πρέπει να προχωρήσω και το στόρυ, γιατί έχω φύγει λίγο στο level, αλλά με πιάνει να βοηθάω τους πάντες όσο μπορώ.

 

Ίσως το μόνο παιχνίδι που κάνω fast travel όταν είμαι encumbered μόνo, αλλιώς Roach και τρέχουμε στην εξοχή, γιατί δεν ξέρεις τι μπορεί να σου κάτσει στον δρόμο, αν δεν έχεις κάνει την διαδρομή και γενικά γιατί έχει φάση. :)

Eκτός απ' όταν κολλάει η (όπως λέει το wiki, διαλέγει θηλυκά άλογα συνήθως για το όνομα) Roach και πρέπει να ξεκινάω το sprint πάλι.

 

Βy the way, horseback slaying bandit camp = ez. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Ακόμα και έτσι όμως, νομίζω πως όλοι συμφωνούμε πως το παιχνίδι είναι πανέμορφο.

 

Προσωπικά δε συμφωνώ. Οπτικά υπάρχουν αρκετοί τομείς στους οποίους είναι πίσω από την εποχή του. Έχει βέβαια το ελαφρυντικό του open-world, αν μιλάγαμε για πιο κλειστό παιχνίδι ή έστω με τις εκτάσεις που είχε το witcher 2, θα ήμουν πολύ πιο αυστηρός.

 

Ακόμα και να μην εστιάσεις βέβαια στις τεχνικές λεπτομέρειες, το overall look του παιχνιδιού είναι καρτουνίστικο όσο δεν πάει, ειδικά η χρωματική παλέτα είναι για γέλια. Και σαν κερασάκι στην τούρτα, αυτό το μ@μημένο γρασίδι... Μαρουλόφυλλα everywhere...

 

Όλα τα παραπάνω βέβαια δεν αρκούν για να χαλάσουν τη συνολική εικόνα ενός καταπληκτικού RPG.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...