Προς το περιεχόμενο

The Witcher 3: Wild Hunt


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Βοηθήστε λίγο !!

Είμαι στο Velen και έχω βρει μια σπηλιά η οποία είναι : Από το "κάστρο" του Philip Strenger πηγαίντε δεξιά και βρείτε ένα κίτρινο notice board. Μετά κάτω δεξιά έχει ένα άλλο κίτρινο τέτοιο. 

Υπάρχει μια σπηλιά πριν απ' το παραπάνω notice board που μέσα έχει ένα τέρας βαμπίρ και βρίσκεις το Griffins Set Armor. Πως βγαίνουμε από κει μέσα εκτός από την είσοδο ;

Έχει ενα σημάδι στον τοίχο και δε ξερω τι να κάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 10,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Eρώτηση: να κάνω import τα saves απ'το 2ο witcher ή όχι;

 

Το είχα ξανατερματίσει για να τα κρατήσω επι τούτου...

 

Τι διαφορά θα κάνει στο παιχνίδι;

 

Θένκς!

 

Α και κάτι άλλο, αν και δεν το επαιξα ακόμη. Ειδα έβαλε μονο του κάποιες ρυθμίσεις περί γραφικών, αλλα δεν ασχολήθηκα.

Θα σετάρω καποια στιγμή πληκτρολόγια/ποντίκι κι ελπίζω να μη νευριάσω οπως τοτε με τον χειρισμό του 2 και θα δω για τι fps μιλάμε.

Και θα σπαστώ πολύ αν χρειαστεί να παρω gpu :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eρώτηση: να κάνω import τα saves απ'το 2ο witcher ή όχι;

 

Το είχα ξανατερματίσει για να τα κρατήσω επι τούτου...

 

Τι διαφορά θα κάνει στο παιχνίδι;

 

Θένκς!

Δε ξέρω ακριβώς, αλλά εγώ κάνοντας import έχω ένα τατουάζ που το χτύπησα στο Witcher 2

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου αρέσει το hairworks αλλα μου ρίχνει το framerate στα 40-50 από τα 60 και μου σπάει τα νεύρα να ανεβοκατεβαίνει το framerate οποτε το έκλεισα. Με setting όλα ultra χωρίς chromatic aberration και sharpening και foliage distance high + shadows high έχω σταθερότατα 60 fps για 99% των περιπτώσεων με τα drops να κατεβαίνουν μέχρι 55 fps. Πολύ smooth εμπειρία με μια 970 στα 1080p. Το άλλο που σκέφτηκα είναι σε δεύτερο playthrough να έχω hairworks + 1440p dsr με 30 fps lock.

 

Το παιχνίδι σαν παιχνίδι σπέρνει, απλά δεν μπορώ να το αφήσω. Μέσα σε δυο μέρες έχω σχεδόν αφιερώσει ολόκληρο εικοσιτετράωρο στο να παίζω. Έχει χαρακτήρα το παιχνίδι και αυτό το γουστάρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδες με win10 εχει βαλει κανεις sweetfx?Εμενα μου δειχνει την εικονα με τα γραμματα του reshade στην αρχη και στα καπακια κλεινει.Μαλλον δε λειτουργει με 10αρια ε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μαλακισμένο το gog galaxy δεν έχει κουμπί για pause; Έκανα αποσύνδεση και μόλις συνδέθηκα ξεκίνησε να κατεβάζει πάλι απο την αρχή γαμώτο! Είχα κατεβάσει 12GB.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παταω το Scroll lock αλλα δε μου αλλαζει τπτ ουτε μου λεει enabled για να δω το νεο preset.

οταν ξεκιναει το παιχνιδι παντως μου δειχνει το "welcome" μυνημα του preset.. ΓΙΑΤΙΙΙΙΙ ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι οπως αναφέρθηκε και στα προηγούμενα μνματα, η τελευταία beta του reshade δεν λειτουργει το toggle on/off, αλλα καταλαβαίνετε οτι λειτουργει απο το welcome μνμα.

 

Gkalas, δοκιμασε να ανοίξει το game ως fullscreen.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παταω το Scroll lock αλλα δε μου αλλαζει τπτ ουτε μου λεει enabled για να δω το νεο preset.

οταν ξεκιναει το παιχνιδι παντως μου δειχνει το "welcome" μυνημα του preset.. ΓΙΑΤΙΙΙΙΙ ?

 

Το ScrLk δεν δουλεύει λόγω κάποιου bug . Όταν μπαίνεις είναι ήδη φορτωμένο το preset ( νομίζω :P ).

το SweetFX_Settings preset απο που το κατεβαζω?

περασα το sweet-fx+reshade ..

 

edit

http://reshade.me/presets

ποιο απο ολα να κατεβασω για το game?  να βαλω το K-putt ?

Όποιο σου αρέσει περισσότερο , το project reality είναι από τα καλύτερα αλλά έχει πολλά να διαλέξεις .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ScrLk δεν δουλεύει ?? πλακα μαας κανουν ?

 

δλδ το παιχνιδι ξεκιναει με φορτωμενο το πρεσετ?.. ενεργοποιησα το split screen και οντως μου εμφανιζει την νοητη διαχωριστικη γραμη.. αλλα η διαφορα ειναι σχεδον απειροελαχιστη..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

****** μια χαρα θα παιξεις εγω με 4γιγα ραμ παιζω high ultra και δν εχω θεμα και με την καρτα σου πιστευω στα medium το εχεις χαλαρα

 

οριστε και ενα βιντεακι με 6850

https://www.youtube.com/watch?v=tEmJkpfQ1Mc

ρε γαμωτο δν ξερω γτ αλλα παρολου που εκανα τα παντα και μ βγαζει οταν ξεκιναει το παιχνιδι succes κτλπ δν αλλαζρι κατι οταν παταω το scroll lock

εαν λέει success,ξεκινάει ενεργοποιημένο.δεν πατάς το scroll lock,γιατί θα το κλείσεις!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν το δοκίμασα. άμα είναι να μη μπορώ να το παίξω, μην μπαίνω στο κόπο άδικα.

 

 

Ναι αλλά αυτός στο βίντεο παίζει σε 1280χ1020, ενώ η δική μου οθόνη είναι native 1920x1080.

:/

Ρε φιλε πως το παιζεις με 6850 ολα στα Ηight πλακα κανεις?!

Επισης αν χαμηλωσω τελειως τα shadows και ανεβασω καποια αλλα παζει να δω διαφορα?

 FX 8370 4.5Ghz 8Gb Ram 2133 XFX 6870 2Gb

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τρεχει αψογα το παιχνιδι και σε εμενα

 Με ολα φουλ 1080p και χωρις hairoworks Τα γραφικα του δεν καμια περιπτωση δεν συγκρινονται με αυτα που μας εδιχαν το 2013 .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...