Προς το περιεχόμενο

The Witcher 3: Wild Hunt


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 10,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Open world με πραγματικό time of day και weather system.

Έχω πάθει πλάκα όταν γυρνάω ανάμεσα στα δέντρα, να πηγαίνουν πέρα δώθε και ο αέρας να λυσσομανάει. :-D

Ξημερώνει λίγο νωρίς ή μου φαίνεται; Ά, θα προτιμούσα την νύχτα περισσότερο σκοτεινή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για οποιον εχει SLI μπορει να πειραξει τα user.settings και να δωσει σαφως καλυτερη εικονα....αλλα με impact!

 Μονο sli? Θα τα πειραξω για να δω πως δειχνει το παιχνιδι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κλασική και αναμενόμενη ερώτηση οταν κυκλοφορεί ενα απαιτητικο game.

Το σύστημα της υπογραφής μου θα παίξει στο medium η να μη το προσπαθήσω καν.Να περιμένω μερικά patches που μπορει να το στρώσουν λίγο;Το game απαιτεί κυρίως καλό cpu η gpu;Προτωτυπησα πάλι το ξέρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιο reshade πρεπει να βαλουμε? Και σε ποιο φακελο του παιχνιδιου βαζουμε το project reality?

 

Kατεβάζεις το Reshade + SweetFX 2.0.

Τρέχεις το Reshade Setup .

Βάζεις την τοποθεσία του αρχείου witcher3.exe ( σε εμένα είναι στον φάκελο του παιχνιδιού > bin > x64 ) . Aν το αναγνωρίσει καλώς , αλλιως ακολουθείς τις οδηγίες στο Reshade README.

Μετά κατεβάζεις το Project reality και το κάνεις copy paste στον φάκελο Sweetfx στην τοποθεσία του αρχείου witcher3.exe ( σε εμένα είναι στον φάκελο του παιχνιδιού > bin > x64 > SweetFX ) .

Μέσα στον φάκελο έχει ήδη ένα αρχείο SweetFX_settings το οποίο το κάνεις delete .

Ξεκινάς το παιχνίδι . Αν όλα είναι καλά θα σου βγάλει δύο κείμενα , ένα επάνω αριστερά και ένα στην μέση που θα λένε : Succeeded .

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το σύστημα της υπογραφής μου θα παίξει στο medium η να μη το προσπαθήσω καν.

 

Τα requirements είναι εδώ και αν διάβασα καλά την υπογραφή σου δεν πιάνεις τα minimum της RAM.

 

http://en.cdprojektred.com/support/tw3-system-requirements/

 

Μπορεί να σου τρέχει και πάλι βέβαια (διάβασε τα μπλε γράμματα) αλλά για σταθερότητα το βλέπω πολύ δύσκολο.

 

 

 

 

 

Επίσης, για να κάνουμε και λίγο πλάκα, η κιθάρα στο κάτι-σαν-σόλο που παίζει στο launch trailer μετά το 2.10 και γενικά στο κομμάτι δεν είναι τελείως Πυξ Λαξ - Πλιάτσικας?

 

γχρουου μοναξιά μου όλααα γχρουου υπάρχουν χρυσόψαρα εδώωω γχρουου δύο κι επτά σπάνια κάνει οχτώμισι γχρουου :D :D

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγόρασα το 3 και το έχω ήδη κατεβάσει. Να αφιερώσω καμια βδομάδα να παίξω το 2 πρώτα ή δεν χρειάζεται;

 

Θα τελειώσεις το 2 σε μία εβδομάδα; Αισιόδοξο σε βλέπω!

 

Όπως και να έχει το witcher 2 είναι υπέροχο παιχνίδι.

Βέβαια, όπως θα διαβάσεις, είναι καλό να έχεις παίξει τα προηγούμενα πριν ξεκινήσεις το 3, ΩΣΤΟΣΟ δεν είναι απαραίτητο! 

Αν δεν κρατιέσαι για το τρίτο μέρος, ρίξε μια ματιά στο youtube για να πάρεις μία γεύση για το "υπόβαθρο" του κόσμου και την εξέλιξη των δύο πρώτων παιχνιδιών, και ξεκίνα το τελευταίο! 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νεο benchmark απο http://www.techpowerup.com/reviews/Performance_Analysis/The_Witcher_3/

NVIDIA Hairworks is turned off

 

1080p

 

image.jpg

 

 

1440p

image.jpg

 

oσο περναει ο καιρος η σειρα Kepler τα παει και πιο ασχημα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kατεβάζεις το Reshade + SweetFX 2.0.

Τρέχεις το Reshade Setup .

Βάζεις την τοποθεσία του αρχείου witcher3.exe ( σε εμένα είναι στον φάκελο του παιχνιδιού > bin > x64 ) . Aν το αναγνωρίσει καλώς , αλλιως ακολουθείς τις οδηγίες στο Reshade README.

Μετά κατεβάζεις το Project reality και το κάνεις copy paste στον φάκελο Sweetfx στην τοποθεσία του αρχείου witcher3.exe ( σε εμένα είναι στον φάκελο του παιχνιδιού > bin > x64 > SweetFX ) .

Μέσα στον φάκελο έχει ήδη ένα αρχείο SweetFX_settings το οποίο το κάνεις delete .

Ξεκινάς το παιχνίδι . Αν όλα είναι καλά θα σου βγάλει δύο κείμενα , ένα επάνω αριστερά και ένα στην μέση που θα λένε : Succeeded .

 

εχω κατεβασει και περασει το Reshade + SweetFX για το GTA V

 

για καθε παιχνιδι ξεχωριστα πρεπει να κανω την ιδια διαδικασια ή επειδη ειναι περασμενο ακολουθω αλλα βηματα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω κατεβασει και περασει το Reshade + SweetFX για το GTA V

 

για καθε παιχνιδι ξεχωριστα πρεπει να κανω την ιδια διαδικασια ή επειδη ειναι περασμενο ακολουθω αλλα βηματα?

Ναι , γιατί το reshade πρέπει να εγκαταστήσει αρχεία του στον φάκελο του κάθε παιχνιδιού . Στο setup σου ζητάει το path του exe.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω σκεφτομαι να ξαναβαλω το 1, δεν εχει τα γραφικα και το στυλ των 2 και 3 αλλα εχει EAX :P

 

[ψειρας mode]

 

http://home.comcast.net/~Xenozx/witcher2.jpg

 

παιζει κατι με το anisotropic στους τελευταιους forceware ?  βλεπω οτι θολωνουν πολυ ευκολα τα texture στην αμμο οταν τα βλεπεις υπο γωνια  -κατι που υποτιθεται ειχε διορθωθει πριν  10 χρονια σχεδον  με το angle  independent mode στις  1900xt.

 

επισης εχει βαλει κανεις μεσω nvidia control panel, λιγο transparency multisampling ή supersampling ? παρατηρω στα σκριν που ανεβαζουν κατοχοι SLI αρκετο aliasing  στα alpha texture ( φυλλα  + κλαδια δεντρων στο βαθος )   http://home.comcast.net/~Xenozx/witcher4.jpg

τελος, οσοι εχετε παιξει και τα 2 τελευταια witcher,  θεωρειτε το παρακατω παραπλανητικο ? 

 

1f08439987.jpg

 

[/ψειρας mode]

 

Sof *****, θα το παιξεις; :-D

 

ειπαμε το Witcher 2 δεν έχει καν ισα γραφικά

 

witcher 2 maxed εκτος uber

6BF1B63E2B6B6A37FA82A35C959AF6B092E78241

Witcher 3 ΗΒΑΟ+ High με shadows+foliage visibility range medium

11312595_10153196354811236_2999339298922

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Kατεβάζεις το Reshade + SweetFX 2.0.

Τρέχεις το Reshade Setup .

Βάζεις την τοποθεσία του αρχείου witcher3.exe ( σε εμένα είναι στον φάκελο του παιχνιδιού > bin > x64 ) . Aν το αναγνωρίσει καλώς , αλλιως ακολουθείς τις οδηγίες στο Reshade README.

Μετά κατεβάζεις το Project reality και το κάνεις copy paste στον φάκελο Sweetfx στην τοποθεσία του αρχείου witcher3.exe ( σε εμένα είναι στον φάκελο του παιχνιδιού > bin > x64 > SweetFX ) .

Μέσα στον φάκελο έχει ήδη ένα αρχείο SweetFX_settings το οποίο το κάνεις delete .

Ξεκινάς το παιχνίδι . Αν όλα είναι καλά θα σου βγάλει δύο κείμενα , ένα επάνω αριστερά και ένα στην μέση που θα λένε : Succeeded .

Σε περiπτωση που το κατεβασω και κανω ολο αυτο θα εχω πιο πολλα FPS? :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε περiπτωση που το κατεβασω και κανω ολο αυτο θα εχω πιο πολλα FPS? :)

Αντιθέτως, καμια ~10 πιο λίγα.

Χαζό αλλά πως παίρνεις φωτογραφίες εντός παιχνιδιού;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...