Προς το περιεχόμενο

The Witcher 3: Wild Hunt


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators

Το Witcher 3 είναι το τελευταίο της σειράς;

 

Τα παιχνίδια συνδέονται με τα βιβλία, την ταινία και τη σειρά; Με ποιά σειρά πρέπει να διαβαστούν/παρακολουθηθούν για να είναι -όσο γίνεται- spoiler-free τα gaming sessions;

 

Τα παιχνίδια είναι βασισμένα στα βιβλία και παίρνουν μέρος μετά από αυτά. :)

 

Btw, το ένα πράγμα που μου κακοφαίνεται (τουλάχιστον σε μένα γίνεται), είναι όταν ψοφάνε μερικοί αντίπαλοι ή ο ίδιος ο Geralt και αναπηδάνε στο έδαφος.

Eκτός αν είμαστε κρυφά Gummi Bears, χτυπάει τρελά στο μάτι. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 10,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πολύ όμορφο παιχνίδι, ξεκίνησα χθες στην δυσκολία όπου το meditation δεν σου επιτρέπει health regen. Ναι ξέρω είναι δύσκολο αλλα πιστεύω οτι είναι και σαφώς πιο ρεαλιστικό καθώς πρέπει να επιλέγεις τα encounters και να πηγαίνεις περισσότερο προετοιμασμένος. 

2 lvl το whraith στο πηγάδι δεν βγαίνει απλά! θα πρέπει να ανέβω και άλλο.

 

Λίγο ο χειρισμός με δυσκολεύει καθώς είναι δύσκολο να κινηθείς με λεπτομέρεια σε σημεία ισορροπίας όπως άκρες γκρεμών κτλ.

PS: falling HURTS!

 

Και λίγο χρόνο ακόμα να συνηθίσει το μάτι μου τα ΓΕΜΑΤΑ τοπία καθώς είναι πολυπλοκότερο το gameplay view. 

respect στην cdpr έδωσε χάρτη και δισκάκι με soundtrack :) SAOUNDTRACK yeah! από τα καλύτερα που έχω ακούσει σε game!

 

Ps4 παίζω, προς το παρών δεν έχει πολλές διαφορές απο το PC

2lvl το έβγαλα στην ίδια δυσκολία και χωρίς θάνατο με πολλά health regen potions και φωνές οργής και φρίκης κάθε φορά που έτρωγα την metaphysical σφαλιάρα από την Κυρία :) Στο τέλος την έστειλα στο κατευόδιο και ζήσαμε εμείς καλά και αυτή καθόλου.

 

Σοβαρά πάντως οι μάχες είναι αρκετά δύσκολες. Ελπίζω μετέπειτα μην φάω καμιά σούπα και δεν περνιέται το παιχνίδι λόγο δυσκολίας που έχω διαλέξει.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Ρε σεις πως μπορώ να σκοτώσω τα τέρατα που ναι μέσα στη θάλασσα ;

 

Δεν έχω κάνει μάχη μέσα στην θάλασσα ακόμα, αλλά απ' ότι είχα διαβάσει, νομίζω μόνο το crossbow δουλεύει υποβρυχίως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας εμφανίζει το παιχνίδι εντός GFE;

 

Επίσης δεν φαίνεται να μπορω να απενεργοποιησω το vsync. Και εντός παιχνιδιού αλλά κ με δημιουργια 3D profile στο GF Panel.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για όσους την ψάχνουν ακόμα με τα χρώματα και τα presets,δείτε το project reality όσοι δεν το είδαν σε προηγούμενα post

Project Reality v1.2

http://reshade.me/

-----

επίσης τα patch notes του patch,για όσους δεν τα είχαμε δει.
 

 

Major changes:
- Support for DLCs
- Multiple stability issues fixed
- Overall performance improvements

Quests and game:
- Variety of cosmetic quest improvements
- Journal objective fixes
- Quest mapping fixes
- Dialogue flag fixes
- Quest balancing issues
- Scene triggering improvements

Gameplay systems:
- Boat behavior
- AI improvements
- NPC spawn strategy improvements
- Combat balancing
- UI optimizations

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας εμφανίζει το παιχνίδι εντός GFE;

 

Επίσης δεν φαίνεται να μπορω να απενεργοποιησω το vsync. Και εντός παιχνιδιού αλλά κ με δημιουργια 3D profile στο GF Panel.

 

βαλε fps unlimited και no vsync. 

 

Σημερα πρεπει να εστρωσε ο driver με το clean ddu. Δεν εχω τα ακυρα crashes στο windows desktop  :fear: χωρις να κανω τιποτα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θεμα είναι ότι απ'οτι διαβάζω στο reshade πάλι δε δουλεύει το toggle και ενώ σου βγάζει μήνυμα ότι ενεργοποιήθηκε όταν μπαίνεις σε game εγώ προσωπικά δεν ειμαι σίγουρος αν έχει ενεργοποιηθεί το preset. Οπότε προς το παρόν radeon pro ακόμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε ξέρω αν είναι γεροντοπαραξενιές, αλλά διαπιστώνω ότι μπορώ πια να αντιληφθώ τη διαφορά των 60fps από οτιδήποτε πιο κάτω και με ενοχλεί όταν πέφτει. Αρχίζω, δηλαδή, να καταλαβαίνω εκείνους που κάποτε τους έβλεπα ως "ψώνια" όταν μιλούσαν για 60fps. Στο συγκεκριμένο παιχνίδι, όλα ultra χωρίς τρίχες και θολούρες (που με νευριάζουν), πιάνει 60 ψιλοσταθερά, μόνο όταν τρέχω μέσα σε ένα χωριό με κόσμο πέφτει στα 57-58, ως εκεί. Με την κάρτα ελαφρώς oced, βέβαια. Δε ξέρω στη συνέχεια πόσο πιο βαριές σκηνές θα εμφανιστούν, το πολύ-πολύ να τραβήξω ένα πιο γερό oc. Οι τρίχες δεν είναι τόσο ότι ρίχνουν τα fps, όσο ότι προκαλούν διάφορα κουλά, stuttering, αναβοσβήνουν αντικείμενα που βρίσκονται κοντά στην κάμερα κλπ. Δεν έχω συνηθίσει ακόμα το ui, έχω πρόσφατο το 2.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Τα παιχνίδια είναι βασισμένα στα βιβλία και παίρνουν μέρος μετά από αυτά. :)

 

Άρα αφού είναι μετά τα βιβλία, τότε στα βιβλία δεν περιέχονται spoilers για τα γκέιμς. Αυτό με ενδιαφέρει βασικά, να είναι spoiler-free όσον αφορά τα games.

 

Θενξ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...