Προς το περιεχόμενο

The Witcher 3: Wild Hunt


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Eγώ πάλι τρώω αρκετά random crashes και από ότι διαβάζω από αρκετούς προτείνουν rolling στους προηγούμενους drivers. Ο κάθε ένας τα δικά του γράφει βασικά.

http://www.reddit.com/r/witcher/comments/36hcpg/witcher_3_crashing_frequently/

 

Δεν είναι θέμα του συστήματος μου σίγουρα γιατί το έχουν πολλά άτομα το ίδιο ακριβώς πρόβλημα, και δεν ξέρουμε ακόμα τι ακριβώς το προκαλεί. Μπορεί να παίζω 2 ώρες και να μην κρασάρει καμία, μπορεί να παίξω 10 λεπτά και να κρασάρει 15 φορές wtf..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 10,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

A ίσως είναι το θέμα με το GPU boost που κρασάρει τους πάντες και τα πάντα γιατί λένε ότι τρώνε crash σε menu. Ξέχασα να πω ότι εγώ έκανα bios flash δικό μου bios στην κάρτα για να έχει σταθερά clock + voltage και μπορεί να φταίει αυτό.

 

Επίσης το death march είναι δυσκολο, το πρώτο boss fight το προσπάθησα μερικές φορες μέχρι να μάθω τα patterns του για να το σκοτώσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσοι θέλουν hairworks με single gpu πάτε rendering.ini και αλλάξτε το HairworksMSAA από 8 σε 4. Το άλλαξα και μάλλον θα το κρατήσω έτσι γιατι τρέχει αρκετά καλύτερα :D

Μια απορία εάν μπορείτε να βοηθήσετε. Ενώ μέσα στα settings του παιχνιδιού έχω κανονικά ενεργοποιημένο το hairworks, στο rendering.ini το hairworks έχει τιμή "false" :unsure:

Επίσης στο ini υπάρχει καταχώρηση Allowmsaa=false ενώ μέσα στα settings απο το παιχνίδι δεν υπαρχει επιλογή msaa.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια απορία εάν μπορείτε να βοηθήσετε. Ενώ μέσα στα settings του παιχνιδιού έχω κανονικά ενεργοποιημένο το hairworks, στο rendering.ini το hairworks έχει τιμή "false" :unsure:

Επίσης στο ini υπάρχει καταχώρηση Allowmsaa=false ενώ μέσα στα settings απο το παιχνίδι δεν υπαρχει επιλογή msaa.

Κάποια πράματα είναι σε beta μορφή ακόμα φαντάζομαι και θα τα βάλουν σιγά σιγά. Η μηχανή γραφικών που χρησιμοποιούνε είναι forward+ οποτε το MSAA λογικά θα το κάνουν enable σε κάποια φάση μαζί με ότι άλλο υπάρχει ή δεν υπάρχει στο rendering.ini.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

A ίσως είναι το θέμα με το GPU boost που κρασάρει τους πάντες και τα πάντα γιατί λένε ότι τρώνε crash σε menu. Ξέχασα να πω ότι εγώ έκανα bios flash δικό μου bios στην κάρτα για να έχει σταθερά clock + voltage και μπορεί να φταίει αυτό.

 

Επίσης το death march είναι δυσκολο, το πρώτο boss fight το προσπάθησα μερικές φορες μέχρι να μάθω τα patterns του για να το σκοτώσω.

κατα 99% φταίει αυτο, βέβαια με το default boost λογικά δεν υπάρχει προβλημα (εγώ δεν έχω τουλάχιστον), αλλά σε μεγάλο overclock εμένα μου εμφανίζεται.

Κάποια πράματα είναι σε beta μορφή ακόμα φαντάζομαι και θα τα βάλουν σιγά σιγά. Η μηχανή γραφικών που χρησιμοποιούνε είναι forward+ οποτε το MSAA λογικά θα το κάνουν enable σε κάποια φάση μαζί με ότι άλλο υπάρχει ή δεν υπάρχει στο rendering.ini.

Ευχαριστώ. Σε σχέση με το hairworks, ξέρεις κάτι, πως ήταν το δικό σου ini?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι από την gpu το θέμα πάντως καθώς τρέχω default speeds/ δεν έχει νόημα να κάνω rollback στους προηγούμενους drivers που υποτίθεται βγήκαν για το Witcher.Κάτι με το game είναι.

 

Μπορεί να μου κρασάρει μια φορά, να μπω καρφί και να μην ξανακάνει τίποτα για ώρες. 

 

Και δεν θα κάτσω να σκαλίσω κάτι που δουλεύει ρολόι (το σύστημα μου) για ένα game σε καμία περίπτωση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλό είναι οπτικά, αν εξαιρέσουμε τα χορτάρια που έιναι σαν σκισμένες εφημερίδες. Σίγουρα όχι όπως το διαφημίζανε το 13.

 

Δεν έπαιξα πολύ, μια γευση απο γραφικά καο controlls πήρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρήκαν οι Πολωνοί πάντως κατάλληλη περίοδο να το κυκλοφορήσουν. Ένα μάτσο κόσμος δίνει εξετάσεις Μάιο-Ιούνιο. :mad:

 

Τι να κάνω, θα το παίξω τον Ιούλιο. Μπορεί κιόλας να έχει σενιαριστεί λιγουλάκι μέχρι τότε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια κατεβασα το 

Project Reality 

για sweetfx αλλα δεν μου δουλευει :/ εκανα το rename σε ''SweetFX_Settings''

και παταω το ScrLk αλλα δεν ενεργοποιειται,εντομεταξυ μεσα στα αρχειακια δεν γραφει πως @@@ ενεργοποιειται..

 

Υ.Γ. αυτο με το Reshade δεν το εχω κανει :/ ειναι αναγκαιο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η καινουρια beta του reshade εχει θεμα κ δεν κανει On/off με scroll Lock.πρεπει να ειναι ενεργοποιημενο απο την αρχη για να δουλεψει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...