Προς το περιεχόμενο

The Witcher 3: Wild Hunt


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

στο GTA και το ενεργοποιούσα με το scroll lock.

Το βάζεις με τον ίδιο τρόπο απλά στο Witcher για την ώρα δεν λειτουργεί το toggle, οπότε αν δεις τα γράμματα όταν κάνεις launch το game, δουλεύει το reshade απλά δεν θα μπορείς να το κάνεις enable/disable.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 10,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το βάζεις με τον ίδιο τρόπο απλά στο Witcher για την ώρα δεν λειτουργεί το toggle, οπότε αν δεις τα γράμματα όταν κάνεις launch το game, δουλεύει το reshade απλά δεν θα μπορείς να το κάνεις enable/disable.

 

 

oκ τα βλεπω τα γραμματα κανονικα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάλι καλά δεν ''τρέξαμε'' για αναβαθμίσεις το παιχνίδι παίζεται ικανοποιητικά και σε low end συστήματα με σαφώς ριγμένα τα γραφικά και εδώ θα κάνω το σχόλιο μου για τα γραφικά που ίσως είναι δευτερεύων για πολλούς φαν αυτού του είδους των παιχνιδιών και συμφωνώ κι εγώ εν μέρει όμως για εμένα νομίζω πως μας πρόδωσε η CDPROJECT  και ίσως δέχτηκε ''ανωτέρα βία'' για να υποβιβάσει τα γραφικά ώστε να είναι στα επίπεδα των κονσολών  μιας και οι περισσότερες πωλήσεις  ανά τον κόσμο γίνονται σ'αυτές.

 

ΥΓ. Το voice acting και το sountrack αγγίζουν την τελειότητα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι όμως δεν έχω τα saves :-D

 

Δες εδώ για αρχεία: http://forums.cdprojektred.com/threads/6720-Witcher-1-saves-for-import-to-Witcher-2 (Το φόρουμ σέρνεται εντωμεταξύ)

 

κι εδώ για την ιστορία του πρώτου: http://witcher.wikia.com/wiki/The_Witcher_storyline, http://witcher.wikia.com/wiki/The_Witcher_decision_checklist

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nα πω κι εγώ...

 

Με την ταπεινή 7950@1150/1450 (15.4), εγκατάσταση στον SSD, 16γίγα και [email protected]...

 

Ξεκίνησα όλα High και την κομμώτρια κλειστή (SSAO, προφανώς) και σιγά σιγά ανεβάζω. Κάτω από 50 δεν έχω πετύχει μέχρι τώρα.

 

Αυτό το open-world σε Witcher με "ξενίζει" λίγο (που φτάσαμε, mon dieu) αλλά όσο έχω χρόνο (δυστυχώς δεν έχω...είναι ζήτημα αν θα βρίσκω 10 ώρες την εβδομάδα) θα το απολαύσω πιστεύω.

 

Για εμένα, τα day-1 αρνητικά είναι (1)η κίνηση του τυπά -λίγο απαράδεκτη, καμμία βελτίωση σε σχέση με το 2, (2)το UI -προσωπικά θεωρώ ότι το 2 ήταν κλάσεις ανώτερο σε αυτόν τον τομέα (από τον πίνακα ρυθμίσεων/menu μέχρι το inventory/map/etc) και (3)το κυριότερο...τα χρώματα.

 

Δεν με πειράζουν τα γραφικά που (προφανώς) κατέβηκαν...10-15% βελτιωμένα σε σχέση με το 2 εμένα μου φτάνουν (σημασία για εμένα έχει το artstyle).

 

Η "παλέτα" όμως είναι λίγο απαράδεκτη.

 

 

Ξεκίνησα ήδη να σκαλίζω το SweetFx, είδα ήδη 1-2 προτάσεις και θα δούμε.

 

Πάντως, πιστεύω θα αξίζει τα € του (σε αντίθεση με τη συσκευασία του -το 2 ήταν πάρα πολύ ανώτερο).

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

oκ τα βλεπω τα γραμματα κανονικα....

Είσαι οκ τότε. Δες και τα άλλα που έχουν βγάλει και διάλεξε κάποιο preset που θα σου αρέσει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δες εδώ για αρχεία: http://forums.cdprojektred.com/threads/6720-Witcher-1-saves-for-import-to-Witcher-2 (Το φόρουμ σέρνεται εντωμεταξύ)

 

κι εδώ για την ιστορία του πρώτου: http://witcher.wikia.com/wiki/The_Witcher_storyline

thx!

----

 

όπως έγραψα και επάνω,πέρασα απόλα τα presets!

όμως αυτό εδώ τα τρώει όλα:

 

Project Reality v1.2

επιτέλους χρώμα σωστό,γιατί δεν βλεπόταν πριν το παιχνίδι..

και για να βάζω graphic injection στο παιχνίδι μου,σημαίνει ότι δεν βλεπόταν καθόλου...

Είχε την ασπρίλα του unity,που και εκεί με preset ήμουν,..

 

το βίντεο δεν είναι ότι καλύτερο,αλλά δίνει μια ελάχιστη ιδέα!

------

Επίσης δεν μπορώ να πω ότι μου αρέσει η κίνηση του χαρακτήρα σχεδόν,καθόλου!!

 

Έριξα το foliage στο medium και τα shadows το high,με όλα τα υπόλοιπα στο ultra και full screen όχι borderless..Πιάνω 50-37 fps..Αλλά τί ανοιχτό τί κλειστό το vsync έχω πολύ stuttering.Έχετε και σεις;

r9 280x

i5 2500k

8gb ram

 

μόλις επιτέλους ξεμπερδέψουμε και από το στήσιμο,να παίξουμε επιτέλους το παιχνίδι

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Project Reality v1.2

επιτέλους χρώμα σωστό,γιατί δεν βλεπόταν πριν το παιχνίδι..

Επίσης δεν μπορώ να πω ότι μου αρέσει η κίνηση του χαρακτήρα σχεδόν,καθόλου!!

 

Επίσης δεν μπορώ να πω ότι μου αρέσει η κίνηση του χαρακτήρα σχεδόν,καθόλου!!

 

 

Το εβαλα και εγω. Εγινε πιο ανθρώπινο... 

 

Tα γραφικά τρώγονται για 2015, αλλα η κινηση του χαρακτηρα με τιποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

thx!

----

 

όπως έγραψα και επάνω,πέρασα απόλα τα presets!

όμως αυτό εδώ τα τρώει όλα:

 

Project Reality v1.2

επιτέλους χρώμα σωστό,γιατί δεν βλεπόταν πριν το παιχνίδι..

και για να βάζω graphic injection στο παιχνίδι μου,σημαίνει ότι δεν βλεπόταν καθόλου...

Είχε την ασπρίλα του unity,που και εκεί με preset ήμουν,..

 

 

------

Επίσης δεν μπορώ να πω ότι μου αρέσει η κίνηση του χαρακτήρα σχεδόν,καθόλου!!

 

Έριξα το foliage στο medium και τα shadows το high,με όλα τα υπόλοιπα στο ultra και full screen όχι borderless..Πιάνω 50-37 fps..Αλλά τί ανοιχτό τί κλειστό το vsync έχω πολύ stuttering.Έχετε και σεις;

r9 280x

i5 2500k

8gb ram

Ετσι οπως ειναι το παραπανω ειναι σαν να κανουμε συγκριση μεταξυ TN panel και Ips απο πλευρας πιο ζωντανων χρωματων. Ειδικα τα περιβαλλοντα δειχνουν πιο ομορφα :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το εβαλα και εγω. Εγινε πιο ανθρώπινο... 

 

Tα γραφικά τρώγονται για 2015, αλλα η κινηση του χαρακτηρα με τιποτα.

όντως η κίνηση δεν μου αρέσει καθόλου,και δεν είναι και σωστή όπως περίμενα.Εκτός και αν με το gamepad είναι καλύτερη,που αν είναι έτσι,μιλάμε για άλλο ένα καθαρό console game!

 

Ετσι οπως ειναι το παραπανω ειναι σαν να κανουμε συγκριση μεταξυ TN panel και Ips απο πλευρας πιο ζωντανων χρωματων. Ειδικα τα περιβαλλοντα δειχνουν πιο ομορφα :D

αυτό,έγινε πιο ανθρώπινο..

Μα εχουν πρόβλημα στα μάτια οι devs;Δεν το βλέπουν ότι είναι πολύ άσπρο,και κίτρινο,και τα ρούχα δείχνουν άσχημα;Πόσο μάλλον τα φυτά που κουράζουν τα μάτια;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα δοκιμασω και εγω αυτο το preset που λεει ο χτρμ.Επισης για τα save εχει επιλογη που αν θες τα κανεις import η αν θες σε ρωταει μεσα στο παιχνιδι τι εγινε στο 2,ο alucard τα εχει τα save σε rar αν θες πες του να στα στειλει,αλλα δεν ξερω τι επιλογες ειχε κανει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάλι καλά δεν ''τρέξαμε'' για αναβαθμίσεις το παιχνίδι παίζεται ικανοποιητικά και σε low end συστήματα με σαφώς ριγμένα τα γραφικά και εδώ θα κάνω το σχόλιο μου για τα γραφικά που ίσως είναι δευτερεύων για πολλούς φαν αυτού του είδους των παιχνιδιών και συμφωνώ κι εγώ εν μέρει όμως για εμένα νομίζω πως μας πρόδωσε η CDPROJECT  και ίσως δέχτηκε ''ανωτέρα βία'' για να υποβιβάσει τα γραφικά ώστε να είναι στα επίπεδα των κονσολών  μιας και οι περισσότερες πωλήσεις  ανά τον κόσμο γίνονται σ'αυτές.

 

ΥΓ. Το voice acting και το sountrack αγγίζουν την τελειότητα.

 

Ετσι οπως τα λες ειναι. Στο δικο μου συστημα παιζει 45-60fps με ολα ultra, hairworks off και shadows στο high.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα δοκιμασω και εγω αυτο το preset που λεει ο χτρμ.Επισης για τα save εχει επιλογη που αν θες τα κανεις import η αν θες σε ρωταει μεσα στο παιχνιδι τι εγινε στο 2,ο alucard τα εχει τα save σε rar αν θες πες του να στα στειλει,αλλα δεν ξερω τι επιλογες ειχε κανει

μα αφού ότι λέει ο xtrm είναι νόμος,πέφτει πάνω στο χαρτί και έχει βουλοκέρι με τα γράμματα XS :P  .

Και ο ghostrider είπε τα έχει,δώστε τα μου όλοι...τα θέλω όλα :mrgreen:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...