Προς το περιεχόμενο

The Witcher 3: Wild Hunt


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 10,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

εχω σκαλοσει με αυτο το song

 

 

και με ανατριχιαζει στο να το(ν) παιξω παλι :D

επλιζω μεσα στο game ναχει συννεφιασμενο καιρο οπως στο τρειλερ γτ οντως σπερνει :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

εχω σκαλοσει με αυτο το song

 

 

και με ανατριχιαζει στο να το(ν) παιξω παλι :D

επλιζω μεσα στο game ναχει συννεφιασμενο καιρο οπως στο τρειλερ γτ οντως σπερνει :D

 

No worries, το τι κάνεις στον προσωπικό σου χρόνο, είναι δική σου υπόθεση. :lol

j/k :P

 

Ναι, στο παιχνίδι έχει dynamic καιρό. :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 
 

 

 

 

Άντε ρε Βασίλη... Δεν μπορώ να σε βλέπω να ταλαιπωρείσαι έτσι! Έχω αγχωθεί και εγώ μαζί σου! 

 

Μόλις κατέβηκε κ κάνει εγκατάσταση, ~5 ώρες μου πήρε :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ok ας πουμε λοιπόν κάποια τεχνικά για το game μιας που το έχω πλέον στο σύστημα μου. Όπως πάντα πριν αρχίσω ένα game κανονικά του κάνω διάφορα perfomance test.

 

Όλα στα ultra 1080p borderless κολλημένος πάνω από 50fps avg, το hairworks στο off. Με το hairworks στο τέρμα μου κόβει 10+frames και έχει drops και μικρά σκαλώματα όταν κάνεις απότομες κινήσεις με την κάμερα ή τρέχεις με τον Geralt. Δεν ξέρω αν θα το φτιάξουν σε κάποιο μελλοντικό patch, δεν το λες unplayable αλλά είναι λίγο σπαστικό.

 

Με τα cutscenes τι παίζει; Στα 28fps είναι και φαίνεται πραγματικά άσχημη η κίνηση. Θυμίζει κάτι από Unity αυτό πριν το φτιάξουν.

 

Για τα γραφικά γενικά δεν θέλω να επεκταθώ, έχει εξαντληθεί το θέμα αυτό και πριν να το έχουμε στα χέρια μας. 

Downgrade έφαγε και τέλος. 

 

Δεν με χάλασε κάτι, αλλά σε καμία περίπτωση next gen.  

 

Η χρωματική παλέτα παραείναι χαρούμενη για Witcher..  Απλά δεν το βλέπω σωστό..

Περιμένω κάποιο SweetFX να το φτιάξει αυτό.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα παρακαλουσα παρα πολυ απο τον γνωστο να μην ξανααναφερει το Unity σαν παιχνιδι συγκρισης με το W3 καθως δεν εχει ουτε τον μισο κοσμο σε σχεση με αυτο του Witcher,χωρια την διαρκεια που εκει και αν ειναι η μερα με την νυχτα. Downgrade εχει πεσει σιγουρα αλλα και παλι σαν συνολο(δεδομενου του κοσμου,της διαρκειας και των απειρων Sidequest και Items) το παιχνιδι ειναι απλα κορυφη.


Ασχετο αλλα ελεος με ορισμενα παλικαρια στις αγγελιες που πουλανε την Collectors edition με καπελο..... <_<


Και επειδη βλεπω πολλοι και ρωτανε πως θα τρεχει στο συστημα τους το παιχνιδι, παιξτε το παιχνιδι απο τον θειο δωρεαν να δειτε αν σας τρεχει καλα(για το συστημα σας παντα)και αν σας τρεχει οκ και σας αρεσει αγοραστε το. 25ευρω δινουν βλεπω κλειδια και στις αγγελιες που ειναι μια χαρα.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι!Καλύετρα να ρωτάνε στα φόρουμ!Θα δούνε μετά οι Πολωνοί 100k πχ κατεβάσματα και θα σου λένε όλοι το κατέβασαν με σκοπό να το πειρατεύσουν.Και το επόμενο παιχνίδι τους δε θα είναι καν console port όπως αυτό.Θα περάσουμε στην απέναντι όχθη και θα γίνει αποκλειστικότητα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι!Καλύετρα να ρωτάνε στα φόρουμ!Θα δούνε μετά οι Πολωνοί 100k πχ κατεβάσματα και θα σου λένε όλοι το κατέβασαν με σκοπό να το πειρατεύσουν.Και το επόμενο παιχνίδι τους δε θα είναι καν console port όπως αυτό.Θα περάσουμε στην απέναντι όχθη και θα γίνει αποκλειστικότητα...

Τι λες μωρε.... Γιατι απο εμας στο Insomnia εξαρτιουνται οι πωλησεις??? Αυτοι που ειναι να το κατεβασουν ουτως ή αλλως θα το κατεβασουν και μπορει αργοτερα να το αγορασουν σε Steam sales ή οταν βγει η Enhanced edition. Ουτως ή αλλως το τελευταιο Expansion βγαινει του χρονου αρα εχουμε ακομα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι, ούτε εξαρτώνται από εμάς ούτε παρακολουθούν το δικό μας φόρουμ.Αλλά δες πώς είχαν μετρήσει την πειρατεία με το 2ο και πώς αναφέρθηκαν σε αυτή και το 'πιασες το σκεπτικό μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι, ούτε εξαρτώνται από εμάς ούτε παρακολουθούν το δικό μας φόρουμ.Αλλά δες πώς είχαν μετρήσει την πειρατεία με το 2ο και πώς αναφέρθηκαν σε αυτή και το 'πιασες το σκεπτικό μου.

Δες ομως και τι πωλησεις χτυπησαν τα Witcher 2 αλλα και Dark Souls 1 οταν μπηκαν σε Steam sales για 5 ευρω. Ασε που στο Pc μπορεις να παιξεις και το Witcher 2 αν δεν το προλαβες,στις κονσολες παλι πρεπει να αγορασεις Ps3 ή Xbox360 :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε δεν αντιλέγω.Ο άλλος όμως θα βγει και θα σου πει, όπως το έκανε ήδη με το 2..., φίλε οκ πούλησα πχ 2 μύρια στο pc σαν αποκλειστικότητα.Κατέβηκε όμως και 500 χιλιάδες φορές (ανεξάρτητα από το ποσοστό για το οποίο είχες προσδοκία πώλησης...).Είδατε;Εμείς είχαμε όλοι την καλή διάθεση να είμαστε καθαροί απέναντί σας, αλλά εσείς δε μας σεβαστήκατε.Πάρτε λοιπόν εξαρχής multiplatform το 3, χωρίς κανένα ιδιαίτερο βάρος στο pc.Αν δουν χαμηλές πωλήσεις ή τελοσπάντων όχι τις αναμενόμενες στο τρίτο για το pc, περίμενε "αναπάντεχες" εξελίξεις για το μέλλον.Το είδαμε το παραμύθι από το 2.Η ιστορία είναι καλή για να διδασκόμαστε από αυτή, όχι απλά να υπάρχει για την ύπαρξή της.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H μεταλλική θήκη σε τι εξυπηρετεί; Έχει μέσα έξι άδειες υποδοχές για δισκάκια.

Συλλεκτικό κομμάτι. Γενικά τα steelbook έχουν μεγάλη πέραση και είναι αρρώστια, trust me.. :P
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κυκλοφόρησαν τα πρώτα δωρεάν dlc (2/16)

 

Download:

 

GOG:

http://www.gog.com/game/the_witcher_3_wild_hunt_free_dlc_program

 

Steam:

http://store.steampowered.com/app/370000/

http://store.steampowered.com/app/370001/

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε δεν αντιλέγω.Ο άλλος όμως θα βγει και θα σου πει, όπως το έκανε ήδη με το 2..., φίλε οκ πούλησα πχ 2 μύρια στο pc σαν αποκλειστικότητα.Κατέβηκε όμως και 500 χιλιάδες φορές (ανεξάρτητα από το ποσοστό για το οποίο είχες προσδοκία πώλησης...).Είδατε;Εμείς είχαμε όλοι την καλή διάθεση να είμαστε καθαροί απέναντί σας, αλλά εσείς δε μας σεβαστήκατε.Πάρτε λοιπόν εξαρχής multiplatform το 3, χωρίς κανένα ιδιαίτερο βάρος στο pc.Αν δουν χαμηλές πωλήσεις ή τελοσπάντων όχι τις αναμενόμενες στο τρίτο για το pc, περίμενε "αναπάντεχες" εξελίξεις για το μέλλον.Το είδαμε το παραμύθι από το 2.Η ιστορία είναι καλή για να διδασκόμαστε από αυτή, όχι απλά να υπάρχει για την ύπαρξή της.

Το Witcher 2 παντως δεν ηταν PC exclusive καθως βγηκε και για Xbox360 :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...