Προς το περιεχόμενο

The Witcher 3: Wild Hunt


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μια σοβαρή ερώτηση για εμάς τους "φτωχούς" με μια κάρτα των 200€

 

Τι παίζει με τα saves τελικά; Πρεπει να τα εχεις κρατήσει; Τα λαμβανει υπ'οψιν του; Καπου διαβασα οτι ακομα και να μην τα εχεις συναντας καποια στιγμη ενα τυπο στοn οποιο "λες" τις αποφασεις που ειχες πάρει στο 2 και το παιχνιδι τις κραταει. Ισχυει; Ή αν δεν εχεις SLI το παιχνιδι σε τιμωρει; :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 10,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Να δώσω και εγώ το feedback μου. Ναι τα γραφικά δεν έχουν το πολύ wow factor που βλέπαμε αλλά το παιχνιδάκι δείχνει ευχάριστο, γεμάτο και αχανές για εξερεύνηση. Τα 1-2 πρώτα quests όπως ανέφερε και άλλος ένας έχουν ένα ενδιαφέρον (δεν είναι grind καθαρά) ενώ από πλευράς απόδοσης με το σύστημα της υπογραφής χωρίς Hairworks (που δεν πολυκατάλαβα ότι έλειπε κιόλας) και με όλα Ultra πλην Tree Foliage Distance στο High και Motion Blur, Chromatic Aberration που δε τα παλεύω έχω σταθερό 60άρι στα λειβάδια (με Adaptive Vsync απο Nvidia Control Panel και Ingame Vsync). Θα περιμένω να πέσει λίγο η τιμή στο Steam και θα το χτυπήσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια σοβαρή ερώτηση για εμάς τους "φτωχούς" με μια κάρτα των 200€

 

Τι παίζει με τα saves τελικά; Πρεπει να τα εχεις κρατήσει; Τα λαμβανει υπ'οψιν του; Καπου διαβασα οτι ακομα και να μην τα εχεις συναντας καποια στιγμη ενα τυπο στοn οποιο "λες" τις αποφασεις που ειχες πάρει στο 2 και το παιχνιδι τις κραταει. Ισχυει; Ή αν δεν εχεις SLI το παιχνιδι σε τιμωρει; :P

Δε χρειάζεται να έχεις τα save.

 

Εγώ είχα κρατήσει τα save επίτηδες και είχα επιλέξει στο 2 το Roach Path και μόλις έκανα import το save αμέσως, στην πρώτη σκηνή με τον Geralt είχα το τατουάζ στο λαιμό που έχεις στο 2 άμα επιλέξεις το παραπάνω path. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαχα σοβαρά? Ένας φίλος μου που κάνει πρακτική σε μαγαζί με PCs μου το έδωσε.. :P

ναι,είναι μια τεράστια χαλάρα να αράζει το ποντίκι πάνω :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

sorry ρε John αλλα δεν σε βλεπω να παιζεις...  Θελεις αναβαθμιση..... ΓΡΑΦΕΙΟΥ!!!!

 

Καλο καψιμο φιλε :)

Thx!! Μένει να δώ πότε θα ασχοληθώ..
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για Kepler κάρτες 670oc,680,770 όποιος θέλει να παλέψει με 30-50 fps σε high-medium πάω πάσο. Τρέχει καλά διαβάζω χμμ σε 970 (τέρας για μέσο χρήστη και 400 φράγκα) και με το ζόρι και υποχωρήσεις κρατάει 60 frames ρε τι είναι αυτά που διαβάζω. Το gtav με κάρτα των 200 βγάζει πανέμορφο αποτέλεσμα (πάνω από, φτου κακά ps4). Αν έκαναν καλή δουλειά οι πολωνοί τότε αυτούς της rockstar πρέπει να τους πάρουμε Τσιμπ.... :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όχι ακόμα..βαριέμαι και έχει και ζέστη :P

περιμένω  να μου στείλουν τα saves του 2 :-D

 

Κανόνισε να το ξεκινήσεις το βραδάκι και να (μας) γράψεις το crew του GTA... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορώ να πω πως ο κόσμος του πέρα από όμορφος είναι πολύ ζωντανός. Παιχνιδάρα μέχρι στιγμής, και ακόμα δεν έχω προχωρήσει σχεδόν καθόλου την ιστορία.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφου τα ξερετε λογικα σε κανα 1-2 μηνες θα βγει patch(3-4-5ο) δεν ξερω που θα boostαρει πολυ και θα παιζεται μια χαρα το παιχνιδι....Τωρα ειναι η περιοδος του ψαρεματος για αγορα 970-980...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Θα πει κάποιος για τα σημαντικά σημεία του παιχνιδιού;

Όπως για τα bugs/combat gameplay/ιστορία και τον κόσμο; 

Για εμάς που δεν το έχουμε ακόμη.

 

Γιατί κατάντησε αηδία το θέμα με τα γραφικά.

 

Combat είναι σαν του 2 κυρίως. Αν και άλλαξε ο χειρισμός (σε mouse/keyboard) λίγο. 

Z = Target lock,

Alt = sidestep,

Space = roll.

Left click = attack,

Shift + left click = strong attack,

Right click = parry.

Middle click = bomb

Q = sign

 

Σαν του 2, αν πας ντουγρού, θα φας μερικές και θα τον πιεις, ειδικά αν σου ρίχνουν level τα τέρατα (level numbers για ευκολία του να ξέρεις τι μπορεί να σε φάει). Parry στα τέρατα νομίζω δεν πιάνει, γιατί πάλι έφαγα καρπαζιά από drowner.

Qwen είναι πάλι το 1-free hit, αλλά λέω αυτή τη φορά να παίξω περισσότερο με τα άλλα. :P

 

Edit: Η ιστορία με τράβηξε, ειδικά η εισαγωγή (μιας και όπως είπα, ακόμα νωρίς είμαι) και είναι και αυτός ο Geralt και οι εκφράσεις (που τελικά είναι πιο καλές απ' ότι φοβόμουν) που έχουν οι NPCs και ο ίδιος (π.χ. όταν κερδίζεις το πρώτο Gwent game :P).

 

Σε bugs, εκτός του clipping δεν είδα, αλλά δεν πρόλαβα να παίξω πολύ ακόμα. Ευτυχώς, γιατί...

 

 

Μια σοβαρή ερώτηση για εμάς τους "φτωχούς" με μια κάρτα των 200€

 

Τι παίζει με τα saves τελικά; Πρεπει να τα εχεις κρατήσει; Τα λαμβανει υπ'οψιν του; Καπου διαβασα οτι ακομα και να μην τα εχεις συναντας καποια στιγμη ενα τυπο στοn οποιο "λες" τις αποφασεις που ειχες πάρει στο 2 και το παιχνιδι τις κραταει. Ισχυει; Ή αν δεν εχεις SLI το παιχνιδι σε τιμωρει; :P

 

...είχα πάρει τα saves από την θέση τους και έκανα simulate. Άρα πρέπει να ξαναπαίξω από την αρχή, με αυτά βαλμένα και import.

 

Λεπτομέρειες και για Steam Witcher 2 import save σε Witcher 3

Και γενικά πού πρέπει να έχετε τα Witcher 2 saves, αν δεν ήταν στην default περιοχή που ψάχνει το παιχνίδι.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...