Προς το περιεχόμενο

The Witcher 3: Wild Hunt


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τι έγινε βρε παιδιά;Τόσο καλό είναι που δεν σηκώνετε κεφάλι να γράψετε ένα σχόλιο;

Yep, είναι too good. Το μονο θέμα που είχα με το 2 δεν υπάρχει, παίζω στην death march δυσκολία και γουστάρω άσχημα. Πανέμορφο παιχνίδι, με χαρακτήρα και σφύζει ατμόσφαιρα. Το combat επιτέλους είναι responsive και το lock on τύπου souls που μου άρεσε αρκετά.

 

Με μια oced 970 παίζω 1080p όλα ultra εκτος από foliage distance σε high με hairworks και τρέχει νερό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 10,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μια μεχρι στιγμής θα ανεβάσω άλλες πιο μετά, gotta play

 

witcher32015-05-1908-xnoy3.png

 

Το σύστημα μάχης είναι πιο souls απο το lords of the fallen :D Δεν είναι ακριβώς το ίδιο αλλά φαίνεται απο που πήραν ιδέες. Hairworks = stuttering δυστηχώς, ακόμα και με overclocked 970. Πιθανότατα μόνο για όσους έχουν Titan X. Χωρίς hairworks έχω σταθερό εξηντάρι και οι διαφορές είναι λίγες οπτικά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το εχει παιξει κανεις σε 660ti? πως τα παει?ειμαι σε διλημμα..να το παρω για το pc ([email protected], 8giga ram,660ti)

η μηπως θα ηταν καλυτερα και ποιο απροβληματιστα να το επερνα στο ps4?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

xωρίς hairworks έχω 25-30 fps i5 3570 k 16 gb ram 2000 mhz overclocked Tahiti 7870  Με world και models στο ultra τα αλλα στο medium , shadows και water στο low 20 fps στα cutscenes .Βριζοντας την τυχη μου αφου μεχρι τις 4 το πρωι  λες και επαιζα παλι το doom 3 σε pentium III με 10 fps max.

Στο τελος εβαλα τους AMD 15.4 BETA drivers.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το setting με το μεγαλύτερο impact στην απόδοση πάντως (μετά το Hairworks) είναι το foliage distance... 

 

Εν το μεταξύ επειδή δεν πρόλαβα να δω πολλά πράγματα χθες, μήπως βρήκε κανείς ρύθμιση για FOV?? Η κάμερα με ζάλισε στην κυριολεξία σε σχέση με το 2. Λες και βλέπεις τα πάντα με fisheye lens είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1440p + Ultra + no AA + Nvidia Gameworks ultra με SLI 970gtx παιζει 60 fps...

 

http://postimg.org/image/rtgx525pt/full/

http://postimg.org/image/4ye12ef75/full/

http://postimg.org/image/94yvhqesx/full/

http://postimg.org/image/7am0zzrsh/full/

http://postimg.org/image/76s7jqmb5/full/

http://postimg.org/image/f76i8838x/full/

 

 

είναι βαρύ game πάντως...

 

SLI Scaling με δοκιμες που εκανα ειναι στο 90% απο την μονη.... Για να πιασεις 60αρι σε 1440p θες SLI. Δειτε:

 

MSI 970 GTX -> 34 FPS
 
 
SLI MSI 970 GTX -> 64 FPS
 
 
Aπο το AC Unity ειναι πιο βαρυ αλλα με μικροτερη καταναλωση μνημης...
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κλείσε το hairworks, εμενα πέρα από τα χαμηλότερα frame μου δημιουργεί stuttering που χαλάει όλη την gameplay εμπειρία. Χωρίς hairworks τρέχει σαν βούτυρο. Είναι παιχνιδάρα πάντως. Έχω κάνει 2 side quest που είναι σαν main story quest, όλα με το lore τους, ιστορία, voice acting, ενδιαφέροντες εξελίξεις. Το inquisition ούτε να του καθαρίσει τα πόδια δεν μπορεί στο TW3 και αυτό το λέω μετά από 70 ώρες με το Inquisition.

 

Το hairworks κλασική nvidia με τις extra βλακείες που βάζει και κοστίζει το μισό framerate τουλάχιστον. Τέτοια subtle εφέ πρέπει να είναι όσο optimized γίνεται, όχι να σου κατεβάζουν το framerate και να δημιουργούν stuttering. Ωστόσο το HBAO+ είναι απλά κόλαση, ούτε τεράστιο κόστος και από τις μεγαλύτερες διαφορες στον γραφικό τομέα imo.

 

Το setting με το μεγαλύτερο impact στην απόδοση πάντως (μετά το Hairworks) είναι το foliage distance...

Εγώ αυτο το έβαλα στο high και τρέχει μια χαρά

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

 

είναι βαρύ game πάντως...

 

SLI Scaling με δοκιμες που εκανα ειναι στο 90% απο την μονη.... Για να πιασεις 60αρι σε 1440p θες SLI. Δειτε:

 

 

 

 

καταλαβα..να μην ασχοληθω καν δηλαδη με την 660ti.. θα το παρω στο ps4 then thank you

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ αυτο το έβαλα στο high και τρέχει μια χαρά

 

Πάντως το συγκεκριμένο καθορίζει τον αριθμό δέντρων και βλάστησης του περιβάλλοντος. Διπλάσιοι αριθμοί δέντρων διαφορά ανά setting σύμφωνα με το GeForce.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρα παει το hairworks δεν εχω καθολου stutter...

Δοκίμασε να σπαμαρεις witcher senses, αν παραμένει σταθερό το framerate στα 60 τότε είσαι μια χαρά, εγώ έτρωγα drops με witcher senses ή στα cutscenes με closeups οποτε το έκλεισα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρα παει το hairworks δεν εχω καθολου stutter...

 

Και εγώ, μεγάλο impact στα frame αλλά stutter μηδέν, βέβαια δεν έχω παίξει πολύ κάνα 2ωρο. gigabyte gtx 970 g1.

Πάντως τελικά άλλο να παίζεις ο ίδιος και άλλο να βλέπεις βίντεο στο youtube και ας είναι 1080p/60, ένα σκαλί πάνω τουλάχιστον.

Φουλ όλα με hairworks 1080p δεν αντέχει ούτε gtx 980 να κρατήσει σταθερά 60άρι 

Πάντως μάλλον δεν θα το κρατήσω hairworks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για αρχή να πω για αποδοση, με το pc της υπογραφης και με τις ρυθμίσεις απο Source.png Πηγή: geforce experience  παιζω με 40-60 fps, 40 με 45fps σε μέρη με πολλους npc ενώ σε δάση κτλ παιζω με 55-60 fps, τελικά πολύ καλο optimization διχως ιχνος stuttering. Πραγματικά το παιχνίδι φαινεται πολύ καλύτερο απο τα συμπιεσμένα βιντεο του youtube. Mε διαφορα τα καλυτερα γραφικά που ειδα σε rpg, open world και απο τα καλυτερα για ολα τα ειδη.

 

Την λιγη ώρα που έπαιξα χρησιμοποιούσα το 360 χειριστήριο, δεν ξέρω αν αλλάξω μετά σε m+keyboard. H ατμοσφαιρα του παιχνιδιού ειναι εξαιρετική και το παιχνιδι ειναι τεράστιο. Τα voice overs εξαιρετικά και ο Geralt καλυτερος απο ποτέ. Επισης το σύστημα μάχης μου άρεσε αρκετά και ειναι σαφώς βελτιωμένο σε σχέση με το Witcher 2. Περισσοτερα αργότερα.

Επεξ/σία από BigBOSS
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...