Προς το περιεχόμενο

The Witcher 3: Wild Hunt


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παίδες ξέρει κανεις από που είναι η ποιο φθηνή τιμή π υπάρχει ως τώρα για το game; Εψαχνα πίσω κάτι σελίδες αλλά κουραστικά να βλέπω τσακωμούς με τους κονσολακιδες :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 10,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλά αφήστε πάλι τις συζητήσεις περί αυτού και ας δούμε τώρα από Τρίτη πως μπορούμε να αποκτήσουμε το καλύτερο σπαθί για κόψιμο κεφαλιών :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντιλαμβάνεσαι φυσικά ότι μιλάς για τον εαυτό σου έτσι? Ο καθένας βάζει τις δικές του προτεραιότητες.

 

Σωστό αλλά δε νομίζω ότι το κοινό των RPG έχει πολύ διαφορετικές προτεραιότητες από αυτές που ανέφερα. Δε μπορώ να θυμηθώ το τελευταίο RPG που ξέσκισε επειδή ήταν τεχνολογικό θαύμα με εξαίρεση ίσως το skyrim που και πάλι δε νομίζω ότι τα γραφικά ήταν αυτό που πουλούσε.

 

 

Παίδες ξέρει κανεις από που είναι η ποιο φθηνή τιμή π υπάρχει ως τώρα για το game; Εψαχνα πίσω κάτι σελίδες αλλά κουραστικά να βλέπω τσακωμούς με τους κονσολακιδες  :)

 

Αν και δεν είμαι ειδικός συνήθως g2a και kinguin έχουν καλές τιμές και από κει ψωνίζω. Ίσως όχι τις χαμηλότερες αλλά είναι αξιόπιστα και τα προτιμώ αν δε ψάχνεις και το τελευταίο 2ευρω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτήσω κάτι, όσοι το πήραν digital για Gog, όταν έβαλαν το Key σας έβγαλε μνμα οτι εχετε εισάγει την standard edition ή μετά σας κατέβασε το installer κατευθείαν?? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα. Διαβάζω το συγκεκριμένο νήμα για μια βδομάδα περίπου, καθώς παρακολουθώ όσο μπορώ τα του παιχνιδιού μέχρι την κυκλοφορία του, και αποφάσισα να κάνω λογαριασμό να πω κι εγώ τη γνώμη μου.

 

Προσωπικά, ένα μικρό ξενέρωμα το έχω υποστεί όσο αφορά το παιχνίδι καθώς άλλο περίμενα αρχικά και άλλο φαίνεται να έρχεται. Πέρα από την υποβάθμιση των γραφικών, το παιχνίδι δεν είναι ανοικτού κόσμου - ή, μάλλον, είναι στο περίπου. Από διάφορα που έχω τσιμπήσει δεξιά και αριστερά στο Διαδίκτυο αλλά και από αυτό το βίντεο (ίσως να έχει μικρά σπόιλερ), το παιχνίδι χωρίζεται σε μεγάλες ζώνες, δεν είναι δηλαδή ένας συνεχής ενιαίος κόσμος. Η μετάβαση από τη μία ζώνη στην άλλη γίνεται με οθόνες φόρτωσης. Με άλλα λόγια, φαντάζομαι πως είναι όπως και τα προηγούμενα παιχνίδια, μόνο που η κάθε περιοχή είναι τεράστια.

 

Όσο αφορά τώρα την υποβάθμιση των γραφικών, αν και πισάς, δεν με ενοχλεί ούτε η εξίσωση με τις κονσόλες ούτε το πώς φαίνεται τώρα. Με ενοχλεί όμως το γεγονός πως στα πρώτα τρέιλερ με μυνήματα όπως "in-game footage" άλλο παιχνίδι υπόσχονταν και άλλο παραδίδουν καθώς και η επιμονή της CDPR πως μπορούμε να κάνουμε το παιχνίδι να φαίνεται όπως σε αυτά, κάτι που σε αυτό το σημείο που βρισκόμαστε μοιάζει υπερβολικά χλωμό. Κοινώς, με ενοχλεί η παραπλανητική διαφήμιση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.allkeyshop.com/blog/buy-the-witcher-3-wild-hunt-cd-key-compare-prices/ 

εδω για Digital

 

Για Retail http://www.skroutz.gr/s/4991461/The-Witcher-3-Wild-Hunt-PC.html?keyphrase=witcher+3

Οπως και στην περιπτωση του παιχνιδιου για κονσολες, Κωτσοβολος και Multirama απο χτες δειχνουν οτι το εχουν διαθεσιμο αλλα και αισθητα ακριβοτερο απο τα αλλα καταστηματα. Οποιος λοιπον δεν μπορει να περιμενει και θελει να λιωσει το Σ/Κ ας παρει ενα τηλεφωνακι απο τα σχετικα καταστηματα .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα. Διαβάζω το συγκεκριμένο νήμα για μια βδομάδα περίπου, καθώς παρακολουθώ όσο μπορώ τα του παιχνιδιού μέχρι την κυκλοφορία του, και αποφάσισα να κάνω λογαριασμό να πω κι εγώ τη γνώμη μου.

 

Προσωπικά, ένα μικρό ξενέρωμα το έχω υποστεί όσο αφορά το παιχνίδι καθώς άλλο περίμενα αρχικά και άλλο φαίνεται να έρχεται. Πέρα από την υποβάθμιση των γραφικών, το παιχνίδι δεν είναι ανοικτού κόσμου - ή, μάλλον, είναι στο περίπου. Από διάφορα που έχω τσιμπήσει δεξιά και αριστερά στο Διαδίκτυο αλλά και από

το βίντεο (ίσως να έχει μικρά σπόιλερ), το παιχνίδι χωρίζεται σε μεγάλες ζώνες, δεν είναι δηλαδή ένας συνεχής ενιαίος κόσμος. Η μετάβαση από τη μία ζώνη στην άλλη γίνεται με οθόνες φόρτωσης. Με άλλα λόγια, φαντάζομαι πως είναι όπως και τα προηγούμενα παιχνίδια, μόνο που η κάθε περιοχή είναι τεράστια.

 

Όσο αφορά τώρα την υποβάθμιση των γραφικών, αν και πισάς, δεν με ενοχλεί ούτε η εξίσωση με τις κονσόλες ούτε το πώς φαίνεται τώρα. Με ενοχλεί όμως το γεγονός πως στα πρώτα τρέιλερ με μυνήματα όπως "in-game footage" άλλο παιχνίδι υπόσχονταν και άλλο παραδίδουν καθώς και η επιμονή της CDPR πως μπορούμε να κάνουμε το παιχνίδι να φαίνεται όπως σε αυτά, κάτι που σε αυτό το σημείο που βρισκόμαστε μοιάζει υπερβολικά χλωμό. Κοινώς, με ενοχλεί η παραπλανητική διαφήμιση.

Το ότι δεν είναι ανοιχτού κόσμου με την παραδοσιακή έννοια οι reviewers λεν ότι είναι σε μεγάλο βαθμό στα +++ του,μιας και οι περιοχές είναι τεράστιες αλλά το ποιο σημαντικό ότι κάθε τι που συναντάς έχει νόημα και αξία. Δεν γυρνάς χωρίς νόημα αα έπεσα σε bandits αα συνάντησα ένα μαμούθ (ονόματα δεν λέμε).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Retail = gog key οποτε άμα δεν σας ενδιαφέρουν τα extra καλούδια στην retail έκδοση πάρτε το για gog.

Εμενα το μονο που με χαλαει στην Retail ειναι η αισθητα μεγαλυτερη διαφορα τιμης απο Digital +τα 25ευρω για 2 expansion,ειδικα οταν το δευτερο θα βγει του χρονου που φανταζομαι θα βγει και η Enhanced Edition εκει κοντα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, σήμερα πήρα τηλεφωνάκι στο μαγαζί που ψωνίζω και το είχαν εκεί . Μου λέει το παλικάρι ότι ήρθε νωρίτερα !! 47.90Ε retail. Θα το πάρω μάλλον από Δευτέρα

 

Απορώ αφού την Τρίτη βγαίνει πως είναι έτοιμο σήμερα ; Preload ναι μπορεί να γίνει, αλλά preload σε retail δεν στέκει.

Έχει site το μαγαζί; Που βρίσκεται;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσο αφορά τώρα την υποβάθμιση των γραφικών, αν και πισάς, δεν με ενοχλεί ούτε η εξίσωση με τις κονσόλες ούτε το πώς φαίνεται τώρα. Με ενοχλεί όμως το γεγονός πως στα πρώτα τρέιλερ με μυνήματα όπως "in-game footage" άλλο παιχνίδι υπόσχονταν και άλλο παραδίδουν καθώς και η επιμονή της CDPR πως μπορούμε να κάνουμε το παιχνίδι να φαίνεται όπως σε αυτά, κάτι που σε αυτό το σημείο που βρισκόμαστε μοιάζει υπερβολικά χλωμό. Κοινώς, με ενοχλεί η παραπλανητική διαφήμιση.

 

Κι εγώ γι αυτό γκρινιάζω. Δεν με πειράζει τόσο πολύ η υποβάθμιση γραφικών σε ένα τέτοιο παιχνίδι. Εαν είναι καταστροφικό επιχειρηματικά να πουν ότι το παιχνίδι επίσημα υποβαθμήστικε για να έχουν την ίδια εμπειρία οι console gamers με τους PC gamers, τουλάχιστον να το βουλώσουν και να μη μας λένε από τη μια ότι το παιχνίδι στα Ultra είναι ίδιο με το 2013 και από την άλλη, όταν δίνουν συνέντευξη αλλού, ότι PC και consoles δεν έχουν διαφορά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ότι δεν είναι ανοιχτού κόσμου με την παραδοσιακή έννοια οι reviewers λεν ότι είναι σε μεγάλο βαθμό στα +++ του,μιας και οι περιοχές είναι τεράστιες αλλά το ποιο σημαντικό ότι κάθε τι που συναντάς έχει νόημα και αξία. Δεν γυρνάς χωρίς νόημα αα έπεσα σε bandits αα συνάντησα ένα μαμούθ (ονόματα δεν λέμε).

 

Αν και το τι έχει νόημα και τι όχι είναι κάπως υποκειμενικό, δεν νομίζω πως ο ανοιχτός κόσμος και το να έχουν νόημα αυτά που συναντάς είναι αμοιβαίως αποκλειόμενα. Αυτό που "χαλάει" ο ανοιχτός κόσμος είναι ο ρυθμός εξέλιξης της υπόθεσης ενός παιχνιδιού. Το ότι το Skyrim είναι έτσι έχει να κάνει με τη φιλοσοφία των Elder Scrolls που ενθαρρύνει την άσκοπη περιπλάνηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και το τι έχει νόημα και το όχι είναι κάπως υποκειμενικό, δεν νομίζω πως ο ανοιχτός κόσμος και το να έχουν νόημα αυτά που συναντάς είναι αμοιβαίως αποκλειόμενα. Αυτό που "χαλάει" ο ανοιχτός κόσμος είναι ο ρυθμός εξέλιξης της υπόθεσης ενός παιχνιδιού. Το ότι το Skyrim είναι έτσι έχει να κάνει με τη φιλοσοφία των Elder Scrolls που ενθαρρύνει την άσκοπη περιπλάνηση.

Και πάλι θα μπορείς να ξεχάσεις το main quest υποθέτω, μιας και οι περιοχές είναι τεράστιες με πληθώρα quests. Αυτό που έγραψα για το νόημα είναι από ένα review που λέει ο τύπος ότι πήρε μια επιλογή σε ένα side quest και μετά από πάρα πολλές ώρες και εντελώς τυχαία πέρνει μια βάρκα και βουρ για ενα κοντινό νησί που έτσι του ήρθε να πάει και τσουπ βλέπει το αποτέλεσμα της επιλογής του πριν από πόσες ώρες σε ένα απλό quest. Πιστεύω είναι γαμάτο αυτό δεν νομίζεις ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και πάλι θα μπορείς να ξεχάσεις το main quest υποθέτω, μιας και οι περιοχές είναι τεράστιες με πληθώρα quests. Αυτό που έγραψα για το νόημα είναι από ένα review που λέει ο τύπος ότι πήρε μια επιλογή σε ένα side quest και μετά από πάρα πολλές ώρες και εντελώς τυχαία πέρνει μια βάρκα και βουρ για ενα κοντινό νησί που έτσι του ήρθε να πάει και τσουπ βλέπει το αποτέλεσμα της επιλογής του πριν από πόσες ώρες σε ένα απλό quest. Πιστεύω είναι γαμάτο αυτό δεν νομίζεις ;

 

Αυτό είναι το βασικό στοιχείο των Witcher που τα κάνει να διαφέρουν από τα υπόλοιπα παιχνίδια, το ότι δηλαδή οι συνέπειες των επιλογών σου εμφανίζονται μετά από ένα μεγάλο διάστημα. Αυτό όμως πώς σχετίζεται με το αν είναι ή όχι ανοιχτός ο κόσμος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...