Προς το περιεχόμενο

The Witcher 3: Wild Hunt


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 10,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ειδικά όσοι έχουν παίξει το W2 πρέπει να ξέρουν τι να περιμένουν από gameplay... Δεν νομίζω να το έχουν αλλάξει τόσο πολύ στο 3.

Αυτό που μένει να δούμε είναι εαν το main story και τα side quests θα έχουν ενδιαφέρον.

 

Όσο αναφορά για το downgrade, οι κονσόλες έπαιξαν το ρόλο τους σε αυτό και δεν νομίζω να το αμφισβητεί κανένας. Όλα τα υπόλοιπα είναι PR shite. 

 

 

Το μόνο που μένει να δούμε πλέον τεχνικά είναι κατά πόσο καλά τρέχει. Με όλα αυτά που έχουν αφαιρεθεί και σύμφωνα με την ποιότητα που βλέπω από τα τελευταία gameplay video, οι mid range θα πρέπει να πιάνουν σταθερά 60άρια στα Ultra και οι high-end από 100 και πάνω.

Μη ξεχνάμε ότι το καλό optimization ήταν και αυτό μέσα στις υποσχέσεις όταν μας έριξαν την βόμβα πέρισυ με την καθυστέρηση ενός χρόνου.

 

Και παρ' όλα αυτά διαβάζω για day-one performance patch!!!!!!  :lol:  :lol:  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι να πουν οι τύποι ; Ξεφτιλίστηκαν μόνοι τους..Έγραφαν στα trailers του 2013 ''Actual In-Game Footage'' και τώρα μας λένε ήταν trailer κλπ..

 

RIP:

 

2669276-2544201081-iKcRG.jpg


Ειδικά όσοι έχουν παίξει το W2 πρέπει να ξέρουν τι να περιμένουν από gameplay... Δεν νομίζω να το έχουν αλλάξει τόσο πολύ στο 3.

 

Ακριβώς αυτό.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το day one patch εάν δεν κάνω λάθος είναι πιο πολύ για το stuttering αλλα κανεις δεν λέει ότι έχει κακό optimization μέχρι τώρα. Το gameplay φαίνεται ίδιο απλά πιο polished, το skill system ακόμα δεν πολυκατάλαβα, του 2 ήταν πολύ καλο αλλα μου την σπάνε τα restrictions στα abilities, εδώ φαίνεται πιο simple.

 

 

p.s. Psycho είπαμε, τα screens από games είναι πια είναι αδιάφορα. Photoshop rulez!! :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με GTX 970 πάντως σε 1080P λέει ο τύπος της NVIDIA ότι θα μπορείς να έχεις Uber settings + Gameworks enabled με 50-60FPS.


p.s. Psycho είπαμε, τα screens από games είναι πια είναι αδιάφορα. Photoshop rulez!! :D

 

Ποιο photoshop, το από πάνω είναι από το VGX 2013 trailer, pre-downgraded of course :D

 

New Build:

W2475ee.gif

 

Old Build:

ilo8ZEuf1yn7w.gif

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μακάρι να γίνει, αν και δεν το κόβω.

 

Ο άλλος από πάνω(Στο forum της CDPR) λέει τα δικά του, ότι και καλά θα δεις την ποιότητα του 2013 σε Ultra και δεν έχει καμία σχέση. Ποιον κοροϊδεύουν δεν μπορώ να καταλάβω..Damage control στην κυριολεξία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το build του 2013 καμια μα καμια σχεση με τωρα..τι να πω πραγματικα...χειροτερο downgrade κ απο το watch dogs...χαχαχαχαχα!!!!!Φορτσα στα χναρια που χαραξε η nubisoft!!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για gameplay θα αξίζει να συζητήσεις όταν βγει το Oculus Rift του χρόνου, εκεί θα 'ναι άλλη εμπειρία. Εδώ τώρα τα γνωστά, keyboard/mouse ή controller.

 

Στο oculus rift θα πρέπει να βγάζεις 120 fps για να μη κάνεις εμετό, οπότε ή θα έχει πολλές ρυθμίσεις κατεβασμένες ή θα έχει SLI με δυνατές GPU, μιλάω για τα εξαιρετικά απαιτητικά games.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που με εξοργήζει εμένα προσωπικά είναι όχι τόσο το downgrade καθ' εαυτό (γιατί σαν παιχνίδι θα είναι πολύ καλό) αλλά η επιμονή τους να μας λένε ψέμματα μπροστά στα μούτρα μας. Αυτά τα είχα συνηθήσει από τη Ubi και ομολογώ ότι έχω μείνει λίγο μαλάκας με αυτή τη στάση της CDPR.

 

Εαν έλεγαν "αναγκαστίκαμε τελικά να μειώσουμε κάποια πράγματα για να τρέχει καλύτερα", θα το προσπερνούσα και θα πήγαινα παρακάτω. Αλλά όσο το αρνούνται και επιμένουν, τόσο η κοινότητα θα το συζητάει και θα κάνει συνεχώς συγκρίσεις. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά επειδή την προδοσία και την κοροϊδία δεν την ανέχομαι θα αγοράσω το παιχνίδι όταν πάει 5-10€ και αν.

Όχι τίποτα άλλο αλλά στη συγκεκριμένη εταιρεία μας το έπαιζαν φανατικοί pc gamers που μας έλεγαν ότι δεν θα ξεπουληθούν ποτέ.

Πιστεύω ότι μερικοί δεν καταλαβαίνουν ότι οι διαμαρτυρίες για το downgrade δεν έχουν να κάνουν με απλό bitching αλλά με την ορθή στάση που πρέπει να έχει κάθε καταναλωτής όταν τον εξαπατούν.

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που με εξοργήζει εμένα προσωπικά είναι όχι τόσο το downgrade καθ' εαυτό (γιατί σαν παιχνίδι θα είναι πολύ καλό) αλλά η επιμονή τους να μας λένε ψέμματα μπροστά στα μούτρα μας. Αυτά τα είχα συνηθήσει από τη Ubi και ομολογώ ότι έχω μείνει λίγο μαλάκας με αυτή τη στάση της CDPR.

 

Εαν έλεγαν "αναγκαστίκαμε τελικά να μειώσουμε κάποια πράγματα για να τρέχει καλύτερα", θα το προσπερνούσα και θα πήγαινα παρακάτω. Αλλά όσο το αρνούνται και επιμένουν, τόσο η κοινότητα θα το συζητάει και θα κάνει συνεχώς συγκρίσεις. 

 

Καλά δεν ντρέπεσαι λίγο που σε ενόχλησαν και τα ψέματά τους αντί να τα κατεβάσεις αμάσητα ;

Προσωπικά επειδή την προδοσία και την κοροϊδία δεν την ανέχομαι θα αγοράσω το παιχνίδι όταν πάει 5-10€.

Οχι τίποτα άλλο αλλά στη συγκεκριμένη εταιρεία μας το έπαιζαν φανατικοί pc gamers που μας έλεγαν ότι δεν θα ξεπουληθούν ποτέ.

 

Έτσιιιιι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

την GTX 960 γιατί εδώ την έχει low, medium και high settings;

http://www.geforce.com/whats-new/articles/the-witcher-3-wild-hunt-is-your-system-ready

 

αυτές οι ρυθμισεις για κάθε κάρτα ειναι για 60 fps;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...