Προς το περιεχόμενο

The Witcher 3: Wild Hunt


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλά πάντως βλέπω γενικά το reception από το gaming κοινό και τους pcάδες που κλαίγονται για downgrade μονο σαν elitist manchildren μπορώ να τους χαρακτηρίσω. Δεν έχετε βαρεθεί σε κάθε release να κλαίγεστε για τα γραφικά; Για εμενα είναι μεγαλύτερο συν ότι μπορεί πιθανότατα εμείς που έχουμε 970/980 να το τρέχουμε σε 2560x1440 ανάλυση χωρίς προβλήματα και όσοι έχουν Titan X να το τρέχουν σε 4k.

 

Πρέπει δηλαδή να βγάλουν κάτι τόσο unoptimized που μονο όσοι έχουν Titan x να μπορούν να το τρέχουν; Θα το πω άλλη μια, είδαμε και το Unity ποσο άρεσε στους pcάδες που παρότι η έκδοση του PC είναι πανέμορφη οι pcάδες πάλι κράζανε γιατί δεν έτρεχε στα low-mid end συστήματα. Στην τελική ότι και να γίνει θα κράζετε εσείς.

 

Και γω αυτό έχω καταλάβει ότι είναι το ζητούμενο κάποιων. Να παίζει μόνο στο μηχάνημά τους. Δεν είναι τυχαίες οι αναφορές στο κόστος της GPU τους σε σχέση με τους υπόλοιπου "τενεκέδες" ουτε και η αναφορά στο Crysis που έπαιζε σωστά 2 χρόνια αφού κυκλοφόρησε στα μηχανήματα των περισσότερων.

 

Και όλο αυτό μασκαρεύεται πίσω από το "μας υποσχέθηκαν μπλαμπλαμπλα και τελικά μας κορόιδεψαν μπλαμπλαμπλα".

 

Είναι και αυτός από τους λόγους που προκαλούν τη "βίαιη" αντίδραση κάποιων

Θέλω κάτι να ρωτήσω αλλά φοβάμαι μην φάω ban. :) Δεν έχω παίξει κανένα witcher . Λέω να ξεκινήσω με το πρώτο αλλά πρώτα να διαβάσω τα βιβλία. Κυκλοφορούν κατα προτίμηση στα Ελληνικά; Και με τι σειρά να τα διαβάσω. Έχει ασχοληθεί κανείς ;;;

Τα παιδιά μερικές σελίδες πιο πάνω έχουν ποστάρει αρκετά πράγματα για βιβλία και μάλιστα κάποιος τα βρήκε free και πρόσθεσε link. Θέλει λίγο ψάξιμο μέσα στο κακό χαμό αλλά σίγουρα θα το βρεις το post του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 10,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators

Θέλω κάτι να ρωτήσω αλλά φοβάμαι μην φάω ban. :) Δεν έχω παίξει κανένα witcher . Λέω να ξεκινήσω με το πρώτο αλλά πρώτα να διαβάσω τα βιβλία. Κυκλοφορούν κατα προτίμηση στα Ελληνικά; Και με τι σειρά να τα διαβάσω. Έχει ασχοληθεί κανείς ;;;

 

Ban! :P :P

 

Δεν χρειάζεται να διαβάσεις τα βιβλία πριν παίξεις, αλλά βασίζονται τα παιχνίδια σε αυτά και οι χαρακτήρες πετάνε και κομμάτια από το παρελθόν (βιβλία) του Geralt.

 

Εγώ προσωπικά δεν τα έχω διαβάσει ακόμα, αλλά δεν με έχει σταματήσει από το να περάσω καλά με τις in-game ιστορίες του Geralt.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ για να σου πω την αλήθεια χάθηκα λιγάκι με το πρώτο παιχνίδι. Έχω την εντύπωση ότι δεν σε βάζει ομαλά στο lore και στους χαρακτήρες του κόσμου, ειδικά άπαξ και μπεις στη Vizima που γίνεται χαμός. Οπότε ίσως θα ήταν καλή ιδέα να διαβάσεις πρώτα τα βιβλία για να έχεις μια ιδέα του ποιος είναι τι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι πλειοψηφία των gamers είναι μεταξύ Sony/M$/Nintento και όχι στην πλατφόρμα των Windows. Στους ανταγωνιστικούς καιρούς που ζούμε, η εταιρία θα ρίξει το κόστος παραγωγής, με ό,τι αυτό συνεπάγεται.

 

Εφόσον οι κονσόλες κρατάνε το μεγαλύτερο κομμάτι της πίτας, τα παιχνίδια θα φτιάχνονται βάση αυτών. Και το PR φυσικά θα ταϊζει τόνους παπαρολογίας.

 

Dont be alarmed. Everything is working as intended.

Τα wticher 1 &2 πουλησαν πολυ καλα στο pc  . Το 2 το οποιο μαλιστα βγηκε και στο 360 πουλησε περισσοτερο στο pc και το 1 που βγηκε μονο σε pc πουλησε αρκετα καλα για να μπορεσουν να φτιαξουν το witcher 2. Αρα εφοσον η εταιρια εχει βγαλει κερδος απο το pc στα 2 προηγουμενα παιχνιδια της δεν εχει λογο να μην βγαλει την καλυτερη εκδοση στο pc. Οσο για το οτι οι περισσοτεροι gamers λες οτι ειναι σε ms& sony.... Συμφωνα με τα νουμερα πωλησεων που βλεπουμε απο το steam spy στις περισσοτερες περιπτωσεις η pc εκδοση φτανει η και ξεπερναει σε πωλησεις την εκοδση του xbox one.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Εγώ για να σου πω την αλήθεια χάθηκα λιγάκι με το πρώτο παιχνίδι. Έχω την εντύπωση ότι δεν σε βάζει ομαλά στο lore και στους χαρακτήρες του κόσμου, ειδικά άπαξ και μπεις στη Vizima που γίνεται χαμός. Οπότε ίσως θα ήταν καλή ιδέα να διαβάσεις πρώτα τα βιβλία για να έχεις μια ιδέα του ποιος είναι τι.

 

Οκ, θέλει κι ένα ψαξιματάκι. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ για να σου πω την αλήθεια χάθηκα λιγάκι με το πρώτο παιχνίδι. Έχω την εντύπωση ότι δεν σε βάζει ομαλά στο lore και στους χαρακτήρες του κόσμου, ειδικά άπαξ και μπεις στη Vizima που γίνεται χαμός. Οπότε ίσως θα ήταν καλή ιδέα να διαβάσεις πρώτα τα βιβλία για να έχεις μια ιδέα του ποιος είναι τι.

 

Μόνο καλή ιδέα; Εγώ το ξεκινάω άμεσα!!!

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ, θέλει κι ένα ψαξιματάκι. :P

 

Χαχαχα, πίστεψέ με, με το OCD που έχω αν δεν "βάψω" κάθε γωνιά του χάρτη (που λέγαμε στα Baldur's Gate), δεν ησυχάζω. Απλά το storytelling από το σημείο που μπαίνεις στη Vizima γίνεται κάπως άγαρμπο, λες και θα έπρεπε να ξέρουμε τους πάντες και τα πάντα. Εκεί που είχα τρεις χαρακτήρες στο σχετικό tab του journal, ξαφνικά έγιναν ξέρω γω 30. Και δώσ' του διάβασμα... Ήταν ένα αφηγηματικό spike αν θες (μα πώς τα λέω) που μάλιστα την πρώτη φορά που έπαιξα το παιχνίδι με αποθάρρυνε τόσο που το παράτησα. Βέβαια πλέον το θεωρώ ίσως το καλύτερο RPG που έχω παίξει ποτέ (δεν έχω παίξει το 2 ακόμη).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.geforce.com/whats-new/articles/the-witcher-3-wild-hunt-is-your-system-ready

Rendering tens of thousands of hairs simultaneously requires significant computational power, a task best suited to NVIDIA GeForce GTX 900 Series GPUs, which crunch tessellation tasks up to three times faster than previous-generation graphics cards. This tessellation prowess also proves useful out on The Witcher 3: Wild Hunt’s dangerous seas, whose waves and ripples are rendered solely through tessellation.

 

The other major addition to the PC edition is the inclusion of NVIDIA HBAO+, a high-quality Ambient Occlusion (AO) technique that greatly improves the quality of shadowing around objects and characters game-wide. Powered by DirectX 11 and NVIDIA secret sauce, HBAO+ is the AO solution of choice for developers seeking ultimate image quality.

 

Though not a selectable or configurable setting, The Witcher 3: Wild Hunt also features NVIDIA PhysX, which adds realistic cloth and destruction effects throughout the game. Powered by the CPU and available on all platforms, these effects make the world feel more alive and dynamic, with cloth blowing the in the wind and objects exploding realistically. On PC, these effects run at a higher detail level and with additional particles that further increase their fidelity and realism.

 

To support and drive all of these features at peak performance on our vast range of graphics cards, we’ll be releasing a Game Ready GeForce GTX The Witcher 3: Wild Hunt driver shortly before the eagerly-anticipated title goes live next Tuesday. Optimizing performance, the Game Ready drivers ensure the best possible experience, and come loaded with a SLI profile for peerless performance in multi-GPU systems.

 

tweet.png

Πόσα γίγα πιάνει στον δίσκο; Τελικά ένα σάϊτ με την καλύτερη τιμή;

 

25~ gb

 

G2A/Nuuvem γύρο στα 30 ευρώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Επειδή εκ νέου σβήστηκαν posts, επισημαίνω ότι ισχύουν τα όσα γράφει ο Snoob εδώ:
http://www.insomnia.gr/topic/472504-the-witcher-3-wild-hunt/?p=53999536
 

Ιδιαίτερη προσοχή δώστε στο θέμα με τα reports. Αφήστε τον συντονισμό του thread στους moderators, και χρησιμοποιήστε τη λειτουργία της αναφοράς αν πιστεύετε ότι κάτι χρήζει της προσοχής κάποιου συντονιστή. 

Ειλικρινά, παρατηρώ μια γκρίνια για την κατάντια των threads, και αυτά τα μέλη (και όχι μόνο) δεν έχουν στείλει ούτε ένα report (!)

 

Τέλος, συμφωνώ με το πνεύμα στο post του pappous_soulis. Το οποίο δεν εννοεί -κατά τη δική μου γνώμη- να ανοίξετε νέο thread επειδή αυτό έχει γίνει χάλια. Εννοεί ότι μπορείτε κάλλιστα να ξεκινήσετε και να συντηρήσετε μια συζήτηση εδώ για αυτό που παραπονιέστε ότι λείπει, γιατί είναι στο χέρι σας και μόνο. 

 


Σοβαρή απορία.
 
Όσοι εκνευρίζεστε με τον Psycho που ποστάρει για τα γραφικά, γιατί δεν ανοίγετε δικιά σας συζήτηση για το gameplay/story/lore/whatever; Κλαίγεστε συνέχεια για τις παρεμβάσεις του αλλά δε βλέπω να ανοίγετε δικιά σας κουβέντα. Άμα τον κάνετε και ignore δε θα έχετε και πρόβλημα στο να παρακολουθείτε τη ροή των ποστ, οπότε ποιος ο λόγος όλης αυτής της βαβούρας;
 
Χαλαρώστε και ο καθένας ας μιλήσει γι'αυτό που τον ενδιαφέρει.

 

Η συζήτηση για θέματα συντονισμού και η meta συζήτηση για το ποιος είναι ο καλύτερος ή ο χειρότερος poster δεν θα συνεχιστεί σε αυτό το thread. Το ίδιο και οι επιθέσεις προς άλλα μέλη του forum.

Ό,τι απορίες και παράπονα έχετε, απευθύνεστε με pm σε συντονιστή ή κάνετε αναφορά. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειλικρινά, τι να πεις για το gameplay ; Έχει μείνει στάσιμο εδώ και 10-15 χρόνια παίζουμε με keyboard/mouse, μόνο τα γραφικά είχαν εξέλιξη και τώρα ούτε κι' αυτά. Για gameplay θα αξίζει να συζητήσεις όταν βγει το Oculus Rift του χρόνου, εκεί θα 'ναι άλλη εμπειρία. Εδώ τώρα τα γνωστά, keyboard/mouse ή controller.


 

Low-Medium-High ένα και το αυτό δηλαδή, console port confirmed.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Πόσα γίγα πιάνει στον δίσκο; Τελικά ένα σάϊτ με την καλύτερη τιμή;

 

Παίζει και με χόλα ουκρανία απο γκογκ στα 18

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...