Προς το περιεχόμενο

The Witcher 3: Wild Hunt


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

χαχαχα λεει τωρα για downgrades...καμια σχεση με το παιχνιδι που εβλεπα στα trailers (των κονσολων συμπληρωνει λογω του οτι εχει την εκδοση του PS4) παρολαυτα λεει οτι το παιχνιδι ειναι πανεμορφο!

 

edit: Inquisition σε καποια σημεια ειναι πιο ομορφο αλλα αυτο που κανει καλυτερο το witcher ειναι οτι ειναι πολυ πιο ζωντανο,σε χρωματα,κινησεις κλπ.το real time weather ειναι αψογο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 10,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σοβαρή απορία.

 

Όσοι εκνευρίζεστε με τον Psycho που ποστάρει για τα γραφικά, γιατί δεν ανοίγετε δικιά σας συζήτηση για το gameplay/story/lore/whatever; Κλαίγεστε συνέχεια για τις παρεμβάσεις του αλλά δε βλέπω να ανοίγετε δικιά σας κουβέντα. Άμα τον κάνετε και ignore δε θα έχετε και πρόβλημα στο να παρακολουθείτε τη ροή των ποστ, οπότε ποιος ο λόγος όλης αυτής της βαβούρας;

 

Χαλαρώστε και ο καθένας ας μιλήσει γι'αυτό που τον ενδιαφέρει.

Όχι, μόνο προσπάθεια για ειρωνία και για τον τελευταίο λόγο πάντα.Γιατί η δική μας η γνώμη πρέπει να επιβληθεί στον άλλον, απλά επειδή είναι δική μας.Ε και κατά συνέπεια σωστή.

Εμένα πάλι δε με ενδιαφέρει τι λέει ο καθένας.Ας κλαίγεται όση ώρα θέλει στην τελική για το κάθε τι.Υπάρχει και η αγνόηση από το φόρουμ το ίδιο και η αγνόηση από τα ματάκια μας και τον εγκέφαλό μας.Αν εγώ θεωρώ κάποιον κομπλεξικό και ενοχλητικό και συνεχίζω να του απαντώ στο ίδιο ύφος πιστεύοντας και περιμένοντας να τον ισιώσω, νομίζω δεν είμαι λιγότερο κομπλεξικός ή ενοχλητικός.

Λόγω έλλειψης χρόνου έχω καιρό να ασχοληθώ με το φόρουμ, αλλά βλέπω πολλά ανησυχιτικά κρούσματα τελευταία να προσπαθεί ο καθένας να θέσει τα δικά του αυθαίρετα όρια στο τι θα δύναται να πει ο κάθε χρήστης. Δε θα ανεβάσω και πίεση κιόλας, απλά δε μου αρέσουν οι απρόκλητες ειρωνίες και τα αχρείαστα ψυχογραφήματα του συνομιλητή από κάθε διαφωνούντα.

Εγώ θα πρότεινα σε όσους θέλουν να ανήκουν στην ελίτ των gamers, στην πλατωνική ιδέα του gamer να παρακολουθούν το θέμα των κονσολών. Εκεί που στα τελευταία 30 μηνύματα τα 28 αφορούν 1080p,60fps,framedrops και day one patch.Ξέρεις, τω όντως όντι του gaming...

Επεξ/σία από Bigi444444
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι, μόνο προσπάθεια για ειρωνία και για τον τελευταίο λόγο πάντα.Γιατί η δική μας η γνώμη πρέπει να επιβληθεί στον άλλον, απλά επειδή είναι δική μας.Ε και κατά συνέπεια σωστή.

Εμένα πάλι δε με ενδιαφέρει τι λέει ο καθένας.Ας κλαίγεται όση ώρα θέλει στην τελική για το κάθε τι.Υπάρχει και η αγνόηση από το φόρουμ το ίδιο και η αγνόηση από τα ματάκια μας και τον εγκέφαλό μας.Αν εγώ θεωρώ κάποιον κομπλεξικό και ενοχλητικό και συνεχίζω να του απαντώ στο ίδιο ύφος πιστεύοντας και περιμένοντας να τον ισιώσω, νομίζω δεν είμαι λιγότερο κομπλεξικός ή ενοχλητικός.

Λόγω έλλειψης χρόνου έχω καιρό να ασχοληθώ με το φόρουμ, αλλά βλέπω πολλά ανησυχιτικά κρούσματα τελευταία να προσπαθεί ο καθένας να θέσει τα δικά του αυθαίρετα όρια στο τι θα δύναται να πει ο κάθε χρήστης. Δε θα ανεβάσω και πίεση κιόλας, απλά δε μου αρέσουν οι απρόκλητες ειρωνίες και τα αχρείαστα ψυχογραφήματα του συνομιλητή από κάθε διαφωνούντα.

Εγώ θα πρότεινα σε όσους θέλουν να ανήκουν στην ελίτ των gamers, στην πλατωνική ιδέα του gamer να παρακολουθούν το θέμα των κονσολών. Εκεί που στα τελευταία 30 μηνύματα τα 28 αφορούν 1080p,60fps,framedrops και day one patch.Ξέρεις, τω όντως όντι του gaming...

 

Επειδή είμαι μέρος αυτού του spam και σίγουρα της ειρωνίας θα προσπαθήσω να εξηγήσω απ'τη πλευρά μου τι με ενοχλεί σ'αυτό το thread χωρίς να το προσωποποιήσω.

 

Ναι, ο καθένας έχει το δικαίωμα να πει ό,τι θέλει και εφόσον είναι on-topic.

Ναι, τα γραφικά είναι κομμάτι άξιο σχολιασμού σε ένα game και πολύ συχνά πολύ σημαντικό. Για παράδειγμα είναι ανεκτίμητη η βοήθεια που μπορείς να δώσεις σε κάποιον είτε προσφέροντάς του ένα τρόπο να ανεβάσει τα frames του αν έχει low-end μηχάνημα ή ένα τρόπο σε κάποιον με high-end να αυξήσει τη ποιότητα των γραφικών με mod/tips/ρυθμίσεις/οτιδήποτε.

Ναι, η αναφορά σε ένα downgrade είτε γραφικών ή gameplay σε σχέση με τις υποσχέσεις μιας εταιρίας που μπορεί να απογοήτευσε κάποιους είναι επίσης ενδιαφέρον κομμάτι.

 

Όπως ανέφερε και ο psycho τα λοιπά forums είναι γεμάτα με downgrade chats. Το πρόβλημα εδώ όμως στο insomnia είναι ότι δεν υπάρχει Witcher Section ώστε κάποιος να ανοίξει ένα νέο thread περί downgrade αποκλειστικά και να το ξεσκίσει το θέμα. Υπάρχει ένα και μόνο topic που δική μας δουλειά είναι να μη το κάνουμε κώλο.

 

Πόσες σελίδες όμως πρέπει να γραφτούν για το ίδιο ακριβώς πράγμα?

Πόσα post πρέπει να κάνει λέγοντας ακριβώς τα ΙΔΙΑ μέχρι να θεωρηθούν spam?

Ποια ακριβώς διαφορά στη χρησιμότητα για κάποιον τρίτο έχει το 1000στο post για downgrade και κοροϊδία της εταιρίας με το δικό μου ειρωνικό σχόλιο?

 

Όχι δεν είναι λύση να μπλοκάρω τον psycho γιατί πολύ απλά είναι από τους πιο "geeks" του forum με τη καλή έννοια και συχνά ποστάρει ενδιαφέροντα links πληροφορίες κτλ άσχετα με το κόλλημα που έφαγε εδώ.

 

Πάνε 2-3 thread πιο κάτω. Το GTA 5 ένα από τα πιο ενδιαφέροντα games των τελευταίων ετών με άπειρο υλικό, άπειρα mods, άπειρα tips να δώσει ο ένας στον άλλο, άπειρες ευκαιρίες να κάνει ο κόσμος online teams και να παίζουν μεταξύ τους κτλ κτλ κτλ και το thread ΔΕ ΔΙΑΒΑΖΕΤΑΙ.

 

Οπότε ωραία και σωστά τα φιλοσοφικά που λες περί δικαιωμάτων να ποστάρεις αυτό που θες, ότι είναι άσχημες οι ειρωνίες κτλ αλλά ναι κάποιοι ανεβάζουμε πίεση όταν διαβάζουμε 1000στη φορά τα ίδια πράγματα που συχνά συμπεριλαμβάνουν και λογικές "εμείς με τις κάρτες γραφικών των 600€" και σεις "με τους τενεκέδες των 100€".

 

Συνοψίζοντας δε θεωρώ ότι ο psycho έχει άδικο σε αυτά που λέει (άσχετα αν έχει λιγότερη βαρύτητα για μένα το downgrade) αλλά εδώ και αρκετές μέρες/σελίδες το θεωρώ spam να postάρει συνέχεια τα ίδια και τα ίδια και αντιδρώ. Φαντάζομαι το ίδιο νιώθουν και πολλοί άλλοι όπως φαίνεται και από τη ροή του post εκτός και αν μια μέρα μαζευτήκαμε άγνωστοι και αποφασίσαμε να κάνουν cyber-bullying σε κάποιον που δε ξέρουμε.

 

Edit: Για να φέρω και ένα παράδειγμα. Μου θυμίζει κάποιες συνελεύσεις στο Πολυτεχνείο που είχα την ατυχία να πάω όπου (λόγω και της κυριαρχίας των αριστερών παρατάξεων) αντί να ασχολούμαστε με τα προβλήματα του Πολυτεχνείου ασχολούμασταν με τη Παλαιστίνη. Και οκ κάνε μια αναφορά στη Παλαιστίνη κανένα πρόβλημα. Αλλά να μιλάς ΜΟΝΟ για την Παλαιστίνη και την Αμερική σε ΚΑΘΕ συνέλευση αδιαφορώντας για οτιδήποτε άλλο(ενδεχομένως και πιο χρήσιμο) τότε ναι είναι πρόβλημα

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kατανοητά αυτά που λες και σεβαστά και λογικά και ό,τι άλλο θες.Δε σου λέω οτι έχεις άδικο.Απλά νομίζω ότι απαντώντας στη μιζέρια με μιζέρια δεν καταφέρνουμε και τίποτα ιδιαίτερο.Εάν κάποιος δε θέλει να καταφύγει σε πιο δραστικά μέτρα και να ζητήσει την παρέμβαση κάποιου συντονιστή, απλά προσπερνάει το κάθε μήνυμα που θεωρεί ανούσιο εάν δεν τον καλύπτει το ignore.Από τα πρώτα δευτερόλεπτα ανάγνωσης τα καταλαβαίνουμε αυτά τα μηνύματα, δεν είναι θέμα.Ας σώσει ο καθένας τον εαυτό του πρώτα από τα νεύρα και ας μη συνεχίζει στο ίδιο μοτίβο ή ακόμα χειρότερα κάνοντας την τρίχα τριχιά.Η γνώμη μου τουλάχιστον είναι πως εμμένοντας και προσπαθώντας να βάλουμε με το ζόρι κάποιον στη λογική μας το μόνο που θα καταφέρουμε είναι να κάνουμε περισσότερο ντόρο από το να τον αγνοούσαμε, να τον αφήναμε να πει ότι έχει να πει και τέρμα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περα απο τις υπερβολες και τα 10 αρια ?? που  παιρνει στον ειδικο τυπο για τα boobs σε 1080p 60fps  ας περιμενουμε να το δουμε πως παιζει αντι να σφαζομαστε .....  γιατι φερνει πολυ στο gameplay του witcher 2 και οντως  εχουμε φαει πολλες next gen marketing φολες. Για το revolutionary new open world το λεω μην παρεξηγηθω οτι το witcher 2 η το 1 δεν ηταν υπέροχα . Οποτε προσωπικα με επιφυλαξη . Τωρα για τα φορουμ καλο και δημοκρατικο δεν ειναι να ακουγονται ολες οι αποψεις ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι πλειοψηφία των gamers είναι μεταξύ Sony/M$/Nintento και όχι στην πλατφόρμα των Windows. Στους ανταγωνιστικούς καιρούς που ζούμε, η εταιρία θα ρίξει το κόστος παραγωγής, με ό,τι αυτό συνεπάγεται.

 

Εφόσον οι κονσόλες κρατάνε το μεγαλύτερο κομμάτι της πίτας, τα παιχνίδια θα φτιάχνονται βάση αυτών. Και το PR φυσικά θα ταϊζει τόνους παπαρολογίας.

 

Dont be alarmed. Everything is working as intended.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

off-topic:

 

 

Οι πλειοψηφία των gamers είναι μεταξύ Sony/M$/Nintento και όχι στην πλατφόρμα των Windows. Στους ανταγωνιστικούς καιρούς που ζούμε, η εταιρία θα ρίξει το κόστος παραγωγής, με ό,τι αυτό συνεπάγεται.

 

Εφόσον οι κονσόλες κρατάνε το μεγαλύτερο κομμάτι της πίτας, τα παιχνίδια θα φτιάχνονται βάση αυτών. Και το PR φυσικά θα ταϊζει τόνους παπαρολογίας.

 

Dont be alarmed. Everything is working as intended.

 

 

Το bold από που ακριβώς προκύπτει; Το βασίζεις κάπου ή απλά το βγάζεις από το μυαλό σου; Last time I checked το Steam είχε 75 εκατομμύρια χρήστες, ενώ όλες οι next-gen κονσόλες μαζί έχουν πουλήσει 43 εκατομμύρια κομμάτια. Και επειδή είμαι μεγαλόκαρδος σου υπολογίζω στις κονσόλες και την Nintendo (που δεν έχει multi-platforms), ενώ δεν σου υπολογίζω στο πισί άλλες πλατφόρμες ή/και retail και δεν σου υπολογίζω καν το LoL.

 

Οπότε θα ήθελα να ακούσω την επιχειρηματολογία σου σχετικά με το ότι οι περισσότεροι gamers παίζουν σε κονσόλες παρά σε Windows.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά πάντως βλέπω γενικά το reception από το gaming κοινό και τους pcάδες που κλαίγονται για downgrade μονο σαν elitist manchildren μπορώ να τους χαρακτηρίσω. Δεν έχετε βαρεθεί σε κάθε release να κλαίγεστε για τα γραφικά; Για εμενα είναι μεγαλύτερο συν ότι μπορεί πιθανότατα εμείς που έχουμε 970/980 να το τρέχουμε σε 2560x1440 ανάλυση χωρίς προβλήματα και όσοι έχουν Titan X να το τρέχουν σε 4k.

 

Πρέπει δηλαδή να βγάλουν κάτι τόσο unoptimized που μονο όσοι έχουν Titan x να μπορούν να το τρέχουν; Θα το πω άλλη μια, είδαμε και το Unity ποσο άρεσε στους pcάδες που παρότι η έκδοση του PC είναι πανέμορφη οι pcάδες πάλι κράζανε γιατί δεν έτρεχε στα low-mid end συστήματα. Στην τελική ότι και να γίνει θα κράζετε εσείς.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλω κάτι να ρωτήσω αλλά φοβάμαι μην φάω ban. :) Δεν έχω παίξει κανένα witcher . Λέω να ξεκινήσω με το πρώτο αλλά πρώτα να διαβάσω τα βιβλία. Κυκλοφορούν κατα προτίμηση στα Ελληνικά; Και με τι σειρά να τα διαβάσω. Έχει ασχοληθεί κανείς ;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...