Προς το περιεχόμενο

The Witcher 3: Wild Hunt


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οποιος πραγματικα θελει να σκασει φραγκα για να παιξει και να ξεχωρισει θα παει σε 4κ gaming 60fps και τελειωσε το θεμα. Βεβαια θα μου πεις οτι θελει μια περιουσια για να παιξεις σε 4κ τετοια παιχνιδια. Ετσι ηταν και παλια για να επαιζες τα γνωστα Fps επρεπε να τα σκας χοντρα και εν μερη σχετικα συχνα απο τους υπολοιπους. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 10,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators

 

Όσο για ΕΑ/Ubisoft, δεν θυμάμαι να έκαναν υποσχέσεις οτι η PC έκδοση κάποιου τίτλου τους θα είναι κλάσεις άνωτερη.

 

Battlefield 3 ή 4 δεν έλεγαν ότι "είναι φτιαγμένο σε PC" και λίγο πριν βγει "τελικά οι κονσόλες είναι εκεί που το φτιάχνουμε τώρα" ;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το hardware δεν έχει καμία σχέση με το 2007/2008, σύγκρινε μια 8800GTX με μια GTX 980 και πες μου πόσες κλάσεις πάνω είναι η δεύτερη, για Titan X κλπ δεν το συζητώ καν. Απλά το Crysis 1 ήταν το τελευταίο παιχνίδι που ήταν φτιαγμένο αποκλειστικά για το PC, όταν βγήκε στο Ps3/X360, δεν βλεπόταν. Από 'κει και έπειτα τσιμπάμε console ports όπου το Low και το Ultra είναι σχεδόν τα ίδια με μικροδιαφορές και αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι πως ΟΛΕΣ οι εταιρείες το κάνουν αυτό πλέον. Μόνο η CDPR είχε μείνει που ξεχώρισε με το Witcher 2, αλλά από ότι φαίνεται μας την έκαναν κι' αυτοί. Και ξαναλέω, δεν είναι ότι δεν μ' αρέσουν τα τωρινά γραφικά του, αλλά η κοροϊδία μιας εταιρείας δεν πρέπει να περνάει έτσι. Λένε πράγματα και είναι σαν να μας θεωρούν ηλίθιους που θα τα καταπιούμε με τη μία.


Battlefield 3 ή 4 δεν έλεγαν ότι "είναι φτιαγμένο σε PC" και λίγο πριν βγει "τελικά οι κονσόλες είναι εκεί που το φτιάχνουμε τώρα" ;

 

Στο BF3 ήταν αυτό, που τελικά είπαν ότι γύρισαν στο PS3 σαν lead platform.


Οποιος πραγματικα θελει να σκασει φραγκα για να παιξει και να ξεχωρισει θα παει σε 4κ gaming 60fps και τελειωσε το θεμα. Βεβαια θα μου πεις οτι θελει μια περιουσια για να παιξεις σε 4κ τετοια παιχνιδια. Ετσι ηταν και παλια για να επαιζες τα γνωστα Fps επρεπε να τα σκας χοντρα και εν μερη σχετικα συχνα απο τους υπολοιπους. 

 

Σιγά που θα ξεχωρίσει, το ίδιο με τις κονσόλες θα βλέπει(Textures/Lighting κλπ) απλά θα 'ναι σε 4Κ και με περισσότερα frames.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το hardware δεν έχει καμία σχέση με το 2007/2008, σύγκρινε μια 8800GTX με μια GTX 980 και πες μου πόσες κλάσεις πάνω είναι η δεύτερη, για Titan X κλπ δεν το συζητώ καν. Απλά το Crysis 1 ήταν το τελευταίο παιχνίδι που ήταν φτιαγμένο αποκλειστικά για το PC, όταν βγήκε στο Ps3/X360, δεν βλεπόταν. Από 'κει και έπειτα τσιμπάμε console ports όπου το Low και το Ultra είναι σχεδόν τα ίδια με μικροδιαφορές και αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι πως ΟΛΕΣ οι εταιρείες το κάνουν αυτό πλέον. Μόνο η CDPR είχε μείνει που ξεχώρισε με το Witcher 2, αλλά από ότι φαίνεται μας την έκαναν κι' αυτοί. Και ξαναλέω, δεν είναι ότι δεν μ' αρέσουν τα τωρινά γραφικά του, αλλά η κοροϊδία μιας εταιρείας δεν πρέπει να περνάει έτσι. Λένε πράγματα και είναι σαν να μας θεωρούν ηλίθιους που θα τα καταπιούμε με τη μία.

Αν εμεις ειμαστε ηλιθιοι που το παιχνιδι μπορουμε να το αγορασουμε Day One κοντα στα 25ευρω http://www.allkeyshop.com/blog/buy-the-witcher-3-wild-hunt-cd-key-compare-prices/ τι να πουν δηλαδη και οι κονσολαδες που και κατωτερο παιχνιδι θα παιξουν,και με Frame Drops και θα το πληρωσουν διπλασια τιμη  http://www.skroutz.gr/s/4990894/The-Witcher-3-Wild-Hunt-PS4.html?from=adam_recent ? :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι κονσολάδες παίρνουν τα μέγιστα για την κονσόλα τους, εμείς όχι.

Τα μεγιστα για την κονσολα ειναι που θα παιξουν το παιχνιδι με Frame Drops και θα πληρωσουν διπλασια χρηματα??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί ρε παιδιά τόσο μένος για αυτούς που αναφέρουν τα γραφικά ? Είναι κακό να αναφέρει κάποιος το πρόβλημά του με τα γραφικά του witcher στο νήμα του witcher ? Επίσης βλέπω να αναφέρεται συχνά "μην το κράζετε πρόωρα, περιμένετε να βγει το παιχνίδι". Δηλαδή σε 5 μέρες που θα βγει θα έχει τελείως διαφορετικά γραφικά από αυτά που βλέπουμε σήμερα ?

 

Προσωπικά αυτό που με νοιάζει στα rpg είναι η ιστορία (ειδικά σε ένα one-character rpg όπως το witcher που έχει μια δεμένη προσωπική ιστορία) και δεν με ενδιαφέρουν καθόλου τα γραφικά. Όπως και το W2, θα το παίξω σε 1280x720 σε τέρμα low και ούτε αυτό δεν θα σηκώνει το μηχάνημά μου. Εκτός που δεν με νοιάζουν τα γραφικά, δεν μπορώ να παρατηρήσω και κάποιες λεπτομέρειες που τέθηκαν. Πολλές screenshots πριν-μετά που είδα, μου φάνηκαν ίδιες και ούτε μπόρεσα να καταλάβω ποια ήταν καλύτερη.

 

Αυτό που με ενοχλεί προσωπικά (δεν θα πεθάνω κιόλας και εννοείται πως θα το αγοράσω αλλά ξενέρωσα) ήταν 10% η κοροϊδία και 90% ότι το έκανε η CDPR. Δεν μιλάμε για μια οποιαδήποτε εταιρία. Η CDPR έκανε όνομα με το ότι είμαστε gamers και σεβόμαστε τους gamers για αυτό ό,τι λέμε το κάνουμε, δεν θα βάλουμε drm, δεν θα δώσουμε χαζά dlc, κτλ, κτλ. Εννοείται πώς μέχρι τώρα το έκανε αυτό στο 100% και πιστεύω πως και στο W3 θα έχουν καταπληκτική συμπεριφορά. Όσο να ναι όμως ανέβασε τον πήχη και μας έκανε να περιμένουμε πολλά οπότε κάτι που σε μια άλλη εταιρία δεν θα χτυπούσε τόσο άσχημα, είναι πολύ ξενέρωμα να το βλέπεις από αυτήν.

 

Είναι rant και trolling δηλαδή να σε ενοχλεί αυτό ? Πάντα αυτό δεν γίνεται ? Όσο περνάει ο καιρός, οι απαιτήσεις του κόσμου από μια εταιρία ανεβαίνουν. Στο W1 που ήταν το πρώτο εγχείρημα συγχωρείς ένα πολύ μεγαλύτερο λάθος από αυτό που συγχωρείς στο W2 και από αυτό που θα συγχωρέσεις στο W3.

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα μεγιστα για την κονσολα ειναι που θα παιξουν το παιχνιδι με Frame Drops και θα πληρωσουν διπλασια χρηματα??

 

Ποια frame drops ; Τα reviews λένε ότι είναι πολύ καλό στο Ps4 και ότι πτώσεις έχει μόνο όταν γίνεται τρελός χαμός στην οθόνη, που λογικά θα το διορθώσουν με κάνα patch.

Γιατί ρε παιδιά τόσο μένος για αυτούς που αναφέρουν τα γραφικά ? Είναι κακό να αναφέρει κάποιος το πρόβλημά του με τα γραφικά του witcher στο νήμα του witcher ? Επίσης βλέπω να αναφέρεται συχνά "μην το κράζετε πρόωρα, περιμένετε να βγει το παιχνίδι". Δηλαδή σε 5 μέρες που θα βγει θα έχει τελείως διαφορετικά γραφικά από αυτά που βλέπουμε σήμερα ?

 

Προσωπικά αυτό που με νοιάζει στα rpg είναι η ιστορία (ειδικά σε ένα one-character rpg όπως το witcher που έχει ωραία και δεμένη ιστορία) και δεν με ενδιαφέρουν καθόλου τα γραφικά. Όπως και το W2, θα το παίξω σε 1280x720 σε τέρμα low και ούτε αυτό δεν θα σηκώνει το μηχάνημά μου. Μάλιστα πολλές screenshots πριν-μετά που είδα, μου φάνηκαν ίδιες και ούτε μπόρεσα να καταλάβω ποια ήταν καλύτερη. Δεν θα δώσω δηλαδή καμμία σημασία στα γραφικά.

 

Αυτό που με ενοχλεί προσωπικά (δεν θα πεθάνω κιόλας αλλά ξενέρωσα) ήταν 10% η κοροϊδία και 90% ότι το έκανε η CDPR. Δεν μιλάμε για μια οποιαδήποτε εταιρία. Η CDPR έκανε όνομα με το ότι είμαστε gamers και σεβόμαστε τους gamers για αυτό ό,τι λέμε το κάνουμε, δεν θα βάλουμε drm, δεν θα δώσουμε χαζά dlc, κτλ, κτλ. Εννοείται πώς μέχρι τώρα το έκανε αυτό στο 100% και πιστεύω πως και στο W3 θα έχουν καταπληκτική συμπεριφορά. Όσο να ναι όμως ανέβασε τον πήχη και μας έκανε να περιμένουμε πολλά οπότε κάτι που σε μια άλλη εταιρία δεν θα χτυπούσε τόσο άσχημα, είναι πολύ ξενέρωμα να το βλέπεις από αυτήν.

 

Έτσι ακριβώς, συμφωνώ σε όλα. Αυτοί που κράζουν οκ, τους καταλαβαίνω, αν είχα και ΄γω GPU των 100 ευρώ δεν θα με ένοιαζε το downgrade, αφού έτσι και αλλιώς τα γραφικά εκείνα δεν θα τα έβλεπα. Το πιο ενοχλητικό είναι ότι δεν λένε με ειλικρίνεια την αλήθεια και προσπαθούν με δικαιολογίες του πώλου να σε πείσουν ότι δεν έπεσε downgrade.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι κονσολάδες παίρνουν τα μέγιστα για την κονσόλα τους, εμείς όχι.

 

Εδώ έχεις full άδικο. Αν δεν έχει αλλάξει κάτι επειδή είχα και όλη τη σειρά playstation μέχρι το PS3 τα γραφικά που βλέπεις 3 χρόνια μετά το launch της κονσόλας δεν έχουν καμιά σχέση με το πρώτο χρόνο επειδή συνεχώς μαθαίνουν να εκμεταλλεύονται το hardware της.

 

Δε ξέρω αν αυτό έχει αλλάξει με τις κονσόλες τελευταίας γενιάς γιατί αποφάσισα ότι δε χρειάζομαι πλέον κονσόλα και ούτε θέλω να ρίξω λάδι στη φωτιά. Απλά επειδή τουλάχιστον στο κομμάτι του hardware φαίνεσαι ψαγμένος στο αναφέρω.

 

Έτσι ακριβώς, συμφωνώ σε όλα. Αυτοί που κράζουν οκ, τους καταλαβαίνω, αν είχα και ΄γω GPU των 100 ευρώ δεν θα με ένοιαζε το downgrade, αφού έτσι και αλλιώς τα γραφικά εκείνα δεν θα τα έβλεπα.

 

Ή απλά τους ικανοποιεί αυτό που είδαν στο χθεσινό stream με ή χωρίς downgrade και αδιαφορούν για οτιδήποτε πέρα απ'το gameplay και σου λένε αν εσένα δε σε ικανοποιεί μη το παίρνεις. Υπάρχει βλέπεις και αυτή η τηλεόραση.

 

Και να ξέρεις αυτή η αναφορά στο πόσο κάνει η κάρτα σου και πόσο των άλλων αρχίζει να γίνεται λίγο προσβλητική και αν και ψιλοευχαριστιέμαι προσωπικά την αντιπαράθεσή μας τσιτώνω και η χοντράδα δεν αργεί να έρθει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι άλλο κάρβουνο.

 

Το προβλημά δεν το έχουμε με εκείνους που έχουν θέμα με τα γραφικά και την "κοροιδία" (λέμε τώρα), κάθε δικαίωμα τους να έχουν πρόβλημα με την καράφλα του χ npc που γυαλίζει... το πρόβλημα είναι η επανάληψη... έλεος πια, 150 σελίδες τα ίδια και τα ίδια. Το είπες μια, δύο φτάνει το καταλάβαμε.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Στο BF3 ήταν αυτό, που τελικά είπαν ότι γύρισαν στο PS3 σαν lead platform.

 

Οκ, άρα δεν με έχει πιάσει ακόμα απώλεια μνήμης. :P

 

Πάντως από την μία (γενικά το λέω, δεν πάει σε σένα Psycho), ναι, αν μας λένε ψέματα, οκ, το είπαμε, downgrade.

 

Από την άλλη, μην ακούω ότι είναι χειρότερη η CD Projekt Red από

 

την Ubisoft με τρανότατο παράδειγμα το Silent Hunter V. Niche market τα υποβρύχια, αλλά το ότι το έβγαλαν έτοιμο να βουλιάξει (pun intended) το έκαναν γιατί οι modders θα το έσωζαν όπως έκαναν στο III και το IV. Eπίσης κάτι δεν λέγατε για Unity και Watch_Dogs;

Μην ξεχάσουμε να ανοίξουμε όλες τις πόρτες του router για το online, γιατί καμιά φορά ξεχνάνε να τις βάλουν όλες στην λίστα και πρέπει εμείς να τους το πούμε.

 

ή την "rush everything out the door" EA, που μας έριξε στάχτη στα μάτια με το Mass Effect 3, που άλλα έλεγαν οι devs και άλλα έβγαιναν, από τις επιλογές και τις επιπτώσεις μέχρι όποια μκία καλυβόταν πίσω από "artistic integrity".

Medal of Honor: Warfighter που ήξεραν ότι θα βγει μάπα, πάρτε beta Battlefield μέσα και "αν δεν πουλήσει αρκετά, θα σταματήσουμε την σειρά".

Άπειρα bugs σε Battlefield 3 και 4.

Mην ξεχάσουμε ότι ίσως εκτός του Shift, τα τελευταία Need for Speed είναι πάντα κατώτερα των κονσολών στο PC. Ακόμα να δούμε το 60 FPS patch στο Rivals.

Dead Space 3, expansion DLC μια βδομάδα μετά και micro-transactions.

 

Αλλά όχι, έπεσε στον βούρκο τελικά και η CD Projekt Red (ακόμα περιμένω να το πάρουμε στα χέρια μας, για να δούμε τι παίζει με τα 'κρυμμένα' options) και την βγάλαμε πιο Σατανά από τις εταιρείες που ζουν μόνο γιατί είμαστε (κι εγώ μέσα, ναι) πρόβατα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή να μην σχολιάσω που πετάχτηκε ο visual artist της εταιρείας σήμερα και είπε δικαιολογίες του πώλου ότι και καλά δεν έπεσε downgrade ; Να δεχτώ χωρίς λόγια ότι με κορόιδεψε μια εταιρεία που είχε αφοσίωση στο PC και να πάω παρακάτω ; Όταν τους έχω στηρίξει και στα δύο προηγούμενα παιχνίδια τους(Και μάλιστα με συλλεκτικές) ; Το θεωρείς σωστό ;

 

Ghost ναι, μην βιάζεσαι όμως, δεν ξέρεις που θα καταλήξουν τελικά. Την αρχή την έκαναν κι' αυτοί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

 

Ghost ναι, μην βιάζεσαι όμως, δεν ξέρεις που θα καταλήξουν τελικά. Την αρχή την έκαναν κι' αυτοί.

 

Επίσης δεν ξέρουμε που θα καταλήξει το game όταν έρθει (αν ακολουθήσουν όπως με TW1 και 2) η Enhanced Edition.

Πολύ τους έχει καταδικάσει ο κόσμος, όχι άδικα, αλλά πολύ αυστηρότερα από άλλους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ έχεις full άδικο. Αν δεν έχει αλλάξει κάτι επειδή είχα και όλη τη σειρά playstation μέχρι το PS3 τα γραφικά που βλέπεις 3 χρόνια μετά το launch της κονσόλας δεν έχουν καμιά σχέση με το πρώτο χρόνο επειδή συνεχώς μαθαίνουν να εκμεταλλεύονται το hardware της.

 

Δε ξέρω αν αυτό έχει αλλάξει με τις κονσόλες τελευταίας γενιάς γιατί αποφάσισα ότι δε χρειάζομαι πλέον κονσόλα και ούτε θέλω να ρίξω λάδι στη φωτιά. Απλά επειδή τουλάχιστον στο κομμάτι του hardware φαίνεσαι ψαγμένος στο αναφέρω.

 

Καμία σχέση, το PS3 είχε Cell ο οποίος ήταν πολύ δύσκολος στον προγραμματισμό και έπρεπε να τον μάθουν. Οι νέες κονσόλες είναι Χ86, σαν PC δηλαδή αλλά με πολύ low hardware.

Επίσης δεν ξέρουμε που θα καταλήξει το game όταν έρθει (αν ακολουθήσουν όπως με TW1 και 2) η Enhanced Edition.

Πολύ τους έχει καταδικάσει ο κόσμος, όχι άδικα, αλλά πολύ αυστηρότερα από άλλους.

 

Σαν παιχνίδι θα 'ναι φοβερό, δεν αντιλέγω σ' αυτό, είμαι και 'γω fan των Witcher. Απλά μου την έσπασε η κοροϊδία, αν έβγαιναν και έλεγαν ''Ναι, κάναμε downgrade γι' αυτό και γι' αυτό το λόγο''(Ας ήταν και σχετικά ηλίθιος ο λόγος), θα έλεγα οκ, τουλάχιστον το λένε στα ίσια. Όταν μου λέει όμως, μα μου σου του ψου, δεν μπορώ να το ανεχτώ.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καμία σχέση, το PS3 είχε Cell ο οποίος ήταν πολύ δύσκολος στον προγραμματισμό και έπρεπε να τον μάθουν. Οι νέες κονσόλες είναι Χ86, σαν PC δηλαδή αλλά με πολύ low hardware.

 

Σαν παιχνίδι θα 'ναι φοβερό, δεν αντιλέγω σ' αυτό, είμαι και 'γω fan των Witcher. Απλά μου την έσπασε η κοροϊδία, αν έβγαιναν και έλεγαν ''Ναι, κάναμε downgrade γι' αυτό και γι' αυτό το λόγο''(Ας ήταν και σχετικά ηλίθιος ο λόγος), θα έλεγα οκ, τουλάχιστον το λένε στα ίσια. Όταν μου λέει όμως, μα μου σου του ψου, δεν μπορώ να το ανεχτώ.

Αφου τον λογο που κανανε το οποιο downgrade τον ξερεις γιατι θες να το ακουσεις και επισημα και γιατι κολλας τοσο πολυ???? Ας ειναι το παιχνιδι φοβερο και τα Expansion packs αξιολογα και το downgrade χαλαλι,οχι γιατι δεν θελω να βλεπω καλυτερα γραφικα αλλα γιατι πανε οι εποχες των PC exclusives οπως τις ξεραμε εδω και χρονια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...