Προς το περιεχόμενο

The Witcher 3: Wild Hunt


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όπως λέει και ο John2gr:

 

 

Δηλαδή ο τυπάς μας λέει ότι το παιχνίδι δείχνει καλύτερο τώρα, εμείς δηλαδή δεν βλέπουμε καλά. Να αυτά δεν γουστάρω, αυτές τις κοροϊδίες τύπου Ubisoft/EA και ακόμα δεν μπορώ να χωνέψω ότι η συγκεκριμένη εταιρεία που την είχα ως παράδειγμα και πλήρωνα τις συλλεκτικές στα προηγούμενα, να καταντήσει έτσι.

Εδω νομιζω οτι το παρακανεις και μου κανει εν μερη εντυπωση μιας και μιλαμε για το συγκεκριμενο παιχνιδι γιατι επιμενεις τοσο πολυ στο θεμα των γραφικων. Το σημαντικοτερο θεμα ειναι οτι απο οτι φενεται το παιχνιδι θα ειναι οντως ενα απο τα υποψηφια για GOTY(οπως εν μερη περιμεναμε)εστω και αν ριξανε λιγο τα γραφικα αν η ολη γενικα εμπειρια παιχνιδιου ειναι αψογη ε πραγματικα ας παει στο καλο. Ειδαμε πχ και στο The Order γραφικαρες Next gen κλπ και απο ουσια και βαθος μηδεν.

 

Ηδη εχουμε την πολυτελεια να απολαυσουμε τετοια παιχνιδια και σε μεγαλυτερες αναλυσεις και με καλυτερα Frame rates απο τους κονσολαδες,και τα πληρωνουμε και φθηνοτερα ε μην ειμαστε τελειως απληστοι. Και ειδικα μην πιανουμε στο στομα μας εταιριες οπως EA/Ubisoft κλπ που βγαζουν τα ιδια και τα ιδια σχεδον καθε χρονο.

 

Κοινως μαζι σου ειμαι εννοειται αν οντως επεσε καποιο Downgrade στο παιχνιδι,αν και ποτε δεν εντυπωσιαζομουν απο τα Video της E3,γιατι βλεπουμε τι ρολο βαρανε ορισμενες εταιριες.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 10,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν τα έριξαν λίγο, το ξεβράκωσαν τελείως όπως λέει και ο Titanomaxos. Λέει ότι στο trailer βάζεις τις καλύτερες γωνίες, φώτα κλπ για να δείξει όμορφο και ότι το gameplay είναι αλλιώς. Εγώ θυμάμαι στο πρώτο Crysis να βλέπω τα ίδια ακριβώς στο trailer και στο gameplay. Αλλά είναι γνωστό ότι το PC Gaming έχει κολλήσει στο 2007. Οπότε αυτά που λέει είναι μακακίες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ηδη εχουμε την πολυτελεια να απολαυσουμε τετοια παιχνιδια και σε μεγαλυτερες αναλυσεις και με καλυτερα Frame rates απο τους κονσολαδες,και τα πληρωνουμε και φθηνοτερα ε μην ειμαστε τελειως απληστοι.

Αυτό γίνεται σε όλα τα multiplatform ports.

Το θέμα είναι οτι το συγκεκριμένο δεν θα 'πρεπε να είναι άλλο ένα απλό port, αλλά φτιαγμένο βάση PC.

 

Όσο για ΕΑ/Ubisoft, δεν θυμάμαι να έκαναν υποσχέσεις οτι η PC έκδοση κάποιου τίτλου τους θα είναι κλάσεις άνωτερη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή ο τυπάς μας λέει ότι το παιχνίδι δείχνει καλύτερο τώρα, εμείς δηλαδή δεν βλέπουμε καλά. Να αυτά δεν γουστάρω, αυτές τις κοροϊδίες τύπου Ubisoft/EA και ακόμα δεν μπορώ να χωνέψω ότι η συγκεκριμένη εταιρεία που την είχα ως παράδειγμα και πλήρωνα τις συλλεκτικές στα προηγούμενα, να καταντήσει έτσι.

 

Ρε συ Psycho εχθές είχε streaming με το παιχνίδι όπου έβλεπες το gameplay και τα γραφικά του. Ή σ'άρεσε και θα το πάρεις ή δε σ'άρεσε και δε θα το πάρεις(ή θα το κατεβάσεις). Δεν υπάρχει 3η επιλογή.

 

Σταμάτα να κάνεις σαν το πρόεδρο του Εδεσσαϊκού. Αυτοί είπαν και μετά ξείπαν και μετά θέλαν αλλά εμείς δε θέλαμε και τα ίδια είχε κάνει και η άλλη εταιρία που της ρίχνω άκυρο και θα ρίξω και σ'αυτή και τη στήριζα και την αγαπούσα αλλά με πρόδωσε κτλ κτλ κτλ.

 

Ευτυχώς ή δυστυχώς αυτό είναι το final playable product. Το πώς και γιατί είναι έτσι είναι θεωρητικές συζητήσεις του κώλου που κάνουν κύκλους και στη τελική δε μπορεί κάποιος να σου δώσει απάντηση τουλάχιστον σ'αυτό το forum.

 

Το video του developer το είδες? Αυτός σου δίνει κάποιες απαντήσεις εμείς εδώ τι να σου πούμε? Με τι θα ήσουν ικανοποιημένος? Να πούμε όλοι σκουπίδι το παιχνίδι και να ευχηθούμε καρκίνο στη CDPR?

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Όπως λέει και ο John2gr:

 

 

Δηλαδή ο τυπάς μας λέει ότι το παιχνίδι δείχνει καλύτερο τώρα, εμείς δηλαδή δεν βλέπουμε καλά. Να αυτά δεν γουστάρω, αυτές τις κοροϊδίες τύπου Ubisoft/EA και ακόμα δεν μπορώ να χωνέψω ότι η συγκεκριμένη εταιρεία που την είχα ως παράδειγμα και πλήρωνα τις συλλεκτικές στα προηγούμενα, να καταντήσει έτσι.

 

Χαχαχα, τα παλιά ντέμο παραείχαν καλά γραφικά και τα έριξαν επίτηδες για να μην ζαλιζόμαστε. Εντάξει, για καλό το έκαναν οι άνθρωποι.

 

Τέσπα, για ακόμα μία φορά να επαλάβω ότι -προσωπικά- χέστηκα για τα γραφικά. Αυτό που με θλίβει είναι ότι νιώθω πως με κορόιδεψαν. Και δυστυχώς, επιμένουν να μας κοροϊδεύουν με τέτοιου είδους δηλώσεις. Κρίμα, περίμενα περισσότερα από τη συγκεκριμένη εταιρεία από τέτοιες γελοίες δηλώσεις.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν τα έριξαν λίγο, το ξεβράκωσαν τελείως όπως λέει και ο Titanomaxos. Λέει ότι στο trailer βάζεις τις καλύτερες γωνίες, φώτα κλπ για να δείξει όμορφο και ότι το gameplay είναι αλλιώς. Εγώ θυμάμαι στο πρώτο Crysis να βλέπω τα ίδια ακριβώς στο trailer και στο gameplay. Οπότε αυτά που λέει είναι μακακίες.

Δεν μπορω να καταλαβω γιατι εχεις κολλησει ακομα στις τοτε εποχες του Crysis 1(εκτως του οτι το Crysis δεν ειναι Open world action RPG για να το βαζουμε διπλα στο Witcher αλλα τελος παντων).Αλλες εποχες τοτε αλλες τωρα καλως ή κακως(προφανως στον τομεα των γραφικων κακως). Επισης υπηρχε περιπτωση αν ελεγε διαφορετικα ή τωρα με αυτα που λεει να μην παιξεις το παιχνιδι???

 

Εγω λεω παλι καλα που εχουμε ενα Witcher και ενα Dark Souls να ξεχωριζουν απο ολη την υπολοιπη σαβουρα(μαντεψε και σε αυτο αλλα δειχνανε στα Trailer και τελειως διαφορετικο το τελικο αποτελεσμα) και ολως τυχαιως γραφεις και αμετρητες ωρες σε αυτα και αρα τα λεφτα σου ουτως ή αλλως πιανουν τοπο.

 

Οσο για αυτα που λεει μου κανει πραγματικα εντυπωση μιας και ασχολεισαι καιρο και πανω κατω τα εχεις φαει με το κουταλι τετοια(δηλωσεις και Trailer)γιατι καθεσαι και ασχολεισαι με αυτα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά όχι άλλο κάρβουνο με τα γραφικά! Τα είπαμε μία, τα είπαμε δύο, το ξεφτιλίσαμε λέγοντάς το δέκα φορές. Αφήστε να βγει πρώτα το παιχνίδι και μετά ας τα ξαναπούμε! Κάποιοι, νομίζω, προσπαθούν να αυξήσουν τα post τους λέγοντας ακριβώς τα ίδια πράγματα , μόνο και μόνο για να "προκαλέσουν". Δεν είναι σωστή αυτή η λογική όμως!

Εμπεδώσαμε την άποψη ορισμένων για τα γραφικά - για ένα παιχνίδι που ακόμα ΔΕΝ έχει κυκλοφορήσει-. Σεβόμαστε την άποψή τους... Μην τη σπαμάρουν όλη την ώρα όμως!  

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Psycho από ότι καταλαβαίνω προσπαθεί να μας δικαιλογήσει το λόγο που θα το κατεβάσει πειρατικό. Πέραν αυτού το παιχνίδι έχει σημαντικές διαφορες από τις κονσόλες με την μεγαλύτερη να είναι το framerate. Σταθερό framerate > everything, στην περίπτωση του Witcher 3 θέλω να παίξω το παιχνίδι και όχι να βλέπω slideshow.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Το video του developer το είδες? Αυτός σου δίνει κάποιες απαντήσεις εμείς εδώ τι να σου πούμε? Με τι θα ήσουν ικανοποιημένος? Να πούμε όλοι σκουπίδι το παιχνίδι και να ευχηθούμε καρκίνο στη CDPR?

 

Εγώ θα ήμουν ικανοποιημένος αν έβγαιναν και έλεγαν την αλήθεια «κάναμε downgrade γιατί αν δεν κάναμε, άλλο παιχνίδι θα έπαιζαν οι κονσαλάκηδες και άλλο οι πισάκηδες». Καταλαβαίνω ότι κάτι τέτοιο πολύ δύσκολα θα το παραδεχόταν εταιρεία, αλλά από την άλλη η CDPR είναι μία εταιρεία που έχει φερθεί αντρίκια σε άλλες περιπτώσεις (και μάλιστα χειρότερες).

 

Τώρα, μόνο αντρίκια δεν φέρονται.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Οσο για αυτα που λεει μου κανει πραγματικα εντυπωση μιας και ασχολεισαι καιρο και πανω κατω τα εχεις φαει με το κουταλι τετοια(δηλωσεις και Trailer)γιατι καθεσαι και ασχολεισαι με αυτα.

 

Μόνο αυτό βασικά. Για εμένα, μια χαρά κάνει και τα λέει ο Psycho, γιατί είπαμε, ναι στο gameplay (για μένα και στο optimization), ναι στο στορυ, ναι, ναι, ναι στα λοιπα. Αλλά πως να το κάνουμε, είναι δούλεμα όλο αυτό. Προσωπικά θα έλεγα στον φίλο psycho να αράξει, να περιμένει 5 μέρες να βγεί το ρημάδι, και μετά ας μπεί εδω μέσα και να αρχίσει να σπάει καρέκλες -για το downgrade και το πόσο το έριξαν-. 

 

Εν ολίγης, ναι μεν, αλλά. Μην του την πέφτουμε όλοι, στην τελική δίκιο έχει

 

btw, εχθές τα παιδιά έλεγαν για βιβλία, είχα πάρει το The Last Wish πρίν απο το 2, στα αγγλικά απο ebay νομίζω. Είχα διαβάσει οτι χάνει αρκετα στην μετάφραση απο την μητρική του, αλλά δεν μου είχε φανεί και τόσο καλό :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό γίνεται σε όλα τα multiplatform ports.

Το θέμα είναι οτι το συγκεκριμένο δεν θα 'πρεπε να είναι άλλο ένα απλό port, αλλά φτιαγμένο βάση PC.

 

Όσο για ΕΑ/Ubisoft, δεν θυμάμαι να έκαναν υποσχέσεις οτι η PC έκδοση κάποιου τίτλου τους θα είναι κλάσεις άνωτερη.

Ειδα και το Dirt Rally που εχει προτεινομενες ρυθμισεις μεγαλυτερες και απο του Witcher 33 http://gamesystemrequirements.com/games.php?id=2739,Pc exclusive και καλα,που δεν ειναι καν Open World τι γραφικα εχει.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έχω κολλήσει στην κοροϊδία της εταιρείας που προσπαθεί να δικαιολογήσει τα αδικαιολόγητα. Τα έριξαν τα γραφικά ωραία, παραδέξου σαν εταιρεία ότι τα έριξες για να υπάρξει parity με τις κονσόλες και άσε τα σου-ξου-μουξου μανταλάκια. Αυτά τα έλεγαν οι Ubisoft/EA και γελάγαμε, τώρα γελάμε και μ' αυτούς.

 

Ας έδειχναν τα γραφικά του τελικού προϊόντος εξαρχής, να ξέρω τι να περιμένω. Μη μου υπόσχεσαι παπάδες και μετά τα ρίχνεις για να ξενερώσω και να περιμένεις να σε στηρίξω και με full price. Όχι Spartan, δεν θα το κατεβάσω πειρατικό, θα το αγοράσω αλλά σε όσο πιο χώμα τιμή το βρω.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόνο αυτό βασικά. Για εμένα, μια χαρά κάνει και τα λέει ο Psycho, γιατί είπαμε, ναι στο gameplay (για μένα και στο optimization), ναι στο στορυ, ναι, ναι, ναι στα λοιπα. Αλλά πως να το κάνουμε, είναι δούλεμα όλο αυτό. Προσωπικά θα έλεγα στον φίλο psycho να αράξει, να περιμένει 5 μέρες να βγεί το ρημάδι, και μετά ας μπεί εδω μέσα και να αρχίσει να σπάει καρέκλες -για το downgrade και το πόσο το έριξαν-. 

 

Εν ολίγης, ναι μεν, αλλά. Μην του την πέφτουμε όλοι, στην τελική δίκιο έχει

Τι δικιο εχει ρε συ,ειπαμε αν οντως εχεις θιχτει απο τα γραφικα(αφου δεις το παιχνιδι)και δεν θες να το αγορασεις ειτε Day One retail ειτε φθηνοτερα απο κλειδι έ τοτε περιμενεις για εκπτωσεις Steam αλα Witcher 2 Enhanced και τελος. Εδω μονο και μονο τα 2 Expansion που θα βγαλουν με 25ευρω εχουν μεγαλυτερη διαρκεια απο τα περισσοτερα Single Player παιχνιδια που μας πουλανε καποιες εταιριες σε Full Price.30 ωρες λενε και τα 2 μαζι αλλα και 20-25ωρες να ειναι παλι ειναι παραπανω απο αρκετα.

 

Και ειναι οπως λεω αφου ουτως ή αλλως θα εχουμε με διαφορα καλυτερη εμπειρια απο τους κονσολαδες και απο πλευρας Frame rate αλλα και αναλυσης γιατι τοση πολυ γκρινια για το τιποτα.

Εγώ έχω κολλήσει στην κοροϊδία της εταιρείας που προσπαθεί να δικαιολογήσει τα αδικαιολόγητα. Τα έριξαν τα γραφικά ωραία, παραδέξου σαν εταιρεία ότι τα έριξες για να υπάρξει parity με τις κονσόλες και άσε τα σου-ξου-μουξου μανταλάκια. Αυτά τα έλεγαν οι Ubisoft/EA και γελάγαμε, τώρα γελάμε και μ' αυτούς.

 

Ας έδειχναν τα γραφικά του τελικού προϊόντος εξαρχής, να ξέρω τι να περιμένω. Μη μου υπόσχεσαι παπάδες και μετά τα ρίχνεις για να ξενερώσω και να περιμένεις να σε στηρίξω και με full price. Όχι Spartan, δεν θα το κατεβάσω πειρατικό, θα το αγοράσω αλλά σε όσο πιο χώμα τιμή το βρω.

Αν οντως θιγεται με τα γραφικα(βεβαια αλλο scale παιχνιδιου απο οτι φενεται το Witcher 3 και αλλο τα περισσοτερα παιχνιδια της Ubisoft και EA) τοτε οντως μην το αγορασεις πχ Retail στα 47ευρω αλλα φθηνοτερα.Problem Solved.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θα ήμουν ικανοποιημένος αν έβγαιναν και έλεγαν την αλήθεια «κάναμε downgrade γιατί αν δεν κάναμε, άλλο παιχνίδι θα έπαιζαν οι κονσαλάκηδες και άλλο οι πισάκηδες». Καταλαβαίνω ότι κάτι τέτοιο πολύ δύσκολα θα το παραδεχόταν εταιρεία, αλλά από την άλλη η CDPR είναι μία εταιρεία που έχει φερθεί αντρίκια σε άλλες περιπτώσεις (και μάλιστα χειρότερες).

 

Τώρα, μόνο αντρίκια δεν φέρονται.

 

Εγώ πάλι έχω την τάση να ικανοποιούμε με ένα ΠΑΙΧΝΙΔΙ αν μ'ευχαριστεί χωρίς να κάθομαι να ασχολούμαι με πράγματα που δε με αφορούν. 

 

Αν τώρα κάποιος έχει αγοράσει απίστευτα ακριβό hardware και νιώθει ότι τα υπάρχοντα games δε πληρούν τις προσδοκίες του και δεν αξιοποιούν το hardware του τότε συγγνώμη αλλά δεν είναι δουλειά καμιάς εταιρίας να του δικαιολογήσει τις αγορές του. Περιμένετε αν είναι να βγουν πρώτα αρκετά παιχνίδια που να αξιοποιούν αυτό το hardware και αγοράστε το μετά. Γιατί από κει πηγάζει όλο αυτό.

 

Έχω διαβάσει σ'αυτό το thread 100 παιχνίδια που δε σας άρεσαν και νιώθετε προδομένοι από τις μισές εταιρίας και απορώ τι σκατά παίζετε.

 

Αναφέρει ο Psycho ότι από το 2007 δεν υπάρχει μεγάλη βελτίωση στα γραφικά και θα συμφωνήσω αλλά...ούτε στο hardware υπάρχει τέτοια πια βελτίωση. Δηλαδή αν είχα i7 από το 2008 ή έστω το 2010 είχα λόγο να κάνω αναβάθμιση? Βγήκε νέα σειρά επεξεργαστών και δε το ξέρω?

 

Μου θυμίζει καβγάδες του στυλ "δεν είναι τι είπες αλλά ο τρόπος που το είπες".

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...