Προς το περιεχόμενο

The Witcher 3: Wild Hunt


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 10,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τέσπα αυτο που με ενδιαφέρει πρώτα απο όλα στο τεχνικό κομμάτι ειναι το παιχνίδι να έχει πολύ καλο optimization σαν τα Ground Zeroes, Shadow of Mordor, GTA 5 ή Ethan Carter για να αναφέρω μερικά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Optimized θα 'ναι σίγουρα και τα patch που θα βγουν τα φτιάξουν πολλά πράγματα, η CDPR σ' αυτά είναι κομπλέ. Το θέμα είναι να νιώσουμε ξανά το wow factor του Witcher 2 σαν σύνολο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τέσπα αυτο που με ενδιαφέρει πρώτα απο όλα στο τεχνικό κομμάτι ειναι το παιχνίδι να έχει πολύ καλο optimization σαν τα Ground Zeroes, Shadow of Mordor, GTA 5 ή Ethan Carter για να αναφέρω μερικά

Αυτό x10, να μου βγάλουν στο 2015 ένα παιχνίδι που παίζει μονο η Titan X δεν μου λέει πολλά. Καλά τα γραφικά αλλα gameplay > graphics any day of the day. Και ένα σταθερό εξηντάρι είναι πολύ πιο σημαντικό από εφέ που κατεβάζουν το παιχνίδι στα <30 fps.

 

Είδαμε και το Unity που μπορούσαμε να παίξουμε μονο όσοι είχαμε 970/980 ποσο το αγάπησαν οι pc gamers...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυο λόγια για το soundtrack, επειδή το έχω λιώσει όλη μέρα.

 

Τα τραγούδια που ακούγονται είναι διασκευές υπαρκτών τραγουδιών από Σλάβικες και Ανατολικοευρωπαϊκές χώρες. Κοινώς ό,τι είναι πιο πάνω από εμάς μέχρι και τη Βαλτική. Κροατία, Βουλγαρία, Ουγγαρία, Πολωνία κλπ. Τα όργανα που ακούγονται είναι αντίστοιχης παράδοσης (υπάρχει πχ μπουζούκι, ούτι, κεμεντζές, νομίζω και κανονάκι). ΤΕΡΑΣΤΙΑ μαγκιά των Πολωνών και πολλά συγχαρητήρια για τις εξαιρετικές διασκευές. Ορίστε μερικά παραδείγματα.

 

# 19 - ...Steel for humans - αποδεικνύεται πως είναι παραδοσιακό Βουλγάρικο τραγούδι γάμου (!!!) Εδώ διασκευή του από τη μπάντα Percival, στίχοι στα σχόλια

 

 

# 15 - Widow-maker - Η γλώσσα είναι κροάτικα και ορίστε το κανονικό κομμάτι.

 

 

Ελπίζω να μην έχω καταλάβει κάτι στραβά μόνο γιατί σήμερα είναι περίεργη μέρα :P

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία ρε παιδιά εσείς πώς το παίζεται;;;;

 

εμένα από τη μία έχει κολλήσει το download στο 99%

Από την άλλη κατάλαβα ότι πρέπει να περιμένουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτσε ρε Spartan, αν το Uber είχε CGI επίπεδο γραφικά, λογικό θα ήταν να θέλει Titan X..Εκεί θα άξιζε να πάρεις μια Titan X κιόλας..

 

Εσύ κάπου αλλού ζεις. Εκεί που ζείς υπάρχει παιχνίδι που αξίζει 1500€ για να το παίξεις. Και αυτό από έναν άνθρωπο που δόξα τω θεώ ποτέ δε ζορίστηκε οικονομικά.

 

Όσο ποστάρεις τόσο ενισχύω την άποψη μου ότι "θες ένα δρόμο μόνο για σένα".

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτσε ρε Spartan, αν το Uber είχε CGI επίπεδο γραφικά, λογικό θα ήταν να θέλει Titan X..Εκεί θα άξιζε να πάρεις μια Titan X κιόλας..

Για να υπάρχει παιχνίδι που μπορεί να παίξει μονο η Titan X και να φτιαχτεί μονο για αυτά τα specs πρέπει να υπάρχει και το αντίστοιχο μέρος της αγοράς που να έχει Titan X, που δεν υπάρχει. Άμα θες να λυγίσει το σύστημα σου μπορείς πάντα να τρέξεις ubersampling.

 

Οι μεγάλες διαφορες στην PC έκδοση θα είναι λογικά:

  • LOD
  • PCSS
  • HBAO+
  • Bokeh
  • Tess
  • AA
  • Hairworks

Εμενα μια χαρά θα μου φαίνεται άμα τρέχει και στο διπλάσιο framerate από τις κονσόλες + όλες τις διαφορές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να υπάρχει παιχνίδι που μπορεί να παίξει μονο η Titan X και να φτιαχτεί μονο για αυτά τα specs πρέπει να υπάρχει και το αντίστοιχο μέρος της αγοράς που να έχει Titan X, που δεν υπάρχει. Άμα θες να λυγίσει το σύστημα σου μπορείς πάντα να τρέξεις ubersampling.

 

Οι μεγάλες διαφορες στην PC έκδοση θα είναι λογικά:

  • LOD
  • PCSS
  • HBAO+
  • Bokeh
  • Tess
  • AA
  • Hairworks

Εμενα μια χαρά θα μου φαίνεται άμα τρέχει και στο διπλάσιο framerate από τις κονσόλες + όλες τις διαφορές.

 

Ναι αλλά το videάκι πριν 2 χρόνια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ δεν είπα να τρέχει το παιχνίδι μόνο σε Titan X, η συγκεκριμένη κάρτα είναι για Ultra και 4K ταυτόχρονα. Αλλά, μερικοί φαίνεται δεν έχετε ζήσει τις καλές εποχές του PC όπου το Ultra ήθελε Radeon των 600 ευρώ, και τότε το Ultra ήταν Ultra, όχι όπως τώρα που είναι σαν το Low με ελαφρώς καλύτερα textures..Γι' αυτό υπάρχουν οι ρυθμίσεις, για να μπορεί το παιχνίδι να τρέξει και σε πιο αδύναμα PC, ο καρκίνος της κονσόλας όμως έχει καταντήσει αυτό που έγραψα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρά την έζησα την εποχή που τα "ultra ήταν ultra" και κανεις δεν αγόραζε τα παιχνίδια που τρέχουν μονο σε pc από το μέλλον. Στο PC παίζω απο το πρώτο tomb raider.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...