Προς το περιεχόμενο

Assassin's Creed IV Black Flag


steliosss94

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα φίλε μου. ΑΠό ένα γρήγορο search είδα πως το συγκεκριμένο error βγαίνει όταν δεν υπάρχει η .NET Framwork 4.5.1

η οποία απαιτείται από το παιχνίδι. Μπορείς να τσεκάρεις από την προσθαφαίρεση αν έχει εγκατασταθεί;

επίσης, καλό είναι να κάνεις και ένα update στο direct x

 

δες εδώ λίγο http://gaming.stackexchange.com/questions/155047/0xc00007b-error-when-launching-assassins-creed-black-flag

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...
  • Απαντ. 908
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλήσπερα, αποφασισα για Χριστουγεννα να παιξω ενα καλο παιχνιδι και εβαλα το black flag και η αληθεια ειναι οτι περιμενα ικανοποιητικα fps με το συστημα μου ξερωντας οτι το optimaziation ηταν 50-50.

Δυστυχως το εβαλα και δυστυχως δεν εμεινα ικανοποιημενος.

Με shadows low,ssao,god rays low σε 1080p με 15,7 drivers

αφου εχω δοκιμασει,radeon pro,3doverider,alt+tab και ξανα πισω, τα frames ειναι 32-44 περιπου, μονο οταν κοιταω ουρανο ειναι 60.

Να δοκιμασω crimson driver?αλλα ξερω οτι δε φταει αυτο.

Καμια ιδεα?steam version.

Ευχαριστω.

υποψιν διαβασα ολο το thread πρωτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχουνε βγει πολλά πατς. Λογικά θα τα έχεις βάλει .


Εγώ με 270χ είχα σκαμπανεβάσματα και με d3doverrider το κλείδωσα στα 60 με triple buffering και ησύχασα.

Ελπίζω να μην έχεις πρόβλημα hardware. Στο  κάνει και σε άλλα games ;
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μέχρι και το black flag , το assassin's έτρεχε σε 1-2 πυρήνες max. Άμα είναι στοκ ο 8320 λοιπόν , είναι η αιτία που έχεις τέτοια fps. Με τα settings που το τρέχεις η κάρτα έπρεπε να κρατάει 60άρι συνέχεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχουνε βγει πολλά πατς. Λογικά θα τα έχεις βάλει .

 

 

Εγώ με 270χ είχα σκαμπανεβάσματα και με d3doverrider το κλείδωσα στα 60 με triple buffering και ησύχασα.

 

Ελπίζω να μην έχεις πρόβλημα hardware. Στο κάνει και σε άλλα games ;

 

Είσαι σίγουρος ότι σου λειτουργεί το triple buffering του overrider; Είναι 64bit εφαρμογή το ac και το d3doverrider δεν τις υποστηρίζει. Οπότε λογικά δεν σου έχει ενεργοποιηθεί κάτι. Απλά τρέχει από πίσω.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχας ειναι απο steam οποτε ολα τα patch ειναι Installed.

Με msi ab βλέπω 40% cpu usage και η καρτα δεν τερματιζει ουτε καν φτανει κοντα.Σε αλλα τερματιζει.

Δοκιμασα και με radeon pro σχεδον ολους τους συνδυασμους triple buff,dynamic vsycn κτλπ δε καταφερα κατι.οπως και με το d3doverrider

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα βάλει και εγώ το d3doverrider και έκανε δουλειά.

Αφού είναι 64bit το game πως γίνεται να λειτουργεί το overrider; Και δεν αναφέρομαι απλά να το lock -αρεις, το triple buffering όντως λειτουργει; Δηλαδή ακούς και τον ήχο από πίσω ότι δηλαδή λειτουργεί;

 

Παράξενο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...

Παίζοντας Mad Max και μερικά άλλα (θεωρητικά) βαριά παιχνίδια και με υψηλή ποιότητα γραφικών (στα οποία δεν έχω κανένα θέμα), κατάλαβα πόσο χάλια optimized είναι αυτό το Black Flag που παλεύω να ισιώσω εδώ και μέρες. Ειδικά στα Windows 10 (στα Win 8.1 δεν είχα τόσο μεγάλο θέμα, μετά από πολλά optimizations/tweaks) και σε κάποιες περιοχές (στην Nassau ας πούμε) το παιχνίδι ανεβοκατεβαίνει από τα 60 στα 40 και στα 50 συνεχώς και κάνει σοβαρά σπασίματα στο frame rate. Μάλιστα, το πρόβλημα δείχνει να είναι ανεξαρτήτως ρυθμίσεων, ακόμη και σε χαμηλές αναλύσεις με τα πάντα στο off.

 

Έχω την εντύπωση πως αυτό το D3Doverrider δεν λειτουργεί 100% στα Windows 10. Δοκίμασα τα πάντα, από ρυθμίσεις, vsync, triple buffering, ρυθμίσεις στα nvidia control panel, αλλαγές αναλύσεων, ελέγχους cache κτλ. Για κάποια σημεία του παιχνιδιού φαίνεται πως δεν πιάνει τίποτα και χτυπάει συνεχή frame drops.

 

Damn you Ubisoft.

 

Ένα ακόμα που θα δοκιμάσω είναι αυτό, μπας και.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ότι είναι σάπιο παιχνίδι σε θεμα perfomance ισχύει και το πρόβλημα είναι πιο μεγάλο σε AMD κάρτες.

 

Nvidia έχω εγω, μια GTX 770.

 

Πάντως χθες δοκίμασα ξανά σε Windows 8.1, εκεί που είχα παίξει 15 ώρες πριν (ξανά)κάνω το upgrade σε 10άρια. Μπορώ να πω πως σε 8.1 παίζει καλύτερα. Ναι θέλει πάρα πολλά optimizations και ρυθμίσεις, ναι το frame rate παίζει σημαντικά, αλλά δεν τρώει εκείνα τα χοντρά σκαλώματα που έτρωγε στα 10.

 

Στα Windows 10 κάτι δεν πάει καλά με την φόρτωση των textures και το FOV (στο Black Flag). Όταν ήταν να φορτώσει πολλά textures μαζί, έχανε πάρα πολλά frames. Ουσιαστικά ήταν unplayable. Στα 8 ναι μεν αργεί να φορτώσει κάποια textures (όπως σχεδόν όλα τα AC) αλλά δεν σκαλώνει σημαντικά όταν τα φορτώνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...

Το πήρα προχτες στις προσφορές... απο τα καλύτερα 5 ευρώ που έδωσα ποτέ... (βέβαια έσκασα και άλλα 31 για controller). :P

 

Windows 10 και GTX 970 και πετάει απο performance δεν έχω κανένα θέμα.

 

Ελπίζω μέχρι να το τελειώσω να έχει πέσει και η τιμή στα καινούρια AC να συνεχίσω ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με GTX 750TI OC και Win10 δοκίμασα το Direct3dOverrider και είδα τεράστια διαφορά!!!

 

Και πρίν έπαιζε καλά αλλά έπρεπε να έχω off όλα τα physx elements και χαμηλό anti aliasing. Τώρα σχεδόν όλα full και δεν κολλάει καθόλου. Thanks for the tip ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...