Προς το περιεχόμενο

Assassin's Creed IV Black Flag


steliosss94

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 908
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ακριβως γι αυτον το λογο αποφασισα να παιζω με το f510 τα creed μετα το brotherhood.

ολο αλλαζουν τον χειρισμο και αντε να μαθαινεις ξανα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Brotherhood είχε τέλειο setup χειρισμού. Το Revelations ήταν επίσης καλό αλλά το 3 ήταν άθλιο. Δε μπορώ να καταλάβω τι τους χάλαγε και το άλλαξαν στο PC. Τώρα βλέπω πάλι αλλαγή απ' ότι λέτε και ξενερώνω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η αδελφοτητα ηταν ακριβως οπως και το 2,Στο revelations το αλλαξαν(ηθελες δεξι κλικ,shift για να τρεξεις)

Απο εκει και μετα το αλλαξαν αρκετα,ειδικα στο 3 ναι και ετσι εχει παραμεινει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά δεν μπορώ να μπώ στο χάρτη όταν οδηγάω το πλοίο;

 

Επίσης τί δουλειά έχει ο χάρτης να ανοίγει με το tab;Να αλλο ένα παράδειγμα κακού keybinding.


Έχω πολύ tearing.To vsync δουλεύει ή θέλει κάτι πατέντες που διάβασα σε παλιότερα ost  με d3doverider;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο χαρτης εχω την εντυπωση οτι ανοιγει κανονικοτατα.

για το tearing παιξε με με D3DoverriderDX11,κανει τρομερη δουλεια.Κ εγω ετσι παιζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το vsync δουλεύει μια χαρά, απλά υπάρχει η περίπτωσηνα έχεις fps lock στο 30αρι, πράγμα που δφτιάχνει αν ανοίξεις task manager βγεις στο desktop και ξαναμπείς

(Το ίδιο θέμα υπήρχε και στο far cry 3)

 

Ο χειρισμός πάντως ποτέ σε κανένα ac δεν είχε θέμα με xbox controller και ήταν πάντα ο ίδιος

 

Το μόνο πρόβλημα ήταν στο 1 και 2 που δε δούλευε το ασύρματο, αλλά αυτό έχει πλέον λυθεί

 

Πάντως βρε παιδιά είναι λίγο μαζοχισμός να παίζετε τέτοιο παιχνίδι με keyboard..

Δε φτιάχτηκε για να παίζεται έτσι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το vsync δουλεύει μια χαρά, απλά υπάρχει η περίπτωσηνα έχεις fps lock στο 30αρι, πράγμα που δφτιάχνει αν ανοίξεις task manager βγεις στο desktop και ξαναμπείς

(Το ίδιο θέμα υπήρχε και στο far cry 3)

 

Ο χειρισμός πάντως ποτέ σε κανένα ac δεν είχε θέμα με xbox controller και ήταν πάντα ο ίδιος

 

Το μόνο πρόβλημα ήταν στο 1 και 2 που δε δούλευε το ασύρματο, αλλά αυτό έχει πλέον λυθεί

 

Πάντως βρε παιδιά είναι λίγο μαζοχισμός να παίζετε τέτοιο παιχνίδι με keyboard..

Δε φτιάχτηκε για να παίζεται έτσι

προσωπικα,στον υπολογιστη της υπογραφης(το εχω αυθεντικο το παιχνιδι)με vsync on δεν μπορω να παιξω εχω τρομερα framedrops με το παραμικρο.

Βεβαια εδω και 2 εβδομαδες(μπορει και παραπανω)που το τερματισα δεν εχω ασχοληθει μαζι του πλεον,ευχομαι να το εχουν διορθωσει με καποιο patch

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλα τα AC τα έπαιξα μια χαρά με KB+mouse και έτσι σκοπεύω να συνεχίσω. (αν μας αφήσει η Ubi)

Χρησιμοποιώ πάντα και τα 2 πλαϊνα κουμπιά που έχει το ποντίκι.

 

Στο 3 αφαιρέθηκε το space για τρέξιμο (σαφώς βολικό) αλλά χειροτέρεψε το ήδη τραγικό radial menu. Υποθέτω πως το 4 έτσι θα είναι πάλι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά μάλλον ήθελε d3doverrider.Τώρα είναι πιο φυσική η κίνηση.

:-D

ετσι :P

Δεν παιζει να το διορθωσουν πιστευω χαλαρα,δεν εχει νοημα πλεον.

Ευτυχως το watch dogs ειναι απο αλλο τμημα της ubi.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...