Προς το περιεχόμενο

Assassin's Creed IV Black Flag


steliosss94

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 908
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εν τέλη παιδιά το παιχνιδάκι είναι ωραίο να το ξεκινήσω και εγώ ?

 

Μην το σκέφτεσαι καν, προχώρα αμέσως!

Το παιχνίδι είναι πολύ ανοικτό και μπορείς να κάνεις πάρα πολλά πράγματα, θα σου πω το εξής χωρίς να θέλω να πω πολλά για να μην στο χαλάσω... Σε κάποια φάση αποκτάς πρόσβαση σε ένα mini game ναυμαχιών και εμπορίου, το οποίο είτε το παίζεις μέσα απτο παιχνίδι ή σε ipad/iphone (παίζει και android αλλά δεν είμαι σίγουρος). Μόλις το έμαθα αυτό ακόμα και τις μέρες που δεν έπαιζα PS3 έμπαινα απτο κινητο μου στο minigame, έβγαζα λεφτά και όταν ξεκίναγα το κανονικό game είχα αρκετά για να αναβαθμιστώ, αλλιως είναι πιο αργή η διαδικασία (με το minigame βγάζεις 50,000 τη μέρα με 15 λεπτά ενασχόληση στο κινητό, in game για να τα βγάλεις αυτά θέλεις σίγουρα ένα 3ωρο ίσως και παραπάνω).

 

Θέλω να πω με αυτό ότι το παιχνίδι σε καθηλώνει να το παίζεις συνεχώς και να ανακαλύπτεις πράγματα, ακόμα και χωρίς να χρειάζεται να ασχολείσαι με το κομμάτι των χρημάτων (που είναι απαραίτητο). Αν είχα να ασχοληθώ και με τα χρήματα in game σίγουρα θα είχα παίξει τουλάχιστον άλλες 20 ώρες και χωρίς να με χαλάσει καθόλου.

 

Γενικά από όποια πλευρά και να το πιάσω το game με καθηλώνει. 

Βέβαια πάρτο αγορασμένο γιατί και μόνο που στις πρώτες 38 σελίδες του thread μιλάνε για bugs, κολλήματα κλπ εγώ ξενέρωσα... Οπότε αν δε θες να σε παιδέψει ή το αγοράζεις PC ή αν δεν έχεις πολύ δυνατό PC αλλά έχεις PS3/Xbox πάρτο εκεί να το χαρείς και σε μεγάλη οθόνη και τέλος...

 

Εγώ όταν ασχολούμαι έχω και 1 ουισκιά στο πλάι και χάνομαι ένα 3ωρο στο πολύ χαλαρό, παραπάνω δεν μπορώ γιατι μου πρήζει τα συκώτια η δεσποινίς..... :-/

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Εγώ όταν ασχολούμαι έχω και 1 ουισκιά στο πλάι και χάνομαι ένα 3ωρο στο πολύ χαλαρό, παραπάνω δεν μπορώ γιατι μου πρήζει τα συκώτια η δεσποινίς..... :-/

Εγώ έβαζα derti από πίσω και έπαιζε χαχαχα

 

Εν τέλη παιδιά το παιχνιδάκι είναι ωραίο να το ξεκινήσω και εγώ ?

Δώσε πόνο!! Εγώ 5 μέρες δεν έβγαινα απ' το σπίτι. Είχα χάσει τη ζωή μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εν τέλη παιδιά το παιχνιδάκι είναι ωραίο να το ξεκινήσω και εγώ ?

ξεκινησε το ναι.

Για μενα κανε σχεδον ολα τα side missions και προχωρα το main story πολυ αργα ωστε να ξεκλειδωσεις αναβαθμισεις για το πλοιο και στολες.Εκατσα 1 εβδομαδα και περασα σχεδον τα παντα(το πλοιο το εχω με elite πανω)και δεν χαμπαριαζω τιποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το παιχνίδι είναι όντως φοβερό ! παίζω αρκετές μέρες (παιδιά το online λέει ?)  επειδή δεν είμαι οπαδός των assassins αλλά αυτό μου άρεσε (γιατί το εχω απο θείο για δοκιμή -έλα που προχώρησα πολύ) ξέρουμε τα save files αν μεταφέρονται για να αγοραστεί κιόλας 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το multiplayer έχει βελτιωθεί πάρα πολύ και μ' αρέσει! Τώρα αν δεν έχεις παίξει τα προηγούμενα online δε θα καταλάβεις διαφορές.

Τα save χωρίς να το έχω δοκιμάσει δε θα παίζουν. Με βάση λογικής δε μπορεί να τα διαβάσει, γιατί αποθηκεύονται μέσω του uplay.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρηστάρα σε έκανα add. Ο Θανάσης είμαι. Μπαίνεις καθόλου multi;

Αρκετες φορες εχω μπει .Χτες μπηκα για λιγη ωρα και μου φανηκε καπως ζορι,ασε που βαριεμαι να ανεβαινω level Ξανα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έπαιξα καμιά ώρα ωράιο φαίνεται.Τα χρώματα είναι ζωντανά όχι σαν του 3 που σε έπιανε κατάθλιψη.Το μόνο πρόβλημα είναι το eagle vision που τους δείχνει μέσα απο τα κτίρια και με ψιλομπερδεύει.

 

Τί πρόβλημα έχουν με τα controls πια;Όλο τα αλλάζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραιο παιχνιδι αλλα μεχρι στιγμης δεν θεωρω οτι μου αρεσει περισσοτερο απο το προηγουμενο  .Επισης εχω μια αλλεργια στα παιχνιδια αυτα που σου πετανε ενα ανοιχτο χαρτη και καλα οτι μπορεις να τον εξερευνησεις και να κανεις τα side missions τα οποια επι της ουσιας δεν ειναι κατι το ξεχωριστο και πως θα μπορουσε να ειναι .Θα πας θα σκοτωσεις καποιους ,θα κρυφακουσεις ,θα μπεις σε stealth mode και παει λεγοντας .Κοινως για μενα που εχω  παιξει  το προηγουμενο ac σχετικα προσφατα θεωρω κουραστικο να μπω σε αυτη την διαδικασια για να βγαλω 40-50 ωρες παιχνιδιου λες και δεν εχω αλλα games να παιξω μετα και πρεπει να τρωω ωρες σε αυτο .

Οι ανοιχτοι χαρτες και τα side missions θελουν για μενα rpg καταστασεις και οχι απλα να πηγαινεις καπου και να κανεις οτι κανεις στο main mission επι 10 φορες ,δεν ειναι αυτο μεγαλο παιχνιδι αλλα φυκια για μεταξωτες κορδελες.Στο skyrim για παραδειγμα ολα τα side quests ή σχεδον ολα σε εβαζαν σε μια διαφορετικη ατμοσφαιρα και εβλεπες απομονωμενα μια ιστορια που εξελισσονταν .Επειτα δεν γινεται σε ενα ανοιχτο map να βαζεις θαλασσα ,ξηρα ,και τα ιδια σπιτια πανω στην ξηρα αντιγραφη σχεδον ολα .Αν δειτε απο μακρυα τα τοπια φαινονται ολα τα ιδια .

Παμε στα γραφικα ...Το παιζω αυτη την στιγμη στο ps4 αλλα το ειχα ξεκινησει και στο pc με την 7970 και εκανα καποια συγκριτικα .Λοιπον πανω κατω τα μειονεκτηματα ισχυουν ακριβως τα ιδια και στις 2 περιπτωσεις .Δεν μου αρεσει που το περιγραμμα των χαρακτηρων ή τα γενια του χαρακτηρα  ή των σπιτιων,δεντρων και γενικα οτι βλεπεις σε texture απο μακρυα(σε οτι αφορα τα 2 τελευταια) κανει αυτες τις κουκκιδες που τρεμοπαιζουν  στο περιγραμμα .Μου θυμιζει ps3 και 360 αυτο .Τα νερα μπορω να πω οτι ειναι πολυ καλα εως παρα πολυ καλα φαινονται τελεια τοσο στην κονσολα που μου αρεσαν περισσοτερο εκει ισως επειδη εχω την led αλλα και στο pc .Επισης μου αρεσει παρα πολυ οταν οδηγας το πλοιο και εχει καταιγιδα το ποσο ρεαλιστικα αποτυπωνεται η αστραπη και οι σκιασεις στο καταστρωμα με σωστες αντιθεσεις χρωματων ,σωστο σχεδιασμο οπως και η βροχη που φαινεται  μπροστα μου ειναι τοσο καλη που μου θυμιζει τα επικα γραφικα του crysis 3 στην αρχη με την βροχη ,γενικα στο κομματι αυτο χαιρομαι οταν παιζω .

Για κονσολα μπορω να πω ειναι ικανοποιητικα τα γραφικα ,για pc σκετο καλα με ολιγη κονσερβα .Γενικα απο τοτε που επαιξα skyrim ειμαι πολυ αυστηρος σε οτι εχει να κανει με θαλασσα ,ουρανο και τοπια μακρινα .

Το story δεν το κρινω ακομα περιμενω να το ολοκληρωσω για να πω την γνωμη μου .


Επισης ενα δωρακι προς ολους γιατι εχω κλασει στα γελια μονος μου ...χαχαχαχαχα

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα ίδια είναι..δεν έχουν αλλάξει.

 

Έχουν αλλάξει.Και στο 3 το ίδιο.Π.χ. το eagle vision το οποίο δεν με βολεύει στο V.Το  "use" που είναι στο  E και τέτοια.

Και δεν μπορώ να τα βάλω όπως θέλω γιατί στο πλοιο θα αλλάξουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...