Προς το περιεχόμενο

Assassin's Creed IV Black Flag


steliosss94

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 908
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πάει και αυτό(Freedom Cry DLC)..Next..

 

Το PhysX είναι μια σάχλα στον εν λόγω τίτλο, προσθέτει occasional stuttering και το μόνο καλό που προσθέτει είναι το smoke σε μάχη με πλοίο.

Επεξ/σία από Psycho_Warhead
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερά, μόλις το έβαλα στο pc (e6300,2gb,5770) αλλά για κάποιο λογο και στο μενου και στο παιχνίδι μέσα η ανάλυση είναι χάλια, δεν μπορώ να διαβασω καλα καλα τι λεει  και ότι και να πειράξω μου φαινετε το ιδιο, από απαιτήσεις είμαι πάτω, αλλά καμία σχέση με το farcry 3 που το παίζω πολύ καλυτερα, φταιει το συστημα ή πρεπει να κανω κατι αλλο???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτήσω κάτι. Είχα πάρει το παιχνίδι από τον θείο. Και μου άρεσε αρκετά. Το έχω πάει περίπου σαράντα τα εκατό. Το παράτησα για ένα διάστημα λόγο υποχρεώσεων. Τώρα θέλω να το ξανά πιάσω. Αλλά θέλω να το αγοράσω και στο steam για να το έχω. Μπορώ να χρησιμοποιησω κάπως το save μου; η θα πρέπει να το αρχίσω από την αρχή πάλι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε νομίζω να γίνεται γιατί τα save σου αποθηκεύονται μέσω uplay. 

Δε θα στα παίζει 100%. Μπορεί να στα βλέπει τα save,αλλά αντί να γράφει "Abstergo" θα γράφει "Corrupted file". Όταν είχε βγει το revelations το δανείστηκα στην αρχή από τον Θείο και μετά το αγόρασα και είχε γίνει αυτό που σου είπα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε νομίζω να γίνεται γιατί τα save σου αποθηκεύονται μέσω uplay.

 

Δε θα στα παίζει 100%. Μπορεί να στα βλέπει τα save,αλλά αντί να γράφει "Abstergo" θα γράφει "Corrupted file". Όταν είχε βγει το revelations το δανείστηκα στην αρχή από τον Θείο και μετά το αγόρασα και είχε γίνει αυτό που σου είπα.

Ωραία. Ευχαριστώ φίλε. Οπότε δε το συνεχίζω μέχρι να το αγοράσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σήμερα νίκησα να πρώτα 2 μου legendary ships (το πάνω αριστερά που με δυσκόλεψε και το κάτω αριστερά που το έφαγα για πλάκα) 

 

βάζω και 2 screenshot πριν τη μάχη 

(τι νερά είναι αυτά  B) )

AC4BFSP%202013-12-22%2014-24-40-42.bmp

 

AC4BFSP%202013-12-22%2014-15-02-28.bmp

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όχι δεν τα έχω βάλει, μάλιστα δεν έχω κάνει φτάσει όλα τα απλά upgrades στο τέρμα, μου λείπουν 3 τουλάχιστον

 

το κάτω αριστερά πλοίο το νίκησα πανεύκολα τον πάνω αριστερά μου πήρε 6-7 φορές να τον νικήσω και αυτό με τεχνική όχι βουρ στον πατσά και μη φανταστείς , για τόσο τον νίκησα 

 

και τους δύο πάντως τους νίκησα με ram (το οποίο έχω αναβαθμίσει στο τέρμα, όχι elite)  και heavy shot από κοντά, το mortar στα legendary μου φαίνεται άχρηστο, ενώ σε φρούρια και οποιοδήποτε άλλο πλοίο το χρησιμοποιώ αρκετά 

 

YΓ βάζω και άλλες 2 φωτό που μου άρεσαν 

 

 

 

 

AC4BFSP%202013-12-20%2016-48-53-97.bmp

 

AC4BFSP%202013-12-21%2001-46-26-29.bmp

 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και γω περίπου στα ίδια upgrades είμαι αλλά το πάνω αριστερά δεν μπορω να το φάω με τίποτα.. ίσως επειδή δεν θέλω να πλησιάσω για ram καθώς θα φάω το heavy shot του στην μούρη. 1 heavyshot = 1+ μπάρα life.  :shock:

 

Πάνω δεξιά είναι το δυσκολότερο. Είναι 2 legendary μαζί. Το ένα πέφτει εύκολα, ενώ το άλλο παίρνει φόρα και σε βυθίζει για πλάκα.

 

Ισχύει, αλλά απο αυτό έχω βγάλει άπειρα gold. Ψοφάς το μικρό , βγάζεις το κάτι τις σου και την κάνεις με ελαφρά πηδηματάκια. Όταν ξανακάνεις την μάχη το μικρό ξανά εμφανίζεται οπότε ξανά το ίδιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και γω περίπου στα ίδια upgrades είμαι αλλά το πάνω αριστερά δεν μπορω να το φάω με τίποτα.. ίσως επειδή δεν θέλω να πλησιάσω για ram καθώς θα φάω το heavy shot του στην μούρη. 1 heavyshot = 1+ μπάρα life.  :shock:

 

θέλει λίγο τραμπουκισμό το συγκεκριμένο όχι αμυντικά , με άμυνα έχασες εσύ πρέπει να το κυνηγάς όχι αυτό.

 αν έχεις το ram να κάνει 4000 dmg (με τις απλές αναβαθμίσεις) και φροντίζεις όλη την ώρα να το χτυπάς εσύ και να μη σε χτυπάει αυτό τότε κάτι γίνεται

 

το να πας δίπλα του και να φας το heavy shot δεν είναι τόσο πρόβλημα (όχι ότι δεν είναι, αλλά με brace κάτι γλιτώνεις επίσης δε σου ρίχνει και πάντα  σε σχέση με το κάθε πόσο προσπαθεί να σε εμβολίσει), όσο ότι προσπαθεί αυτό όλη την ώρα να σου κάνει ram και είναι αρκετά πιο ευκίνητο και πιο γρήγορο από το δικό μας 

 

εκεί πάντως που το το έχανα το παιχνίδι είναι όταν έφευγε μακριά που αντί να το κυνηγήσω (να του ρίξω και κάνα chainshot) και να προσπαθήσω να ξανατοποθετηθώ ανάλογα, ώστε να κάνω ram , καθόμουν και ασχολούμουν με το mortar που όποτε το πετύχαινε (γιατί πήγαινε και γρήγορα και βάραγα στο γάμο του καραγκίοζη) δεν του έτρωγε τίποτα

 

θέλει ram, ξανά σημάδι για ram άμα πάει να φύγει, ram, heavy shot , brace και στο επίπεδο αναβαθμίσεων που είμαστε.. μπόλικη τύχη :P

 

σήμερα δε θα παίξω, άλλο αλλά την επόμενη φορά θα δοκιμάσω πάλι τη τύχη μου με τα δύο και αν είναι θα τραβήξω και κάνα video 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να τα φας και τα δυο μαζί θα πρέπει να τα βαράς ταυτόχρονα, ώστε να τα βυθίζεις μαζί γιατί μόλις ρίξεις το ένα το άλλο θα σε κυνηγάει με τεράστια φόρα και ό,τι και να κάνεις δεν το σταματάς!

Οπότε, φτάστα και τα 2 σε χαμηλή ζωή και μόλις τελειώσεις με το ένα ρίξε ένα mortar στο άλλο και τέλος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάει και αυτό(Freedom Cry DLC)..Next..

 

Πάντως κάτι που δεν μου άρεσε στο DLC Freedom cry είναι πως οι περισσότερες τοποθεσίες είναι οι ίδιες με το κανονικό game.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Για να τα φας και τα δυο μαζί θα πρέπει να τα βαράς ταυτόχρονα, ώστε να τα βυθίζεις μαζί γιατί μόλις ρίξεις το ένα το άλλο θα σε κυνηγάει με τεράστια φόρα και ό,τι και να κάνεις δεν το σταματάς!

Οπότε, φτάστα και τα 2 σε χαμηλή ζωή και μόλις τελειώσεις με το ένα ρίξε ένα mortar στο άλλο και τέλος.

 
 

 

τελικά είπα να τα φάω και τα 2 πριν κοιμηθώ και ανεβάζω το βίντεο στο youtube για να μοιραστώ την υψηλή τεχνική μου μαζί σας :P

σωστό αυτό που λες RPDrummer, μόλις φας το ένα το άλλο λυσσάει, όμως υπάρχει κόλπο να το κάνεις γατάκι

 

edit

http://www.youtube.com/watch?v=6tXgU0SqSVQ&feature=youtu.be

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...