Προς το περιεχόμενο

Assassin's Creed IV Black Flag


steliosss94

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 908
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Φιλε μου σ ευχαριστω πολυ.Το βρηκα!!!Μια τελευταια ερωτησω.Εχω εναν υπολογιστη αρκετα δυνατο,σταθερο εννοειται i5 2900 MHz επεξεργαστη,ΑΤΙ 6780 γραφικων στο 1gb ,8 gb ram.Ενταξει δεν ειναι και το σουπερ-ουαου μηχανημα αλλα το παιχνιδι το τρεχει ανετα  (και νομιζω πως αυτο το συστημα θα με βγαλει για καποια χρονια ακομα).Τελος παντων αυτο που θελω να ρωτησω ειναι το εξης.Το παιχνιδι ειναι απο το θειο,αλλα επειδη οταν το "αγορασα" ο δισκος μου δεν ειχε πολυ ελευθερο χωρο το εβαλα σε καποιον εξωτερικο δισκο και παιζω απο κει.Ο δισκος αυτος ομως,ειναι λιγο παλιο μοντελο,να φανταστειτε οτι εχει καλωδιο που μπαινει στο ρευμα.Απλα επειδη ειναι 1 tera το παιχνιδι το αφησα εκει (ειναι ειδικη εκδοση του παιχνιδιου που δεν απαιτει εγκατασταση).Θελω λοιπον να ρωτησω αν επειδη ο εξωτερικος αυτος δισκος ειναι λιγο παλιος και αρα οχι τοσο γρηγορος και δυνατος οσο ο υπολογιστης μου,κανει το παιχνιδι να φορτωνει λιγο πιο αργα απ οτι θα φορτωνε αν ηταν εγκατεστημενο στο δισκο του υπολογιστη μου.Οσο τρεχει το παιχνιδι δεν εχω δει καποιο προβλημα ,απλα στο loading ισως και να αργει λιγο.Ρωταω γιατι οτι μαθαινει κανεις καλο ειναι.Δεν ηρθε και το τελος του κοσμου με 4-5 δεπτερολεπτα παραπανω που ισως να καθυστερει τωρα.

 

Ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει δοκιμασει κανενας να παιξει με amd 7970/r9 280x ή gtx 770? Εγω με το συστημα της υπογραφης μου ολα στο τερμα εκτος απο AA που το εχω x4 (resolution 1080p) παιζει με 40-60 fps πανω κατω με avg στα 55...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρα εισαι αν και δε νομιζω να εχεις avg 55, εγω με την 780 εχω 52, μετρημενα με fraps (4x Msaa).

 

Ναι εχεις δικιο...δεν ειχα κανει το benchmarking απλα επειδη εβλεπα να ανεβαινει  και μερικες φορες ειχα και screen tearing επειδη ανεβαινε πανω απο 60 (δεν βαζω vsync) υπεθεσα οτι θα ναι στο 50 και εβαλα και 5 παραπανω επειδη το fraps ριχνει λιγο την αποδοση... Με το benchmarking του fraps εχω avg 45-46... ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι εχεις δικιο...δεν ειχα κανει το benchmarking απλα επειδη εβλεπα να ανεβαινει  και μερικες φορες ειχα και screen tearing επειδη ανεβαινε πανω απο 60 (δεν βαζω vsync) υπεθεσα οτι θα ναι στο 50 και εβαλα και 5 παραπανω επειδη το fraps ριχνει λιγο την αποδοση... Με το benchmarking του fraps εχω avg 45-46... ;)

Και με 45 ειναι playble το παιχνιδι. Το θεμα ειναι να μην πεφτει κατω απο 30. Οτιδηποτε πανω απο 30 ειναι playble.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν χρειάζεται να σκαρφαλώνει κιόλας τώρα.Πάταει το κουμπί του ισογείου και τσακ μπαίνει μέσα.

Άντε μου'ρχετε και το άλλο πακέτο αύριο.Να δω τί θα κάνω τα καινούρια κλειδιά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα έχω να πώ, η Mayan armor είναι απλά OP!!

μαζεψες ολα τα πραματακια και την ανοιξες;

δεν ξερω αν θα αντεχα να κανω κατι τετοιο πραγματικα.

Μεχρι στιγμης βολευομαι με την templar armor,δεν καταλαβαινει τιποτα ο edward.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μαζεψες ολα τα πραματακια και την ανοιξες;

δεν ξερω αν θα αντεχα να κανω κατι τετοιο πραγματικα.

Μεχρι στιγμης βολευομαι με την templar armor,δεν καταλαβαινει τιποτα ο edward.

Ναι πήγα τα side missions στο 100%. Απλά με αυτή την armor ξεχνάς τις σφαίρες εντελώς. Επίσης με όλα τα assassination contracts ξεκλειδώνουν τα sword pistols και με όλα τα naval τα καλύτερα pistols (που εχω δει) στο παιχνίδι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...