Προς το περιεχόμενο

Assassin's Creed IV Black Flag


steliosss94

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εμένα πάντως δεν με βόλεψε τίποτα από αυτά. Και adaptive V-sync έβαλα και ότι άλλο θες. Για το frame lock ο ευκολότερος τρόπος να το διορθώσεις είναι να κάνεις force triple buffering με το D3DOverrider.

 

Με λίγα λόγια έχω στο default τις ρυθμίσεις του Nvidia Control Panel, έχω κάνει τις δικές μου in game ρυθμίσεις στα γραφικά του παιχνιδιού(V-sync on) και απλά έχω κάνει force triple buffering όπως είπα παραπάνω.

 

Έτσι είμαι στα 60fps με κάποια framedrops λόγω συστήματος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα δοκιμασα ολα (δεν εκανα προφιλ βεβαια) και τα πηγε καλυτερα με adaptive χωρις ομως να δινει το επιθυμητο αποτελεσμα..Οποτε αναμενουμε κανα patcα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eγω το εβαλα ετσι σημερα να δω περι τινος προκειται ,οκ ωραια γραφικα οχι κατι wow  αλλα ωραια .Χωρις το HBAO δεν δειχνει παντως ωραιο αν και στην 7970 δεν ξερω κατα ποσο αναδεικνυεται το HBAO σε σχεση με την nvidia .Στην ρυθμιση shadows εβαλα high αλλα μετα ειδα οτι εχει και επιλογη shadows high στο οποιο δεν καταλαβα πως παει η κλιμακωση .Με την τελευταια επιλογη παντως βαραινει αισθητα το παιχνιδι ενω αν το βαλω στο high σκετο ειναι σαφως πιο ελαφρυ .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ενω ηταν αργα το βραδυ και επλεα στα βαθια πινωντας το 3ο ρουμι, βγαζω το μονοκυαλι και βλεπω μπροστα μου ενα man-o-war level 60...Πραγματικα ηταν απο τις λιγες φορες που κατι τετοιο σε game μου προκαλει δεος και τρομο μαζι..Γενικα το παιχνιδι σε βαζει πολυ ανετα στο κλιμα και οποιος δεν το εχει παιξει, καλο ειναι να το κανει συντομα...ή αυτο ή ειχα πιει πολυ αλλα πιστευω το πρωτο ισχυει.:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τέλος το main story από μένα, πολύ καλό γενικά αν και είχε κάποια σπαστικά όπως ξέρω 'γω εκεί που πολεμάς με ένα πλοίο και βλέπεις το ηλιοβασίλεμα να σκάει ξαφνικά καταιγίδα και να σου 'ρχεται το κύμα από πίσω με αποτέλεσμα να σε σακατεύει.Πέραν από αυτά τα λίγα τα σπαστικά ήταν πολύ καλό και σαν story αλλά πιο πολύ σαν gameplay, την θάλασσα την έχουν κάνει τόσο καλή που νομίζεις ότι είσαι όντως εκεί και αγναντεύεις τον ορίζοντα.Περιττό να πω ότι το παιχνίδι με έκανε να θέλω να δω το Pirates Of The Caribbean πάλι :P

 

Στο 58% τέλειωσε, βέβαια είχα κάνει και κάποια side activities οπότε λογικά το 50% θα είναι το main story και το άλλο 50% side activities/θησαυροί κλπ κλπ.Γενικά το μόνο που θέλει το παιχνίδι είναι ένα patch-άκι να βελτιώσει λίγο τα frames ειδικά όταν έχει καταιγίδα και παλεύεις με άλλο πλοίο.Επίσης το soundtrack μου άρεσε πολύ.

 

Overall :

9/10

 

Επεξ/σία από Psycho_Warhead
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στειλε αν θες μια φωτο με πμ πχ να δω,γενικοτερα το κουτι κανει μια μικρη καμπυλη.

 

btw,αναβαθμισα τα κανονια στο πλοιο με δυνατοτερα βληματα,νταξει τα scooners απλα τα κατεβαζω με μια κανονια η αν πεσω πανω τους :Ρ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...