Προς το περιεχόμενο

Assassin's Creed IV Black Flag


steliosss94

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μα το Uplay μπορείς να το βάλεις στο offline mode.

 

Μου την δίνει που πρέπει να έχω δεκαπέντε drm (origin,capsule,steam,uplay) για να παίζω παιχνίδια. Βάλτε τα όλα στο steam που είναι και το καλύτερο να τελειώνουμε, τώρα ο καθένας κάνει το δικό του steam και πρέπει εμείς να έχουμε 35 λογαριασμούς...
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φροντίστε να κάνετε upgrades στο πλοίο γιατί από ένα σημείο και μετά δυσκολεύουν τα πράγματα.Πάντως η ιστορία δεν λέει και πολλά..Καλύτερη την περίμενα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως είχα καιρό να ευχαριστηθώ έτσι παιχνίδι. Είναι το setting, είναι ότι στη θάλασσα αισθάνεσαι ώρες ώρες ότι όντως πλέεις στα κύματα.... δεν ξέρω πάντως βγάζει τρομερή αίσθηση και πραγματικά δε με νοιάζει όσο αδιάφορη και να βγει η ιστορία. Έχω παρατήσει και το 3 στη μέση που επίσης μου άρεσε. Νομίζω ότι με τα 2 τελευταία AC η Ubisoft έφτασε κοντά σε αυτό που ήθελε από την αρχή. Θυμάμαι πως αισθανόμουν όταν είχα δει το πρώτο trailer του πρώτου AC και τι ξενέρα έφαγα στη συνέχεια με το repetitive gameplay που είχε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω παίξει ακόμα το bf , αλλά στο 3 μου φάνηκε ότι το έχασαν για τα καλά το πράγμα

Μέχρι να παίξω και το τελευταίο το 2 παραμένει για μένα (και μάλλον τους περισσότερους) με διάφορα το καλύτερο της σειράς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το καλύτερο είναι το IV τώρα.

Story-wise για μένα είναι ακόμα το 2. Βέβαια περιμένω ακόμα μιας και είμαι στο 6ο seq του black flag.

Τώρα σαν gameplay ναι, έχουν πάει μπροστά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενω μου εκατσε ασχημα στην αρχη, ασχοληθηκα παλι μαζι του εχθες το βραδυ..2 ωρες ηταν αρκετες για να καταλαβω ποσο καλη δουλεια εχουν κανει στα παντα..Ειδικα οι κινησεις του χαρακτηρα εχουν φτασει πλεον στο σωστο σημειο, χωρις κενα και σπασιματα..Μετανιωνω που το εκραζα στην αρχη...:P

 

Εχει βγει κανενα patch?? Προχθες που το επαιξα πρωτη φορα ειχα vsync και ξενερωσα αλλα εχθες το πηρα πρεφα..Ρολαρει καλα με AA off, V-Sync off και ολα τα αλλα στο τερμα παντως..Θα δοκιμασω το μεσημερι να βαλω απο το control panel της NVidia το vsync σε ambient αλλα μεσα στο παιχνιδι off, μπας και κοψει το tearing χωρις να χασω frames.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το καλύτερο είναι το IV τώρα.

 

Οχι, δεν ειναι. Εχει μεν μεγαλο χαρτη, πολλα side quest, παρα πολλα πραγματα να κανεις με τα καραβια αλλα δεν ειναι το καλυτερο assassins creed γιατι απλα δεν εχει μεσα assassins. Αν αυτη την χαζη προσθηκη των 2 αποστολων χαρακτηριζει το assassins creed τοτε.... 

Θα γραψω αναλυτικα γιατι το 2 ειναι το καλυτερο της σειρας οταν τελειωσω αυτο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως είχα παίξει το πρώτο όταν είχε πρωτοβγεί και το είχα βρει εξαιρετικό.Ήταν ακριβώς το στυλ του παιχνιδιού που γούσταρα αν και εμφανώς περιορισμένο σε δυνατότητες.Για πολλά χρόνια δεν είχα παίξει τα υπόλοιπα παρόλο που τα είχα αγορασμένα και ήθελα πολύ να τα παίξω κιόλας (μη ρωτάτε το γιατί ^_^).Το καλοκαίρι λοιπόν, λέω δεν πάει άλλο!Θα ξεκινήσω τα assassins!Ξεκινάω το 2 και παθαίνω πλάκα.Εξαιρετικό σε όλους τους τομείς και βελτιωμένο σφόδρα στα σημεια που πονούσε το πρώτο.Και με καλά γραφικά επίσης θέλω να σημειώσω γιατί ήταν το μοναδικό που φοβόμουν ότι θα με ξενέρωνε.Ξεκινάω προχθές το brotherhood και παθαίνω άλλο σοκ.Βλέπω πάλι ότι όσες μικρές προσθήκες ήθελα να ενσωματώσουν τις έχουν κάνει!Και με ψάρωσαν πραγματικά και τα γραφικά του.Τα βρίσκω απίστευτα λεπτομερή για την ηλικία του παιχνιδιού, αλλά και για τα σημερινά δεδομένα κάτι παραπάνω από μια χαρά.Ελπίζω να το προλάβω εντός 3μήνου και αυτό και να συνεχίσουν να με εκπλήσοιυν ευχάριστα και τα υπόλοιπα.Αυτό που βλέπω και με χαροποιεί είναι ότι πραγματικά κάθε συνέχεια είναι και μια πιο ολοκληρωμένη συνολική εμπειρία.Δεν το λέω από την άποψη σεναρίου και ιστορίας.Αλλά το βλέπεις ρε παιδί μου ότι κάθε νέο επεισόδιο το προσέχουν.Βάζουν νέα στοιχεία τα οποία δεν είναι απλά για να λένε ότι κάτι άλλαξαν.Σήμερα λογικά θα μου έρθει και η buccaneer και ελπίζω να προλάβω να ασχοληθώ μαζί του έως το καλοκαίρι! :P

Το μόνο σίγουρο είναι ότι με τα γραφικά και το περιβάλλον του 4 θα το πάθω το σοκ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενω μου εκατσε ασχημα στην αρχη, ασχοληθηκα παλι μαζι του εχθες το βραδυ..2 ωρες ηταν αρκετες για να καταλαβω ποσο καλη δουλεια εχουν κανει στα παντα..Ειδικα οι κινησεις του χαρακτηρα εχουν φτασει πλεον στο σωστο σημειο, χωρις κενα και σπασιματα..Μετανιωνω που το εκραζα στην αρχη... :P

 

Εχει βγει κανενα patch?? Προχθες που το επαιξα πρωτη φορα ειχα vsync και ξενερωσα αλλα εχθες το πηρα πρεφα..Ρολαρει καλα με AA off, V-Sync off και ολα τα αλλα στο τερμα παντως..Θα δοκιμασω το μεσημερι να βαλω απο το control panel της NVidia το vsync σε ambient αλλα μεσα στο παιχνιδι off, μπας και κοψει το tearing χωρις να χασω frames.

 

Μπορείς να κανεις force το vsync με το nvidia panel η το d3doverrider και τρέχει κομπλέ. Έχει πρόβλημα το in-game vsync νομίζω σαν το Bioshock Infinite. Πάντως για το παιχνίδι συμφωνώ είναι άκρως εθιστικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι, δεν ειναι. Εχει μεν μεγαλο χαρτη, πολλα side quest, παρα πολλα πραγματα να κανεις με τα καραβια αλλα δεν ειναι το καλυτερο assassins creed γιατι απλα δεν εχει μεσα assassins. Αν αυτη την χαζη προσθηκη των 2 αποστολων χαρακτηριζει το assassins creed τοτε.... 

Θα γραψω αναλυτικα γιατι το 2 ειναι το καλυτερο της σειρας οταν τελειωσω αυτο

Έχει assassins, απλά το συγκεκριμένο έχει να κάνει με τη ζωή ενός πειρατή.Για μένα το καλύτερο όσον αφορά το gameplay έτσι, story wise ίσως το δύο να ήταν καλύτερο αλλά όσον αφορά το gameplay είναι το καλύτερο απ' όλα γιατί απλά έχει να κάνεις πολύ περισσότερα πράγματα από ότι έκανες στα προηγούμενα.Δεν είναι παιχνίδι 10 ωρών, είναι πολλών ωρών και ευχάριστων μιας και σε βάζει να θες να κάνεις όλα τα upgrades, να ξεκλειδώσεις όλα τα outfits κλπ.

Μπορείς να κανεις force το vsync με το nvidia panel η το d3doverrider και τρέχει κομπλέ. Έχει πρόβλημα το in-game vsync νομίζω σαν το Bioshock Infinite. Πάντως για το παιχνίδι συμφωνώ είναι άκρως εθιστικό.

Ναι, το in-game v-sync έχει πρόβλημα γιατί δεν έχουν ενεργοποιήσει το triple buffering.Ας ελπίσουμε να δούμε κάνα patch σύντομα να δώσει λίγο boost στο performance και να φτιάξουν και κάτι άλλα ''μικροθεματάκια'' όπως το να γυρνάει τα god rays στο low όταν χρησιμοποιείς το eagle vision.

Story-wise για μένα είναι ακόμα το 2. Βέβαια περιμένω ακόμα μιας και είμαι στο 6ο seq του black flag.

Τώρα σαν gameplay ναι, έχουν πάει μπροστά.

Σε αυτό συμφωνώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε λιγο θα βαλω να το τσεκαρω και πιστευω θα με παρει να του βαλω και 2x AA. 

 

Και μια βοηθεια :) Στο control panel της nvidia μπορω να ενεργοποιω το vsync για οποια εφαρμογη θελω ή το ενεργοποιει για το συνολο?? 

 

 

Λιγο offtopic αλλα βλεπω σε πολλους τιτλους τελευταια να υπαρχει προβλημα με Vsync και frame lock. Παιζω wrc 4 και με ενργοποιημενο το vsync απο το control panel, σταματαει το tearing και ξεκλειδωνουν τα frames.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Σε λιγο θα βαλω να το τσεκαρω και πιστευω θα με παρει να του βαλω και 2x AA. 

 

Και μια βοηθεια :) Στο control panel της nvidia μπορω να ενεργοποιω το vsync για οποια εφαρμογη θελω ή το ενεργοποιει για το συνολο?? 

 

 

Λιγο offtopic αλλα βλεπω σε πολλους τιτλους τελευταια να υπαρχει προβλημα με Vsync και frame lock. Παιζω wrc 4 και με ενργοποιημενο το vsync απο το control panel, σταματαει το tearing και ξεκλειδωνουν τα frames.

 

Ανάλογα, έχει επιλογή να μπει ως γενικά και ως profile.Αν θες μεγαλύτερη ποικιλία βέβαια βάλε το inspector.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...