Προς το περιεχόμενο

Assassin's Creed IV Black Flag


steliosss94

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 908
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Η τιμή στα Seven μια χαρά είναι, ειδικά αν τη συγκρίνεις με τη Skull edition που δε σου δίνει και κάτι ιδιαίτερο, κατά τη γνώμη μου.

 

Όποιος θέλει το πλήρες παιχνίδι (με όλα τα DLC) από ubishop:

http://shop.ubi.com/store/ubiemea/en_IE/pd/ThemeID.8605700/productID.288585400/Assassins-Creed-IV-Black-Flag-Uplay-Digital-Deluxe-Edition.html

 

Έχει μαζί έκπτωση 25% στο season pass και σύνολο βγαίνει στα 75€. Βέβαια δεν παίρνεις κάτι συλλεκτικό, είναι online code.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από sevensopt, ναι.Πολύ καλή τιμή νομίζω.Σκέψου 82 είχα δώσει πριν μια βδομάδα για να πάρω τη skull για ένα φίλο μου.

60 εχει η skull πως σου βγηκαν 80 εσενα; :Ρ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με ολα στο normal και το v-sync off πιανω 37+ fps. Αν ετρεχε καλυτερα στο pc μου θα το αγοραζα αλλα δεν γινεται να παιξω με αυτα τα γραφικα. 

Μεχρι τωρα στο παιχνιδι με ενοχλει η καμερα που ειναι λιγο δεξια και οχι στο κεντρο και στις μαχες που μενει στασιμη και δεν μπορω να δω τι γινεται γυρω μου. Το free running ειναι πολυ αναρχο και με πατημενο το shift παει οπου να ναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το V-sync άμα θες το βάζεις απλά επειδή το παιχνίδι δεν χρησιμοποιεί triple buffering το πιο πιθανό είναι να σου κολλάει τα fps στα 30.Το πιο βαρύ φίλτρο είναι το 8xMSAA.Αλλά το 4xTXAA σε συνδυασμό με sweetFX μάλλον είναι ότι καλύτερο.

 

Είναι η πρώτη ίσως φορά που χαίρομαι που διάβασα πρώτα τις προηγούμενες σελίδες ενός thread πριν κάνω το post μου.

 

Σήμερα αγόρασα το παιχνίδι(special edition) και ξεκίνησα να παίζω. Το σύστημα είναι της υπογραφής μου. Σε όλο το παιχνίδι τα frames είναι καρφωμένα στο 30 με V-sync on, εκτός από κάποιες περιπτώσεις που κοιτάζω τον ουρανό ή κανά τοίχο και ανεβαίνει ακαριαία στα 60.

 

Το θέμα με την περίπτωσή μου, είναι ότι δεν μπορώ να παίξω με V-sync off. Δεν αντέχω αυτό τον ετεροχρονισμό της οθόνης με τίποτα. Θα δοκιμάσω να κλείσω το V-sync από το παιχνίδι και να ενεργοποιήσω το Adaptive V-sync από το Control Panel της Nvidia. Ελπίζω να κάνει δουλειά γιατί αλλιώς με βλέπω καρφωμένο σταθερά στα 30 fps.

 

Να ρωτήσω, έχουν βγει τίποτα updates που ίσως βελτιώνουν την απόδοση του παιχνιδιού; Αυτά θα μου εγκατασταθούν μόνα τους όταν ανοίγω το uplay ή πρέπει να κάνω κάτι εγώ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.pcgameshardware.de/screenshots/original/2013/11/Assassins_Creed_Black_Flag_Bench_1080p-pcgh.png

 

εκανα το benchmark αυτης της σελιδας,με ακριβως τα ιδια settings και ιδιο run με αυτους. 3570κ,R9 290,1080p win7

 

ac4_bench.jpg

 

Γενικα νομιζω τρεχει πολυ καλα,βεβαι αδικιολογητα βαρυ... Το bench ειναι με το update V6.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...