Προς το περιεχόμενο

Assassin's Creed IV Black Flag


steliosss94

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Aυτα τα παιχνιδια που εχουνε γενικα θεματα ή που πατσαρονται συνεχεια στην αρχη ειναι να περιμενεις και μετα απο καιρο να τα αγορασεις με κανενα 5ευρω ή εστω να στα φερει η θεια με ολο το πακετακι ολοκληρωμενο και να το παιξεις ομορφα και ωραια .Σε καθε διαφορετικη περιπτωση ξεκινας το παιχνιδι και καθε λιγο και λιγακι ψαχνεσαι με fixes και issues .Eμενα το προηγουμενο ac αυτο με διδαξε ,περιμενα και μετα απο λιγο καιρο το πηρα, κατεβασα τα 6 updates του και το επαιξα  smooth ,ουτε με τα fps drops που ειχανε ολοι μεσα στις πολεις ,ουτε cpu usage issues ,ουτε drivers ,ουτε τιποτα ,οπως επρεπε να παιχτει δηλαδη εξαρχης και το ευχαριστηθηκα εν αντιθεσει με πολλους αλλους που το παιξανε στην αρχη και τους εμεινε η πικρα της ταλαιπωριας .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μόνο που με είχε πειράξει στο AC3 ήταν το 16:10 Letterbox που υπάρχει και στο AC4 και δεν νομίζω να το φτιάξουν μιας και όλα τα AC είχαν αυτό το θέμα και το θέμα με το CPU που δεν έβλεπε πάνω από δύο πυρήνες.Με τα patch δεν νομίζω να άλλαξε αυτό, απλά λογικά βελτίωσαν ελαφρώς το performance με further optimization σε άλλα πράγματα.Κλάιν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρά είναι το παιχνίδι και καρά playable χωρίς να είναι "ανάγκη" για patches. Αρκετά μεγάλο και από τα καλύτερα μπορώ να πω του 2013 άνετα. Τώρα αν όλοι αυτοί που γκρινιάζουν έχουν ξύλινα pc δε φταίει η ubisoft που δε μπορούν να το τρέξουν καλά, καιρός και για καμιά αναβάθμιση στην τελική ή μπορούν πάντα να παίζουν σε 17" οθόνες 800x600 και να είναι χαλαροί :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειναι καθολου κλαιν Psycho ,οταν εμπαινες μεσα στις πολεις ειχε performance issues με fps drops (οχι σε ολα τα σημεια ) ,το ειχα διαβασει σε ολα τα reviews και εσυ νομιζω μου το ειχες πεις αν δεν κανω λαθος αλλα anyway .Eιναι θεμα τι πειραζει τον καθενα ,εμενα τα random drops μου την δινουν οταν ειναι σε περιοχες που κανεις εξερευνηση ή τρεχεις κτλ ...Eμενα δεν παρουσιασε τετοια προβληματα αλλα επαιζε με την ταχυτητα που γουσταρω να παιζω στα games .

Στο ac3 παντως letter box ειχα στα cinematics μονο ...Aυτο ναι ειναι κλαιν ... :)

To βασικο ομως ειναι οτι με τα 6-7 updates επαιζες το παιχνιδι με πολυ καλυτερες επιδοσεις και αυτη ειναι η πεμπτουσια .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ δεν είχα θέμα στις πόλεις απλά έτρεχε με ~40FPS ενώ όσοι είχαν παλιότερους CPU(Q9xxx/Phenom etc) έβλεπαν 20άρια :P


Μια χαρά είναι το παιχνίδι και καρά playable χωρίς να είναι "ανάγκη" για patches. Αρκετά μεγάλο και από τα καλύτερα μπορώ να πω του 2013 άνετα. Τώρα αν όλοι αυτοί που γκρινιάζουν έχουν ξύλινα pc δε φταίει η ubisoft που δε μπορούν να το τρέξουν καλά, καιρός και για καμιά αναβάθμιση στην τελική ή μπορούν πάντα να παίζουν σε 17" οθόνες 800x600 και να είναι χαλαροί :lol:

Έχει θέματα και θέλει patch, για παράδειγμα το god rays στη βροχή μου ρίχνει το GPU Usage της κάρτας με αποτέλεσμα να έχω χαμηλά FPS.Και το V-sync είναι προβληματικό και θέλει D3Doverrider διαφορετικά αν πέσεις κάτω από 60FPS σε πάει στα 30 και σε κλειδώνει εκεί.Και φυσικά το letterbox σε 16:10 monitors που μακάρι να το φτιάξουν αν και δεν το βλέπω.

 

Ευτυχώς το Watch Dogs το έχει αναλάβει άλλο studio της nubisoft γιατί η nubisoft kiev δεν παλεύεται με τα AC.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ok αν βολευεσαι με 40fps πασο ,εγω δεν μπορω να παιζω με 40αρια . Τουλαχιστον οσο το επαιζα ημουν στο χαλαρο 60 avg μην σου πω και παραπανω ,αλλα 40 με την καμια .Δεν δικαιολογουσε και μεταξυ μας τωρα τοσο χαμηλες επιδοσεις το ac ,ειπαμε ...

Ασε που το παιχνιδι μεσα στις πολεις απαιτει πολλα fps που γινοντουσαν τα κυνηγητα  ,εξω στα χωραφια τι να το κανω αφου ειχα το fast travel,ξανα κλαιν :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με 40FPS μια χαρά το έπαιζα εγώ πάντως, όχι ότι με χαλούσε να είχα 60 αλλά και τα 40 δεν μπορώ να πω ότι μου χαλούσαν το experience.60άρι σταθερό προσωπικά θέλω ντε και καλά μόνο σε racing games.


Assassin’s Creed IV: Black Flag – PC Performance Analysis

 

Αναλυτικό άρθρο από τον Γιάννη(John2gr) που εξηγεί γιατί το port στο PC είναι άθλιο για ακόμη μία φορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tουλαχιστον τρεχει καλυτερα απο τα xbox one &ps4 και ας μην ειναι τοσο πολυ optimized. Κατι ειναι και αυτο. φανταζεστε πως θα ετρεχε αν εκανε χρηση 100% των qaud core?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό θα έλειπε να μην έτρεχε καλύτερα από τις κονσόλες λολ.Να δω τώρα αυτούς που λέγαν ότι θα πρέπει να κάνουμε upgrade τα PC επειδή οι νέες κονσόλες έχουν 8-core CPU κλπ..Και άμα έχει 8-core τι ; Στα 1.6 και 1.75Ghz για το Χone αντίστοιχα τι να κλάσει..Τέλος '14 με αρχές '15 θα χρειαστεί λογικά μια αναβαθμισούλα και μετά θα κολλήσει το πράγμα μέχρι το Ps5.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μα θελουμε δεν θελουμε ο 8πυρηνος των κονσολων στα 1.6-1.7= ενας καλος 4πυρηνος στα 3ghz που πλεον ολοι οι 4πυρηνοι εχουν αυτην την συχνοτητα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχήν από τους 8 πυρήνες, οι 6 είναι διαθέσιμοι για παιχνίδια και το ίδιο ισχύει και για την μνήμη τους.Οπότε κλάιν μάιν ον δε λάιν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...