Προς το περιεχόμενο

Assassin's Creed IV Black Flag


steliosss94

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το παιχνίδι πάει για αγορά πάντως. Έχω να περάσω τόσο όμορφα με παιχνίδι πολύ καιρό. Ναι έχει κάποια θέματα αλλά εδώ πήραμε το Rome 2 που ήταν unplayable στην αρχή, σε αυτό θα κωλώσουμε.

 

Το πιο εκνευριστικό είναι ένα bug με το eagleview που μένουν highlighted και αφού το κλείσεις.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 908
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Βέβαια ούτε ξέρω που είναι τα save. Λογικά κάπου μέσα στο φάκελο του παιχνιδιού. Θα μπορώ να τα βάλω και σε άλλη κόπια αν χρειαστεί δηλαδή;

 

5-6 GB είναι σε compressed φαντάζομαι πριν το setup. Αν τσεκάρεις το φάκελο μετά γύρω στα 14-15 θα το δεις λογικά.

Τα save files πάντα ίδια είναι σε όλες τις εκδόσεις οπότε μόνο το path να βρεις θα είσαι ok.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το παιχνίδι πάει για αγορά πάντως. Έχω να περάσω τόσο όμορφα με παιχνίδι πολύ καιρό. 

Και γω θα το πάρω όταν αλλάξω τη κάρτα γραφικών αλλά δυστυχώς δε πέφτουν οι τιμές στα δισκάκια και μόνο σε δισκάκια αγοράζω

 

Έλεγα να μην το αγοράσω, γιατί το MP ήταν το ίδιο σε 3 συνεχόμενα παιχνίδια και το είχα βαρεθεί, αλλά τώρα που το έχουνε αλλάξει το θέλω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει ενδιαφέρον ο χαρακτήρας (Edward), έχει ενδιαφέρον το story με την πειρατική ζωή του, το πως μπλέκονται Assassin's/Templars, οι επιλογές που κάνει, οι νίλες που τρώει, η κακία που βγάζει σαν πειρατής ώρες ώρες, τα ρεσάλτο στα πλοία, τα collectable missions που ΔΕΝ τα βλέπεις σαν αγγαρεία, το map το μεγάλο, τα πολλά side missions και κυρίως

 

ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΟΜΛΕΞΙΚΟ ΜΑΜΟΘΡΕΦΤΟ ΟΠΩΣ Ο CONNOR

 

πρόβλημα λόγω θείου (και ότι δεν έχει κάνει launch ακόμα το game) είναι ότι δεν λειτουργούν τα missions να στέλνεις τους λακέδες σου (δεν λέω πως και τι για να μην φύγει σπόιλερ) γιατί θέλει connent με Ubisoft server και λογικά αν μπορείς να κάνεις αυτά τα missions θα παίρνεις περισσότερα λεφτά και θα είναι πιο εύκολα τα upgrade στο πλοίο ενώ τώρα είναι λίγο πόνος. Δε ξέρεις που να πρωτοξοδέψεις τα λεφτά, σε Equipment? Ship Upgrades? Heaven Upgrades? New Weapons? New Outfit? Απλά ΔΕΝ ΦΤΑΝΟΥΝ τα λεφτά πράγμα καλό αν σκεφτούμε AC Revelations που ήσουν ο pimp της Βενετίας και κυκλοφoρούσες με 100Κ φλορίνια στις τσέπες :P

 

Γενικά, αν και δε θέλω να πω κάτι premature, το παιχνίδι (αν εξαιρέσουμε τα performance issues, especially when it rains και τα fps πέφτουν τραγικά) πάει για ένα άνετο 8-8.5 και αν φτιάξουν κάποια από τα issues μπορεί να πάει και για 9 (αρκεί να πάει και το story ωραία μέχρι το τέλος).

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tον κατεβαζω τωρα. Καλα εκανα λοιπον που περιμενω να κυκλοφορησει το παιχνιδι και μετα να πω στον θειο να μου το φερει. Γιατι οποιος το παιζει απο τωρα θα εχει χειροτερες επειδοσεις απο εμενα και ολους οσους το παιξουν αφου βγει με τους καινουργιους drivers και τα patch.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποια patch ; Το day 1 patch είναι ενσωματωμένο στην έκδοση του θείου και το επόμενο δεν πρόκειται να βγει ούτε σήμερα ούτε αύριο.

 

Edit: Τώρα πήρα πρέφα ότι βγήκε κορδέλα V6.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tον κατεβαζω τωρα. Καλα εκανα λοιπον που περιμενω να κυκλοφορησει το παιχνιδι και μετα να πω στον θειο να μου το φερει. Γιατι οποιος το παιζει απο τωρα θα εχει χειροτερες επειδοσεις απο εμενα και ολους οσους το παιξουν αφου βγει με τους καινουργιους drivers και τα patch.

 

Αγόρι μου πάντα (με τον δικό σου τρόπο σκέψης) θα έχεις καλύτερες επιδόσεις από όλους μας αφού εμείς παίζουμε σε 1080p monitor

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5-6 GB είναι σε compressed φαντάζομαι πριν το setup. Αν τσεκάρεις το φάκελο μετά γύρω στα 14-15 θα το δεις λογικά.

Τα save files πάντα ίδια είναι σε όλες τις εκδόσεις οπότε μόνο το path να βρεις θα είσαι ok.

Ναι όντως ο φάκελος που δημιούργησε είναι περίπου 14gb. Αυτό που μου έδωσε ο θείος πάντως είναι περίπου 6 και είναι install και Play. Τίποτα άλλο. Και δουλεύει άψογα σε εμένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Zeniath αυτό ρωτούσα αλλα κανένας δεν είχε φτάσει εκεί. Χωρίς το Kenway's Fleet θα κουραστείς πολύ να μαζέψεις τόσα λεφτά και ίσως να μην μπορέσεις γιατί μονο online υπάρχουν τα royal convoys που έχουν πάντα 10 χιλιάρικα και πάνω. Όπως και άσπρη φάλαινα που δίνει 4 χιλιάρικα. Και βασικά θέλει "uplay" passport αυτό το game, επίσης τα καλύτερα unlockables είναι από social challenges. Δεν ξέρω άμα είναι έτσι ακριβώς στο pc γιατί μιλάω πάντα για ps3.

 

p.s. Επίσης το fleet σου σε κάθε επιτυχημένη αποστολή υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να πάρεις collectibles όπως και treasure maps.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...